Teknoloji Maaşları kripto para ile ödeyecek

Maaşları kripto para ile ödeyecek

Japonya merkezli bir gemicilik şirketi, kripto para ile maaş ödeme dönemine geçiyor. Böylelikle şirketin mali süreçleri tamamen dijitalleşecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Maaşları kripto para ile ödeyecek
Nippon Yusen K.K isimli şirketin toplamda 800 gemisi bulunuyor.

İsveç, Güney Kore, Singapur ve Japonya gibi ülkeler blockchain ve kripto para projeleriyle iş süreçlerini dijital hale geliyor. Nippon Yusen K.K isimli bir gemicilik şirketi de bu alanda önemli bir proje girişimi başlattı. Nippon Yusen K.K şirketi, 2019’un ilk yarısında aktif hale getireceği projeyle çalışanlarının maaşlarını kripto para ile ödeyecek.

Techinside'ın haberine göre Nippon Yusen K.K bu proje için kendi kripto para birimini geliştirecek. Böylelikle maaşlar, ABD doları ile eşlenerek kripto parayla yatırılacak. Çalışanlar, gittikleri her ülkede para birimi dönüşümlerini kolay bir şekilde yapabilecek. Ayrıca bu para birimi dönüştürme işleminde yaşanan zaman kaybı da en aza inecek.

Toplam 800 gemiye sahip olan şirketin her gemisinde 20-23 çalışanı bulunuyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.