Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğandan Münbiç açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cuma namazı çıkışında Münbiç açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Münbiç açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışında yaptığı açıklamada "Suriye'nin Münbiç'e yönelik psikolojik bir eylem içinde olduğunu biliyoruz, kesinleşmiş bir şey yok" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin 'Esed güçlerinin Münbiç'e girdiği iddialarıyla ilgili' sorularına 'Suriye'nin psikolojik eylem içinde olduğunu biliyoruz. Ama ortada kesinleşmiş, ciddi bir şey yok' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

KESİNLEŞMİŞ BİR ŞEY YOK

Suriye'nin Münbiç'e yönelik böyle bir psikolojik şu anda bir çalışma, psikolojik bir eylem içerisinde olduğunu biliyoruz. Orada kendi bayrağını dalgalandırma gibi bir durumun olduğunu biliyoruz. Ama ortada henüz kesinleşmiş ciddi bir şey yok. Bir saat kadar önce arkadaşlarımla görüşmeleri yaptım. Kesin bir şey söz konusu değil. Tabi Rusya'nın bu noktada ciddi resmi makamların ifade ettiği gibi de orada da bu şekilde kesinleşmiş bir şey yok.

MOSKOVA VEYA SOÇİ ZİYARETİM OLABİLİR

Kaldı ki yarın sabah biliyorsunuz buradan benim heyetim Moskova'ya gidecek. Dışişleri Bakanım, Savunma Bakanım, İstihbarat Başkanım, dörtlü bir ekiple oraya gidecekler. Orada bu konuları etraflıca ele alacaklar. Ardından benim de sayın Putin ile hem telefon hem Moskova veya Soçi ziyaretim olabilir. Bunları çok ciddi olarak ele almamız gerekiyor. Olay sadece Münbiç değil, oradaki terör örgütlerini yok etmeye yönelik yok etmeye yönelik çalışmamızdır. Tedbirimizi aldık, silahlı kuvvetlerimiz çalışmalarını sürdürüyor.

PAKİSTAN’IN FETÖ’YÜ TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETMESİ

Büyük önem arz ediyor. Söylenen böylece gerçekleşmiş oldu. FETÖ’nün terör örgütü olduğunu onlar da kabul ettiler. Bundan sonraki süreç kapatılan yerlerin bizim Maarif Vakfı’na devredilmesi süreci. Azerbaycan’da yine bazı olumlu gelişmeler var. Onların da bu gelişmelerle ilgili müjdelerini bu akşam yarın sizlere verebiliriz.

BAY KEMAL'DEN İZİN ALABİLİR Mİ BİLMİYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun kendisi ile görüşme talebiyle ilgili olarak, "Kendisine kapım açık. Bay Kemal'den izin alabilir mi bilmiyorum. Alabilirse kapım açık; çaysa çay, kahveyse kahve. Görüşebiliriz" dedi.

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek
GÜNDEM
Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek

İSTANBUL'UN İLÇE ADAYLARI DA AÇIKLANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin belediye başkan adaylarının açıklanması için "Hedefimiz yarın İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayıyla birlikte ilçe adaylarını da açıklamak" diye konuştu.

Erdoğan'dan Münbiç açıklaması: Kesinleşmiş bir şey yok
OYNAT 00:44
Erdoğan'dan Münbiç açıklaması: Kesinleşmiş bir şey yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin 'Esed güçlerinin Münbiç'e girdiği iddialarıyla ilgili' sorularına 'Suriye'nin psikolojik eylem içinde olduğunu biliyoruz. Ama ortada kesinleşmiş, ciddi bir şey yok' dedi.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.