Gündem AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Arınçın yerinde olsam YİKten istifa ederdim

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Arınç’ın yerinde olsam YİK’ten istifa ederdim

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, kayyum ve KHK tartışmasında Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Bülent Arınç’ın açıklamalarını eleştirerek “Ben Arınç’ın yerinde olsam o toplantıya gidemezdim. Net istifa ederdim” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Arınç’ın yerinde olsam YİK’ten istifa ederdim
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, TVNET'te İç Hatlar programına konuk oldu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, TVNET televizyonunda gazeteci Ersin Çelik’in sunduğu İç Hatlar programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Bülent Arınç’ın KHK'lar konusundaki açıklamalarına değinen Turan, konuyla ilgili eleştirilerde bulundu.

KHK ve kayyum uygulamalarının doğru olduğunun altını çizen Turan, belli görevlerde olan kişilerin ekranlarda şahsi kanaat açıklamasını doğru bulmadığını belirtti. Turan’ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Kurul üyeliğini bırak gel televizyonda tartış lafım yok

Şahsi kanaat toplantılarda ifade edilir ekranlarda değil. Sayın Arınç’ın kurullarda bunu söyleme hakkı var bırak kurul üyeliğini bırak gel televizyonda tartış lafım yok. Ama siz KHK feci derseniz bu KHK’ya imza atan Erdoğan’a feci söylemiş olursunuz. Bu doğru olmaz.

AK Parti Grup Başkanvekili Turan: CHP'nin yurt dışında Türkiye'yi şikayet etmesi kendi görevi
OYNAT 01:39
AK Parti Grup Başkanvekili Turan: CHP'nin yurt dışında Türkiye'yi şikayet etmesi kendi görevi
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan TVNET kanalında Ersin Çelik'in sunduğu İç Hatlar programına konuk oldu. Turan 'CHP'nin yurt dışında Türkiye'yi şikayet etmesi kendi görevi. Bu parti Sayın Baykal'dan sonra büyük bir operasyonla el değiştirdi' dedi.

'Psikolojik tartışma bir tarafa'

Siyasal tartışma bir tarafa psikolojik tartışma bir tarafa ben KHK derken bir gazi ve şehit evinde psikolojik üzüntü olacaksa bundan hicap duyarım.

AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Arınç’ın yerinde olsam YİK’ten istifa ederdim
OYNAT 01:07
AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Arınç’ın yerinde olsam YİK’ten istifa ederdim
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan TVNET kanalında Ersin Çelik'in sunduğu İç Hatlar programına konuk oldu. Turan 'Sayın Erdoğan'ın esefle karşılamasından sonra Arınç'ın yerinde ben olsaydım istifa ederdim' dedi.
Arınç'ın yerinde olsam istifa ederdim

Ben o yazıyı okurken Arınç da bizlerin de ders alacağı ifadeler vardı. Ama keşke o tartışmalardan sonra olmasaydı tartışmalar olmadan olsaydı olurdu. Ben Arınç’ın yerinde olsam o toplantıya gidemezdim. Net istifa ederdim. Madem şahsi açıklamalar yapıyoruz. Sayın Erdoğan’ın esefle karşılamasından sonra o toplantıya gitmezdim.

AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Türkiye'de Erdoğan'dan sonra Erdoğan'a benzeyen bir lider olmaz
OYNAT 02:07
AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Türkiye'de Erdoğan'dan sonra Erdoğan'a benzeyen bir lider olmaz
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan TVNET kanalında Ersin Çelik'in sunduğu İç Hatlar programına konuk oldu. Turan ' Erdoğan'dan sonra Erdoğan'a benzeyen bir lider olmaz Türkiye'nin başında. Erdoğan'dan sonra Erdoğan muhalifi bir adam gelir' açıklamalarında bulundu.
  • Ne olmuştu?
  • Katıldığı bir programda terörle mücadele kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelere (KHK) değinen Bülent Arınç, söz konusu düzenlemeleri 'facia' olarak nitelendirdi. Arınç, "Çevremde o kadar çok bu felaketi yaşayan insan var ki, ben onlara acıyorum, merhamet ediyorum. Aslında onlardan da özür diliyorum. Evime temizlik yapmaya gelen daire başkanlığından ihraç edilmiş kadını gördükçe, eşi polis ihraç edilmiş başka bir polisi gördükçe ben yerin dibine geçiyorum" diye konuştu.
  • Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç.
    Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç.

Arınç'ın KHK'larla ilgili açıklaması hem politika çevrelerinden hem de kamuoyundan tepki topladı. Arınç'ın da katıldığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nın sonuç bildirgesinde, terörle mücadele kapsamında çıkarılan KHK'ların önemine vurgu yapıldı.

YİK toplantısından önemli kararlar: Baskılara karşı 3 unsurlu diplomasi atağı
GÜNDEM
YİK toplantısından önemli kararlar: Baskılara karşı 3 unsurlu diplomasi atağı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.