Gündem HDPden kardeşlik kutlaması

HDP’den kardeşlik kutlaması!

Ekrem İmamoğlu için daha önce “Seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir” mesajı veren HDP, mazbata töreninden sonra tebrik için sıraya girdi.

Nur Banu Aras Yeni Şafak
Ekrem İmamoğlu
Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu’na başarılar dileyen HDP’li Pervin Buldan, sosyal medya hesabından, “İstanbul’a kardeş belediye olarak en iyi Kars Belediyesi yakışır. Biz de Kars’ı ilk defa aldık” mesajını gönderdi. HDP’nin Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen de Buldan’ın tweetini alarak “Yoksul ama gururlu bir halkız. Kardeş şehir olmasak da İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizle birlikte Kars’ın da İstanbul’un da sorunlarını çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

***

TEBRİK YAĞMURU

Görevi devraldıktan sonra konuşan İmamoğlu’nun “Türk’ü, Kürt’ü, Rum’u, Ermeni’yi selamlıyorum” sözlerine gönderme yapan HDP’li Garo Paylan da “Aleykümselam sayın başkan. Başarılar diliyorum...” mesajını paylaştı. 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin ardından çıkarılan KHK ile ihraç edilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu da mesajında “Sonunda! 17 gün sonra hak yerini buldu. Çok haksızlık yaptılar. Ülkeyi çok meşgul ettiler ama sonunda milletin iradesi kazandı. Ekrem İmamoğlu mazbatayı alıyormuş. Tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

DEMİRTAŞ İÇİN ÖZGÜRLÜK MESAJI

Öte yandan İmamoğlu’nun mazbatayı aldığı saatlerde HDP Milletvekilleri terör örgütü propagandası yapmak suçundan tutuklanan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için özgürlük mesajları paylaştı. HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Demirtaş’ın fotoğrafını paylaşarak “Bu daha başlangıç, güzel günler göreceğiz” dedi. HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, “Şırnak’ta Kürt’lere Osmanlı tokadı vurduğunu zannedenler, İstanbul’da güzel bir Kürt tokadı yedi. Demiştik! Bunların bir oyluk canları var. İstanbul’da kazanan HDP’nin stratejisi ve Demirtaş oldu” mesajını paylaştı.

REKLAM

FETÖ ve HDP’den tebrik
SEÇİM
FETÖ ve HDP’den tebrik

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.