Yazarlar Tamir servisleri kraldan daha kralcı

Tamir servisleri kraldan daha kralcı

Suzan Çelik
Suzan Çelik Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Afyon''dan Bosch marka fırın yüzünden canları bir hayli sıkılan Mehmet Aksu adlı okurumuz şikayetini şu sözlerle dile getirmiş: "Fırınımız ilk kullandığı andan itibaren sorun çıkarmaya başladı. Servisi çağırdık, fırın kapağının hatalı olduğunu, buhar kaçırdığını, bu yüzden fırın düğmelerinin normal çalışmadığını söylediler ve dört gün boyunca tamir için alıkoydular. Geldiğinde sorun devam ediyordu. Yine çağırdık, yine, yine ve yine... Biz de haklı olarak değişim talebinde bulunduk. Bunun için Afyon yetkili servisine gittim. Yetkili görüşme nezaketinde bile bulunmadı..." Oysa 4077 Sayılı Tüketici Kanunu''na göre değiştirmek zorundalar. Değerli okuruma mail adresinden bilgi verdim. Ama telefon numarasını bildirirse daha rahat iletişim kurabilir, sorunu çözülünceye kadar kendisine rehberlik edebiliriz.

DİKKAT!

Garanti süresi içinde sürekli arızalar nedeniyle aldığınız maldan yararlanılamıyorsa, yani ürün bu süre zarfında ikiden çok aynı arıza, ya da dörtten çok olmak üzere farklı arıza yüzünden servis hizmetine muhatap olursa, ücretsiz olarak yenisiyle değiştirme hakkına sahipsiniz. Yasal olarak tamir için gerekli azami süre bir aydır. Bir ayda sorun giderilmemişse yenisiyle değişimini talep edebilirsiniz.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.