Teknoloji Maaşları kripto para ile ödeyecek

Maaşları kripto para ile ödeyecek

Japonya merkezli bir gemicilik şirketi, kripto para ile maaş ödeme dönemine geçiyor. Böylelikle şirketin mali süreçleri tamamen dijitalleşecek.

Haber Merkezi Diğer
Nippon Yusen K.K isimli şirketin toplamda 800 gemisi bulunuyor.
Nippon Yusen K.K isimli şirketin toplamda 800 gemisi bulunuyor.

İsveç, Güney Kore, Singapur ve Japonya gibi ülkeler blockchain ve kripto para projeleriyle iş süreçlerini dijital hale geliyor. Nippon Yusen K.K isimli bir gemicilik şirketi de bu alanda önemli bir proje girişimi başlattı. Nippon Yusen K.K şirketi, 2019’un ilk yarısında aktif hale getireceği projeyle çalışanlarının maaşlarını kripto para ile ödeyecek.

Techinside'ın haberine göre Nippon Yusen K.K bu proje için kendi kripto para birimini geliştirecek. Böylelikle maaşlar, ABD doları ile eşlenerek kripto parayla yatırılacak. Çalışanlar, gittikleri her ülkede para birimi dönüşümlerini kolay bir şekilde yapabilecek. Ayrıca bu para birimi dönüştürme işleminde yaşanan zaman kaybı da en aza inecek.

Toplam 800 gemiye sahip olan şirketin her gemisinde 20-23 çalışanı bulunuyor.

Ankara'da cuma namazı saat kaçta?
Gündem

Ankara'da cuma namazı saat kaçta?

Müslümanlar için büyük öneme sahip olan mübarek cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Cuma namazına gidecek olanlar Ankara'da cuma saatini arıyor. Camileri dolduracak cemaat Ankara'da cuma namazı saat kaçta? sorusunun cevabını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığının takvimine göre, Ankara'da cuma namazı saat 12.53'te.
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.