Hayat Kerem Ağralı Nabız sergisini açtı

Kerem Ağralı 'Nabız' sergisini açtı

Heykeltraş ve ressam Kerem Ağralı, iki yıldır üzerinde çalışarak farklı tekniklerde yaptığı resim ve heykellerden oluşan 'Nabız' adını verdiği üçüncü kişisel sergisini açtı. Tophane'de bulunan Daire Galeri'deki sergide Ağralı'nın desenleri, tuval, ahşap ve alüminyum üzeri çalışmaları ve bir heykeli yer alıyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Kerem Ağralı Nabız sergisini açtı
Heykeltıraş-ressam Kerem Ağralı, iki yıllık bir aradan sonra ' 'Nabız' adını verdiği sergisini sanatseverlerle buluşturmanın heyecanını yaşıyor. 10 yıllık profesyonel sanat yaşantısında üçüncü kez kişisel sergisini açan 38 yaşındaki sanatçı, sergide desenleri, tuval, ahşap ve alüminyum üzeri resim tabloları ve bir heykeliyle iddialı bir çalışma ortaya çıkardı. Eserlerinde zaman, mekan ve malzeme karşıtlıklarını öne çıkaran Kerem Ağralı, çalışmalarının barındırdığı bu karşıtlıkların çözümü için izleyiciyi adeta uzun sürecek bir deneyimlemeye davet ediyor.


Ana renk 'kırmızı'

Sergiyi gerçekleştirmekten dolayı oldukça heyecanlı ve mutlu olan Kerem Ağralı, sergilenen eserlerinde ana rengin kırmızı olduğunu vurguladı. Ağralı, "Daha çok siyah ve beyaz üzerinde işler üretiyorum. Ancak bir de ana rengim var; o da kırmızı...Kırmızıyı kullanma nedenim yaşamın renginin direk kırmızıyla alakalı olmasıdır. Ayrıca ilk doğumun kırmızıdan geldiğini hissediyorum. Kırmızı aynı zamanda insanın agresifliğini, dehşetini ve çatışmalarını aklıma getiren bir renk..." diye konuştu.

"Bizler bu yaşama aitiz"

Sanatçı Ağralı serginin adıyla ilgili olarak, "Serginin adı 'Nabız'...Bunu sadece insanın nabzı değil evrenin ilk doğumunun da tek bir nabızdan doğduğunu hissediyorum. 'Bing bang teorisi' dediğimiz bir olay gibi tek bir noktadan tüm evrene yayılan bir yaşam var. Bizler de bu yaşama aitiz" ifadelerini kullandı."Benimle aynı duyguları paylaşıyorlarsa, bu benim için büyük bir başarıdır"

Sanat yaşamının ileriki dönemlerinde de üretmeye devam edeceğini kaydeden Kerem Ağralı açtığı her serginin bir öncekini geride bırakacak şekilde daha iyi olması için çalışacağını vurguladı. Ağralı, "Bu sergide 2 yılın emeği var. Buraya gelenler bir dünyayı, bir alternatifi görmek, geçmişle geleceğin anlarından sıkışıp gelen parçaları bir tuvalin yüzeyinde, bir heykelde görmek için buraya gelebilirler. Benle aynı duyguları paylaşıyorlarsa bu benim için ciddi bir başarıdır" dedi.

Sanatseverler, Salı ve Cumartesi günleri 11.00 -19.00 saatleri arasında sergiyi Daire Galeri'de gezebilir.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.