Dünya Alman Bakan Maastan Ermeni vekile cevap Azerbaycanın yabancı savaşçılarından bahsediyorsunuz ama hiçbir kanıtız yok

Alman Bakan Maas’tan Ermeni vekile cevap: Azerbaycan'ın yabancı savaşçılarından bahsediyorsunuz ama hiçbir kanıtız yok

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’ndeki oturumda Ermeni bir milletvekilinin Karabağ’da yabancı savaşçıların bulunduğuna yönelik sorusunu yanıtlayan Almanya Dışişleri bakanı Heiko Maas, “Dağlık Karabağ'da yabancı savaşçıların bulunduğunu iddia ediyorsunuz ama şimdiye dek bu konuda her hangi bir kanıt bulunamadı” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin (AKPM) oturumunda, Ermeni bir milletvekili tarafından Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Başkanı ve Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’a Azerbaycan’ın “Karabağ’da yabancı savaşçıları kullandığına” yönelik bir soru yöneltildi.

Bu soruya yanıt veren Alman Bakan Maas, “Dağlık Karabağ'da yabancı savaşçıların bulunduğunu iddia ediyorsunuz ama şimdiye dek bu konuda her hangi bir kanıt bulunamadı” dedi.

Neo-Naziler Ermenistan saflarında savaşmak için Karabağ’da
DÜNYA
Neo-Naziler Ermenistan saflarında savaşmak için Karabağ’da

Yakalanan Ermeni askerden PKK itirafı: Bizim dilimizi bilmiyorlar, her ay 600 dolar ödeme yapılıyor
OYNAT 01:10
Yakalanan Ermeni askerden PKK itirafı: Bizim dilimizi bilmiyorlar, her ay 600 dolar ödeme yapılıyor
Karabağ'da Azerbaycan askeri tarafından sağ ele geçirilen işgalci Ermenistan askeri, PKK'lı teröristlerin savaşmak için bölgeye getirildiğini itiraf etti. Ermenice bilmeyen gruplara 600 dolarlık ödeme yapıldığını belirten Ermeni asker, '10-15'er kişilik gruplara ayrılan bu paralı askerler yerel koşulları öğrenerek savaşa hazırlandılar' diye konuştu.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.