Gündem Belgeler kayboldu

Belgeler kayboldu

Atatürk'ün siroz nedeniyle yaşamını yitirdiğine yönelik bilgilerin asılsız olduğunu belirten Bülent Ecevit'in doktoru Mücahit Pehlivan da Atatürk'ün öldürüldüğüne inanıyor.

Samet Demirci Yeni Şafak
Yaptığı araştırmalar sonucunda Atatürk'ün uzun süre alerji tedavisi gördüğüne yönelik bulgulara rastladığını belirten Pehlivan, “Uzun yıllar sebebi bulunamayan kaşıntı için denizaltıların dezenfektesi için kullanılan bir gaz Atatürk'ün evinde kullanılıyor. Paslanma ve kroma karşı etkili olan bu gazın Atatürk'ün evini naylon ile kaplayıp kullanıyorlar. Bu nasıl bir tedavi yöntemidir?" diye soruyor.

10 Kasım günü Atatürk'ün ölümünden hemen sonra Meclis'in toplanarak yeni cumhurbaşkanını seçtiğini belirten Pehlivan, “Yasta olan bir milletin vefatından bir gün sonra yeni cumhurbaşkanını seçmesi çok ilginçtir. En ilginç olay ise 11 Kasım'dan sonra Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'nde Atatürk'le ilgili ne kadar belge varsa kayboluyor. Daha sonra Atatürk'ün günlüğünde adı geçen yakın arkadaşlarının evine belli zamanlarda hırsız giriyor ve sadece Atatürk'le ilgili belgeler çalınıyor. Bunları hangi zihniyet yaptırıyor bunu düşünmek lazım" dedi.

'ELİ HEP SAĞDAYDI'

Çarpıcı iddialarda bulunan Pehlivan, Atatürk'ün resimlerinden yola çıkarak ölüm nedeni hakkında bilgi verdi. Atatürk'ün fotoğraflarda elinin sürekli karaciğer bölgesinin üzerinde olduğu söyleyen Pehlivan, “Sağ el sürekli ceketinin cebinde duruyor. Sadece siroz hastalığı döneminde değil, normal zamanda da bu böyle. Sol el boşta duruyor. Sigara içerken de sol eliyle içiyor. Sağ elini kullanan bir insan sağ elle sigara içer. Ama sağ tarafında ağrısı varsa sol elini kullanır. Bunları biz doktor olarak biliyoruz" diye konuştu.


ATATÜRK'Ü BÖYLE ZEHİRLEDİLER


43 ŞİŞE KİNİN VERİLİR Mİ?

Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede
Gündem

Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede

Barış Pınarı Harekatı'nda dün şehit düşen ve yaralanan askerlerimizin hastaneye sevk edilirken çekilen fotoğrafları dün PKK'ya ait haber kaynakları tarafından paylaşıldı. Askerlerimizin rütbelerine dahi yer verilen bilgiler, "Hastane çevrelerinde PKK gözcüleri mi dolaşıyor?" sorusunu da beraberinde getirdi. yenisafak.com'a bilgi veren güvenlik kaynakları, hastanelerdeki tedbirlerin üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.
Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir
Gündem

Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Belgrad'da gerçekleştirilen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 141. Genel Kurul toplantılarında HDP'li milletvekilinin Fransa öncülüğünde Türkiye'yi kınama amaçlı hazırlanan acil gündem maddesine destek vermesine ilişkin, "HDP'li bir milletvekili Fransa'nın önerisine destek verdi. Türkiye'nin önerisinin de karşısında yer aldı. Bundan büyük bir üzüntü duyduğumu ifade edeyim. Türkiye içerisinde siyasi tartışmaları yapabiliriz. Ama Türkiye'nin dışında bu ülkenin milletvekili, milleti temsil eden milletvekillerinin bu milletin ortak menfaati için milletin ortak kararı için mücadele etmesi gerekir. Malumunuz Anayasa'ya göre milletvekilleri kendisini seçenleri değil milletin tamamını temsil ederler. Bu anlayış ve şuurla hareket etmeleri gerekir. Ben o arkadaşımızı burada kınıyorum." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu'na 22 Ekim'de günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.