Hayat Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri sahiplerini buldu

​Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri sahiplerini buluyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri sahiplerini buldu

"2018 Yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri" Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bakanlık Özel Ödülleri'ne 2018 yılında “Emin Ongan Üsküdar Mûsikî Cemiyeti” ile “Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi (AGAVAM) Ara Güler Müzesi” layık görüldü.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, ödül töreninde konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ödül töreninde konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca 1979 yılından beri her yıl dağıtılan ve 2016 yılından itibaren de “Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri” adıyla anılan büyük ödüllerin bu yılki sahipleri belli oldu. Seçkin eserleri ve örnek hayatları ile kültür ve sanat yaşamımıza önemli katkı sağlayan kişiler ile üstün nitelikli eser ve uygulamalarıyla takdir toplayan kurum ve kuruluşları millet ve devlet adına ödüllendiren Bakanlık Özel Ödülleri'ne 2018 yılında “Emin Ongan Üsküdar Mûsikî Cemiyeti” ile “Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi (AGAVAM) Ara Güler Müzesi” layık görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni'nde konuştu.

"İnsanlar ve devletler gelip geçmiştir ama kültür ve sanat değerleri kalıcı olmuştur. Bir toplumda sanat ve edebiyat felç olmuşsa o toplumda ortak değerlerin üretilmesi ve yaşatılması zordur. Bir milletin estetik zevki yoksa ülkedeki diğer çalışmaların arzu edilen neticelere ulaşmaları mümkün değildir.

Bir toplumda sanat ve edebiyat felç olmuşsa, ortak değerlerin üretilmesi ve yaşatılması zordur.

Bir milletin estetik zevki yoksa o ülkedeki diğer çalışmaların arzu edilen neticelere ulaşması mümkün değildir.

Kendi alanlarında kültür sanat hayatımıza katkı sağlamaya devam edeceklerine inandığım bu kurumların faaliyetlerine destek olan herkese teşekkür ediyor."

Bu yılki ödüllerin eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy başkanlığında, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Prof. Dr. İskender Pala, Prof. Dr. Erol Parlak ve Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün'den oluşan jüri tarafından belirlendiği ifade edildi.

REKLAM

Mahir Ünal'dan Palu ailesi açıklaması: RTÜK üzerine düşeni yerine getirmeli
HAYAT
Mahir Ünal'dan Palu ailesi açıklaması: RTÜK üzerine düşeni yerine getirmeli

Kalbini çantasında taşıyordu Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girdi
HAYAT
Kalbini çantasında taşıyordu Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girdi

Yangında yüzünü elyaf yastıkla kapatınca vücudunun yarısı yandı
HAYAT
Yangında yüzünü elyaf yastıkla kapatınca vücudunun yarısı yandı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.