|
Reklam
Reklam
Gündem

Canlı bomba Cumhuriyet muhabiri çıktı iddiası

Ankara'daki bombalı saldırıyı gerçekleştiren kişinin, Balıkesir Üniversitesi öğrencisi Seher Demir olduğu belirtildi. Öte yandan teröristin Cumhuriyet gazetesi muhabiri olduğu iddia edildi.

Yeni Şafak
12:14 . 14/03/2016 Pazartesi
Diğer

Balıkesir Üniversitesi öğrencisi olan Demir, 4 kadın arkadaşı ile birlikte Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde, PKK terör örgütü üyeliği ve propagandası suçundan da yargılanıyordu.

DAVA ERTELENMİŞTİ


Demir ile birlikte Hamide Saklı, Kader Saklı, Süreyya Saklı isimli üç kardeş ve Yeşim Akyürekli adlı üniversite öğrencisinin son duruşması Aralık 2015′te yapılmış ve dava karar için ertelenmişti. Davada Demir'in avukatlığını HDP'li Hüseyin Boğatekin yapmıştı.

CUMHURİYET GAZETESİ İÇİN MUHABİRLİK YAPTI İDDİASI


Sosyal medyada Seher Çağla Demir'in, terör suçundan serbest kaldığı dönemde Cumhuriyet gazetesi için serbest muhabirlik yaptığı iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesinden açıklama


PKK'lı Seher Demir'in Cumhuriyet gazetesi muhabiri olduğu iddiasının doğruyu yansıtmadığını belirten gazete, şu açıklamayı yaptı:"Bizim ne Güneydoğu'da ne herhangi başka bir yerde ve herhangi bir zamanda bahsedilen isimde bir muhabirimiz olmadı.Dahası bırakın bombalısını, benzinli araç konulacak bir otoparkımız da yok."


#ankara saldırısı
#Seher Çağla Demir
7 yıl önce
default-profile-img