|
Gündem

CHP’den ‘LGBT’ butonu: Bayraklı Belediyesi'nden üçüncü cinsiyet dayatması

Kılıçdaroğlu’nun eşcinseller için yasal düzenleme vaadinin ardından CHP’li belediyeler harekete geçti. Serdar Sandal’ın başkanlığını yaptığı Bayraklı Belediyesi skandal bir icraata imza attı. Belediye internette sadece ortaokul ve lise öğrencilerinin başvurabildiği eğitim programının başvuru formunda yer alan cinsiyet bölümüne ‘Erkek’ ve ‘Kadın’ seçeneğinin yanında ‘Diğer’ butonunu da ekledi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
00:00 . 25/03/2022 Cuma
Yeni Şafak
Arşiv

Arşiv

Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşcinsellere yönelik yasal düzenleme vaadinin ardından CHP’li belediyelerden de paralel adımlar geliyor. İzmir’de Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun yeğeni olan Serdar Sandal’ın başkan olduğu Bayraklı Belediyesi skandal bir icraata imza attı.

Belediye internet ortamında sadece ortaokul ve lise öğrencilerinin başvurabildiği eğitim programının başvuru formunda yer alan cinsiyet bölümüne ‘Erkek’ ve ‘Kadın’ seçeneğinin yanında ‘Diğer’ butonunu da ekledi.

İNKARA KALKIŞTILAR

Çocuğunu kursa göndermek isteyen aileler CHP’nin üçüncü cinsiyet açılımını fark ederek belediyeye tepki gösterdi. Formda yer alan ‘diğer’ seçeneğini apar topar kaldıran belediye önce ‘formda öyle bir seçenek yok’ diyerek aileleri yalanlamaya kalkıştı.

Ancak aileler forma ilişkin ekran görüntülerini paylaşınca Bayraklı Belediyesi ‘Diğer’ seçeneğinin yanlışlıkla konulduğunu iddiasında bulundu. Skandala AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Halil Bolat’tan tepki geldi. Bolat, “Bu çocuklarımıza yönelik üçüncü bir cinsiyetin dayatılmasıdır. Bu uygulama milli ve manevi değerlerimize bir saldırıdır. Bayraklı Belediyesi’ni şiddetle kınıyoruz” dedi.

#CHP
#LGBT
#İzmir
#Bayraklı Belediyesi
#Serdar Sandal
#Selvi Kılıçdaroğlu
#AK Parti
10 months ago
default-profile-img
CHP’den ‘LGBT’ butonu: Bayraklı Belediyesi'nden üçüncü cinsiyet dayatması
Mardin TOKİ arsa kura sonuçları belli oldu mu?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: 17 nadir toprak elementinin en az 7-8'ini keşfettik
İran'dan Azerbaycan kararı: Kabul etmediler
İngiltere Merkez Bankası FED gibi faizi artırdı
Gazze'de Filistinli kadın tutuklulara destek gösterisi