Yazarlar Mendeburların Resmi Geçidi

Mendeburların Resmi Geçidi

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Eleman, tam bir kalas; tepeden tırnağa yarma; dahası taş kafa: Hal böyleyken, bu Yanki’den hangi “diplomatik nezaketi” bekleyeceksiniz!

Giderayak; pislik yaptı, kinini kustu:

İstanbul ziyaretinin bir önceki durağı olan Fransa’da Türkiye’yi kötüledi…

Sonra apar topar geldi: Fetullah’ın kankası Fener Rum Patriği Bartholomeos’la buluştu.

Bu arada, göstermelik bir cami ziyareti de yapıverdi: Sadece birkaç ay evvel, “Ayasofya müze olarak kalmalı” diye Ankara’ya aklınca ayar vermeye kalkmıştı, bu kaşar sahtekâr…

Karşılanmadı, uğurlanmadı: Defoldu, gitti.

BAK ŞU KONUŞANA

Mike Pompeo denilen, “Amerikan Dışişleri Bakanı” etiketli mendeburdan söz ediyoruz…

“Le Figaro” gazetesine, “Türkiye’nin son dönemdeki eylemlerinin çok saldırgan olduğu hususunda, Macron ile aynı fikri taşıdıklarını” söylemiş!

Nedir? Dağlık Karabağ, Doğu Akdeniz ve Libya’daki gelişmelere atıfta bulunuyor.

Hem ABD, hem de Fransa’nın “Türkiye’den tarihi goller yediği” kapışmalar, yani…

Türkiye’mizin haklarını aramasını veyahut meşru müdafaasını; Mike ile Emmanuel adlı düzenbazlar “saldırganlık” diye nitelendiriyor!

Saldırganlığı, zorbalığı, barbarlığı, zulmü, kan içiciliği, faşizmi “Devlet Politikası” olarak uygulayan ABD ile Fransa’dan bahsediyoruz.

ARA KALIP: SURİYE’DEKİ TANDEM

El Bab’ta üç gün önce tutuklanan PKK’lı terörist “Beş yüz kişiydik. Bize Aynelarab’taki örgüt kampında beş Amerikalı bir ay silahlı eğitim verdi” diyerek patronlarını ifşa etti!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Hatay’a paramotorla gelen PKK’lıları hatırlatıp “Terör örgütüne paramotor eğitimini Fransa verdi” dedi!

O LAFI UNUTMUYORUZ

İsrail terör devletinin yaltakçısı Pompeo; aynen Macron gibi, tam teşekküllü bir İslam düşmanıdır.

Dışişleri Bakanlığı öncesinde CIA Başkanı olan Mike Pompeo’nun, 15 Temmuz darbe kalkışmasının ertesi günü twitter’da Türkiye için “Totaliter İslamcı diktatörlük” dediğini de unutmuyoruz.

Şayet: Washington’daki Haydut Devlet’in FETÖ’sü, 15 Temmuz gecesi darbeyi başarsa idi; o vakit, Mike Pompeo mendeburuna göre “Türkiye’ye demokrasi gelmiş olacaktı!”

SIRRIN SIRRI

Taş Kafa Mike’ın ziyaret ettiği şu “Fetullah Muhibbi” Patrik Bartholomeos, 15 Temmuz’da ne gibi haltlar karıştırdı, acaba?

Şöyle de sorabiliriz:

Patrikhane (CIA ile birlikte), 15 Temmuz darbe kalkışması sırasında FETÖ’ye yardım etmiş midir?

***

Patrik’in mutemet temsilcilerinden “ABD Başpiskoposu” Papaz Alexander Karloutsos ile Paralel Rumi Forum’da “Program Direktörü” olan Raşit Telbisoğlu arasındaki 15 Temmuz Yazışmaları, dört gün önce Aydınlık’ın manşetindeydi!

PATRİK İLE “GİZLİ” KARDİNAL

Bartholomeos, ilk kez 4 Nisan 1996’da Locaefendi ile bir araya gelmişti. “Dinlerarası diyaloğun somut örneği” diye sunulan Polat Rönesans Otel’deki bu görüşmeye “aracılık edenler” Alaeddin Kaya ile Aslı Aydıntaşbaş idi!

Mister Kaya, şimdilerde cezaevinde…

Joe Biden’la dört yıl önce özçekim yapan Aslı ise şu sıralar Siyonist Biden’ın hileli seçim zaferinden dolayı “sevindirik” vaziyette!

***

Fener Rum Patriği ile Fetullah’ın ikinci kez bir araya gelişi, yine 1996’da -bu defa, “geniş katılımlı bir diyalog programında” olmuştu:

Patrik kürsüye çıkmış ve “Sayın Hocamızla birbirimizi çok seviyoruz” demişti!

***

-Kişi sevdiğiyle beraberdir. (Hadis)

***

Patrik “Ayasofya, müze kalmalıdır” diyenler arasındaydı...

FETÖ’cü hainler de, Ayasofya’nın Cami olarak ibadete açılmasına “ateş püskürdüler!”

YİNE KAVALA SEFERBERLİĞİ

“Karıma da söyledim. Cenaze törenimi Kilise’de yapsınlar” diyen Ertuğrul Özvatikan, Patrik’i “Makul ve aziz insan” diye tanımlıyor.

“Ayasofya müze kalsın” diye yırtınan ve neticede hayal kırıklığına uğrayan “Etki Ajanı” Ertuğrul; son günlerde, bir kez daha Osman Kavala’yı “kodesten kurtarma seferberliği” başlattı.

Kendisine, kimi devşirmeleri ve “Uzaktan Kumanda” aleti ile yönettiği “Truva Köşeciler” de eşlik ediyor!

Sam Amca’sının Osman Kavala’sı, Joe Biden’ın Ocak 2016’daki (15 Temmuz’dan altı ay evvel) İstanbul ziyareti sırasında görüştüğü isimler arasındaydı.

BİRLEŞİK REZALETLER

Sarı Kovboy, Uykucu Joe’nun hileli zaferine bütün hücreleriyle direnmeye devam ediyor:

“-Ben kazandım” diyor!

***

Trump’ın arkasında 73 milyon oy var…

Onbinlerce taraftarı, hileli seçim sonucunu protesto eden devasa bir yürüyüş yaptı…

“Seçim sonuçlarına rağmen, Trumpizm kazandı” diyenler az değil!

***

Amerika Birleşik Muz Cumhuriyeti, madara olmaya devam ediyor.

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, “Başkan Trump, Ocak’ta kendi yemin törenine katılacak!” diyerek Demokrat Partililere kafayı yedirtti!

Sarı Kovboy, finalde gidecek gitmesine de; karşıtlarının burunlarından getirerek gidecek!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.