Gündem Ayasofya Camiinde görevli müezzin Osman Aslan kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

Ayasofya Camii'nde görevli müezzin Osman Aslan kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'nde gönüllü rehberlik hizmetinde bulunan Kağıthane Uhud Camii Müezzin-Kayyım'ı Osman Aslan hayatını kaybetti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Ayasofya Camiinde görevli müezzin Osman Aslan kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti
Osman Aslan

İstanbul Müftülüğü tarafından, Ayasofya-i Kebîr Camii Şerîf’inin yeniden ibadete açıldığı ilk günden itibaren, gelen ziyaretçileri karşılamak ve cami içerisinde Kovid-19 tedbirlerine uyulmasını sağlamak üzere gönüllü rehberlik hizmeti için personel görevlendirmesi yapıldı.

Kağıthane Uhud Camii Müezzin-Kayyım’ı Osman Aslan, 2 Ağustos Pazar günü gönüllü rehberlik hizmetinde bulunduğu Ayasofya-i Kebîr Camii Şerîf’inde görevini yaptığı sırada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Sultangazi Sultançiftliği Merkez Camii’nde İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı tarafından kıldırılan namazın ardından cenaze, defnedilmek üzere memleketi olan Siirt Tillo’ya uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan çağrı: Ayasofya bütün insanlığa açık
GÜNDEM
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan çağrı: Ayasofya bütün insanlığa açık

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 86 yıl sonra ilk bayram namazı kılındı
OYNAT 00:58
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 86 yıl sonra ilk bayram namazı kılındı
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde ilk Bayram Namazı kılındı. 86 yıl sonra açılan camideki ilk bayram namazına TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun yanı sıra binlerce vatandaş saf tuttu.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.