SU SPORLARI

Sevilay Öztürk'ün 'umut dolu' hikayesi

Doğuştan iki kolu olmayan 14 yaşındaki Sevilay Öztürk, iki yılı aşkın süredir yüzmede büyük başarılara imza attı. Arkadaşlarının 'Deniz Kızı' lakabını taktığı Sevilay'ın şimdiki hedefi ise 2020 Olimpiyatları.

Tuğçe Ergül Yeni Şafak

Doğuştan kolları olmayan Sevilay Öztürk'ün en büyük hayali 2020 Olimpiyatları'na katılıp birincilik kürsüsüne çıkmak.

Sevilay Öztürk, 14 yaşında. Rio 2016 Paralimpik Oyunları'nda finalde yarıştı. Azmin ve başarının sembolü Sevilay yüzerek engellerini kaldırdı. Arkadaşlarının "Deniz Kızı" dediği Sevilay için babası Bülent Öztürk işini bıraktı, hayatını kızına adadı.

Birçok başarıya imza attı

Kahramanmaraş'ta yaşayan Bülent-Hülya Öztürk çiftinin ilk çocuğu olan Sevilay, doğuştan iki kolu olmadığı için günlük yaşamında ailesinin desteğine ihtiyaç duyuyor. Kendisi gibi iki kolu olmayan milli yüzücü Beytullah Eroğlu ile tesadüfen hastanede karşılaştıktan sonra yüzmeye başlayan Sevilay, 2 yılı aşkın süredir birçok başarıya imza attı.

Baba Bülent Öztürk, her gün antrenmana götürdüğü kızını havuzdan çıktıktan sonra havluyla kuruluyor, elbiselerini giydiriyor.

"İnsan isterse her şeyi başarır"

Azmi ve gayretiyle dikkati çeken Sevilay, sadece yüzme sporunda değil derslerinde de çok başarılı.

Arkadaşlarının "Deniz Kızı" dediği Sevilay'ın yüzme sporu dışındaki en büyük tutkusu ise bisiklete binmek. Sevilay "İnsan isterse her şeyi başarır" diyerek, en büyük hayali olan 2020 Olimpiyatları'na emin adımlarla ilerliyor.


“İnsan isterse her şeyi başarır”
Yeni Şafak

“İnsan isterse her şeyi başarır”

Sevilay Öztürk, 14 yaşında... Rio 2016 Paralimpik Oyunları'nda finalde yarıştı. Azmin ve başarının sembolü Sevilay yüzerek engellerini kaldırdı. Ardakaşlarının “Deniz Kızı” dediği Sevilay için babası Bülent Öztürk işini bıraktı, hayatını kızına adadı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.