Gündem AK Partinin isim babası

AK Parti’nin isim babası

Boğaziçi Köprüsü'nde yaşamını yitirenler arasında reklamcı Erol Olçok ve 16 yaşındaki oğlu Abdullah da vardı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
AK Parti’nin isim babası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Refah Partisi İstanbul İl Başkanlığı döneminden beri siyasi kampanyalarını yürüten Arter Reklam Ajans'ının sahibi Olçok, AK Parti'nin ismini bulan ve seçim kampanyalarını yürüten isim olarak biliniyordu. Üst üste kazanılan seçimlerde başarılı seçim kampanyalarını gerçekleştiren Olçok, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışmasını geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda, “Sayın Erdoğan ile il başkanıyken tanıştım, 1993'te. İlk tanışmam bir nezaket tanışmasıydı, kalabalık bir ekiple. 1994'te büyükşehir belediye başkanı seçildikten sonra çalışmaya başladık, o gün bugün birlikte çalışıyoruz” diye anlatmıştı.

BİZ KORKARSAK HERKES KORKAR

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde görev yapıyordu. 15 Temmuz darbe girişiminin ardında, saat 00.14'te arkadaşlarına, “Arkadaşlar biz de korkarsak herkes korkar. Ben dışarı çıkacağım” diye yazdı. Son mesajı da bu oldu. İlhan Varank çocukları Yusuf (9), Eslem (14) ve eşi Saadet Varank'ı Davutpaşa'daki lojmanda bırakarak otomobiliyle dışarı çıktı. Bu sırada askerler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin içine girmişti. Doğruca Saraçhane'ye gitti. Burada askerlerin açtığı ateşle vurularak yaralandı. Yere düştüğünde yanında bulunan bir vatandaş cep telefonunu aldı. Son aranan numarayı aradı. Numara Başdanışman Mustafa Varank'a aitti. Vatandaş telefonun sahibinin yaralandığı ve Vakıf Gureba Üniversitesi Hastanesi'ne götürdüklerini söyledi. Yakınları hastaneye ulaştığında İlhan Varank hayatını kaybetmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.