Gündem AK Partinin isim babası

AK Parti’nin isim babası

Boğaziçi Köprüsü'nde yaşamını yitirenler arasında reklamcı Erol Olçok ve 16 yaşındaki oğlu Abdullah da vardı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Refah Partisi İstanbul İl Başkanlığı döneminden beri siyasi kampanyalarını yürüten Arter Reklam Ajans'ının sahibi Olçok, AK Parti'nin ismini bulan ve seçim kampanyalarını yürüten isim olarak biliniyordu. Üst üste kazanılan seçimlerde başarılı seçim kampanyalarını gerçekleştiren Olçok, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışmasını geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda, “Sayın Erdoğan ile il başkanıyken tanıştım, 1993'te. İlk tanışmam bir nezaket tanışmasıydı, kalabalık bir ekiple. 1994'te büyükşehir belediye başkanı seçildikten sonra çalışmaya başladık, o gün bugün birlikte çalışıyoruz” diye anlatmıştı.

BİZ KORKARSAK HERKES KORKAR

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde görev yapıyordu. 15 Temmuz darbe girişiminin ardında, saat 00.14'te arkadaşlarına, “Arkadaşlar biz de korkarsak herkes korkar. Ben dışarı çıkacağım” diye yazdı. Son mesajı da bu oldu. İlhan Varank çocukları Yusuf (9), Eslem (14) ve eşi Saadet Varank'ı Davutpaşa'daki lojmanda bırakarak otomobiliyle dışarı çıktı. Bu sırada askerler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin içine girmişti. Doğruca Saraçhane'ye gitti. Burada askerlerin açtığı ateşle vurularak yaralandı. Yere düştüğünde yanında bulunan bir vatandaş cep telefonunu aldı. Son aranan numarayı aradı. Numara Başdanışman Mustafa Varank'a aitti. Vatandaş telefonun sahibinin yaralandığı ve Vakıf Gureba Üniversitesi Hastanesi'ne götürdüklerini söyledi. Yakınları hastaneye ulaştığında İlhan Varank hayatını kaybetmişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de

Yabancı Mensupları kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "

PYD’nin bıraktığı 750 DEAŞ’lının 195’i yakalandı. Amerika 120 saatlik sürenin sona erdiği salı akşamına kadar bize verdiği sözleri tutabilirse güvenli bölge konusu çözülmüş olacaktır ama bu söz bilaistisna yerine getirilmemiş olursa 120'nci saatin sona erdiği dakika, Barış Pınarı Harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir. Şu anda tabii daha henüz terör örgütleri çıkmış değil. 120 saati bunun için belirledik" dedi. Trump'ın mektubu ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Unutmamız doğru değil ama bizim karşılıklı olan sevgi, saygımız da bunları sürekli gündemde tutmaya müsaade etmiyor. Bu konuyu bugünkü meselemiz ve önceliğimiz olarak da görmüyoruz. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" ifadesini kullandı.

Genç muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı: Konak ve kütüphane yapacak
Gündem

Genç muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı: Konak ve kütüphane yapacak

Düzce'de, doğup büyüdüğü köyünde muhtar seçilen 31 yaşındaki veteriner teknisyeni Feyzullah Akyol, kredi çekerek satın aldığı arsayı konak ve kütüphane yapmak için köyüne bağışladı. Arkadaşlarının ve komşularının kendisine her zaman destek olduğunu aktaran Akyol, "Bu yola çıkmamızdaki en büyük sebep köyden kente geçişin önüne geçmek oldu, gençlerin şehirlerde bulduğu imkanları köyümüzde ne kadar temin edebiliriz diye düşündük" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mektubu unutmamız mümkün değil, vakti geldiğinde gereken yapılacak
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mektubu unutmamız mümkün değil, vakti geldiğinde gereken yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş'ta bulunan Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yabancı medya kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Trump'ın mektubu ile ilgili konuşan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.