|

Brezilya'nın efsane kadrosundan sadece bir isim kaldı

Kaka'nın futbolu bırakmasıyla Brezilya Milli Takımı'nın 2002 FIFA Dünya Kupası'nda şampiyonluk yaşayan efsane kadrosundan kariyerine devam eden sadece Lucio kaldı.

Yeni Şafak
15:08 - 18/12/2017 Pazartesi
Güncelleme: 15:34 - 18/12/2017 Pazartesi
AA
Brezilya'nın efsane kadrolarında mücadele eden Lucio, milli takımının kaptanlığını da üstlenmişti. (Sol üstten birinci)
Brezilya'nın efsane kadrolarında mücadele eden Lucio, milli takımının kaptanlığını da üstlenmişti. (Sol üstten birinci)

Dünya Kupası'nın en başarılı takımı Brezilya'nın efsane kadrosundan bir isim daha yeşil sahalara veda etti.

Kaka'nın futbolu bırakmasıyla Brezilya Milli Takımı'nın son Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan kadrosundan bir yıldız daha eksilmiş oldu.

Cafu, Roberto Carlos, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho gibi yıldızların yer aldığı 'Sambacılar'ın 2002 FIFA Dünya Kupası'ndaki 23 kişilik kadrosundan sadece Lucio, kariyerine devam ediyor.

Son eksilen Kaka

Brezilya'nın 2002'deki şampiyon kadrosunun en genç ismi Kaka, son olarak ABD'nin Orlando City takımında görev yaptıktan sonra 35 yaşında kariyerini bitirdi.

İtalya'da Milan, İspanya'da Real Madrid gibi takımlarda birçok başarı elde eden Kaka, Güney Kore ve Japonya ortaklığında düzenlenen 2002 FIFA Dünya Kupası'nda söz konusu kadronun en tecrübesiz ismi olarak yalnızca 25 dakika forma giydi.

Tek isim kaldı

Efsane kadrodan kariyerine devam eden tek isim, Lucio olarak göze çarpıyor.

Almanya'da Bayer Leverkusen, Bayern Münih, İtalya'da Inter, Juventus gibi ekiplerde top koşturan 39 yaşındaki Lucio, futbol hayatını ülkesinin 4. lig takımlarından Gama'da sürdürüyor.

Hindistan'ın Goa takımından 2016'da ayrıldıktan sonra kariyerine yaklaşık bir yıl ara veren Lucio, bu ayın başlarında Gama'ya imza atarak futbola devam etme kararı aldı.


Efsane kadronun yıldız oyuncuları

Yıllar boyunca futbol dünyasına birçok önemli isim kazandıran Brezilya, 2002'deki turnuvaya yıldızlar topluluğundan oluşan kadrosuyla katıldı.

Oynadıkları mevkilerin en önemli futbolcuları Cafu, Roberto Carlos, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho'nun bulunduğu kadroda, Dida, Lucio, Roque Junior, Edmilson ve Gilberto Silva gibi isimler de yer aldı.

Teknik direktörlüğünü Luiz Felipe Scolari'nin yaptığı takımda yer alan üç futbolcu ise daha sonra Türkiye'de forma giydi. Bu isimlerden Roberto Carlos Fenerbahçe'de, Kleberson ve Ricardinho ise Beşiktaş'ta mücadele etti.

#Brezilya Milli Takımı
7 yıl önce