|
Bir de bu derin fotoğrafa bakalım…

On yedi yıl önce Türkiye’deki Sabetayistleri deşifre eden Ilgaz Zorlu, Rahşan Ecevit’in asıl isminin “Raşel” olduğunu iddia etmişti! “Evet, Ben Selanikliyim” kitabının yazarı Ilgaz Zorlu, Rahşan Hanım için aynen şöyle demiştir:

“İsrail’in eski başbakanlarından Golda Meir’e benzer! Yapısı, karakteri, fikriyatı onun aynısıdır!”

Ilgaz Zorlu, 2001 yılının başlarında mahkemeye sunduğu savunmasında; başta dönemin TESEV Başkanı Nafiz John Paker olmak üzere aralarında Kemal Derviş, İsmail Cem ve de Rahşan Ecevit’in bulunduğu kimi isimlere
“ciddi suçlamalar”
yöneltmişti.

Zorlu “Türkiye’yi bölerek bir dış ülkenin hâkimiyetine dâhil etmek isteyen Sabetay kökenli liberal sol lobinin gizli amaçlarından; söz konusu lobinin siyasetteki ve medyadaki ileri seviyedeki tesirlerinden” bahsediyordu!

*

Nisan 1999’daki genel seçimlerden sonra kurulan DSP-MHP-ANAP koalisyon hükümetinin başbakanı olan Bülent Ecevit, kısa bir süre sonra kameraların önünde aynen şöyle demişti:

“Kuzey Irak’ta çağdaş bir devlet kuruluyor!”

*

Bülent Ecevit, son başbakanlığı döneminin son senesinde (1 Şubat 2002); en eski Yahudi organizasyonu kabul edilen
B’nai B’rith
’e (Kuruluşu: 1843) konuk olmuştu.

“Ahidin Çocukları” anlamına gelen B’nai B’rith’e “sadece Yahudiler” üye olabiliyorlar.

Dünyadaki tüm Yahudi teşkilatlarının “Çatı Örgütü” olan B’nai B’rith’in 13 şubesinden birisi de Türkiye’dedir…

İşbu derin teşkilatın Türkiye’deki “paravan” kuruluşunun adı
“Fakirleri Koruma Derneği”
dir!

Dernek, 1939 yılından beri bu “müstear” isimle faaliyet yürütüyor!

Vehbi Koch’un ortağı “Mösyö” Bernar Naum (1911-1995) B’nai B’rith’in Türkiye’deki uzantısı olan bu derneğin üyeleri arasındaydı.

Türkiye Yahudileri cemaatinin onursal başkanı Bensiyon Pinto ile TESEV’in kurucularından olan işadamı Jak Kamhi de mevzubahis derneğin üyeleri arasında yer almışlardır…

Fetullah Gülen’e yıllardır yakın destek veren Bensiyon Pinto; Kanada’da ikamet edip Pensilvanya’yı “suyolu yapan” Süleyman Hamit Müftügil’in “Türkiye’deki yakın dostudur!”

17-25 Aralık 2013’deki darbe girişimi öncesinde yaptığı bir telefon konuşması medyaya yansıyan FETÖ’cü Müftügil; İsrail’den
“Güneydeki sevdiğim ülke”
diye bahsediyordu.

*

Jak Kamhi,
6 Haziran 1985 tarihinde Tel Aviv’deki Nur Locası’nın açılışını (Şekür Okten ile birlikte) yapmıştır.
15 Temmuz’daki darbe girişiminde en önde konuşlanan ve şu anda tutuklu bulunan eski Hava Kuvvetleri Komutanı
Akın Öztürk,
1996-1998’de “TSK’nın Tel Aviv’deki “askeri ataşesi olarak görev yaparken” 73 sayılı Nur Locası’na kayıt yaptırmıştır.

*

Fetullah Gülen’in B’nai B’rith teşkilatının önde gelen isimleri ile yıllar evvel irtibatını sağlayan “baron” geçen yıl hayata veda eden İshak Alaton’dur! Alaton, İstanbul’daki Atlas adlı “mason” locasının üyesiydi. CIA ile bağlantılı paravan kuruluşlar tarafından yıllarca fonlanan TESEV’in kurucuları arasındaydı.

*

Fetullah Gülen, B’nai B’rith’e bağlı olan ADL’nin (Anti Defamation League) Başkanı Abraham Foxman ile 1997’de buluşmuştur.

Üst düzey masonları bünyesinde toplayan Bilderberg teşkilatı da (CIA tarafından kurulduğundan beri) B’nai B’rith ile çok yakın bir işbirliği içerisindedir.

Bilderberg’in Türkiye’deki ilk toplantısının yapıldığı yıl (1975); Çeşme’deki bu toplantıya katılanlar arasında dönemin CHP genel başkanı Bülent Ecevit de vardı…

Fetullah Gülen, mason locasına 1975’de üye olmuştur!

Aradan uzun seneler geçtikten sonra; Locaefendi “Şayet ahirette Allah bana şefaat etme imkânını verirse bunu evvela Ecevit için kullanırım” diyecekti!

*

“İkinci Yahudi Devleti: İsrail’in Kürt Jeostratejisi”
adlı kitabın yazarı Yüce Katırcıoğlu; “Bülent Ecevit’in, uzun yıllar evvel İngiltere’deki bir mason locasına üye olduğunu” öne sürmüştür.

Bu iddia, Katırcıoğlu’nun 2015 yılında savcılığa yazdığı masonlarla ilgili bir “suç duyurusu” metninde yer almıştır.

*

Ecevit’in (koalisyon hükümetinin başbakanı olarak) Beyaz Saray’da Bill Clinton ile görüşürken; dönemin ABD Başkanı karşısındaki
“el pençe divan”
vaziyette duruşunun
fotoğrafı,
son günlerde bir kere daha tartışma konusu oldu!
Bill Clinton,
2008 yılında
Fetullah Gülen
’in emrindeki ABD’deki “Türk Kültür Merkezi”nin düzenlediği yemeğe “video konferans” yoluyla katılarak oradaki Paralel Yapı’ya mensup katılımcılara aynen şöyle seslenmişti:
Fetullah Gülen tarafından teşvik ve ilham edilen hoşgörü ve dinler arası diyalog ideallerinin yayılmasına katkıda bulunuyorsunuz…
Sizler, Fetullah Gülen’in teşvik ettiği bu ülkeler ötesi sosyal hareketi her gün yaşıyorsunuz, bizatihi yaşantınızla gerçekleştiriyorsunuz!
#Bülent Ecevit
#Siyaset
#Fethullah Gülen
7 yıl önce
Bir de bu derin fotoğrafa bakalım…
Bir Başka Mesele: “Grogi Olduk… Güzellikleri görmüyor, anı yaşamıyoruz”
Çocukları Unutmamak
Tebliğ mi temsil mi?
Rüzgâr tersine dönerse
Kamu yönetiminde sorunların çözümüne yönelik ayak sesleri duyulmaya başladı