ÖZGÜN

Miller holding yönetim kurulu başkanı mert mildon: sosyal sorumluluk projelerimizle çocuklara olan borcumuzu ödüyoruz

Miller Holding

iLAN Diğer
Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon 1967 yılından bu yana faaliyet gösteren Miller Holding'in sosyal sorumluluk projeleriyle “gelecek kuşaklara" olan borçlarını ödediklerini söyledi. Mert Mildon, “Kurucumuz Turhan Mildon'un ifade ettiği gibi 'Herşey çok daha iyi ve güzel olacak' şiarıyla, her alanda öncü olmayı hedefliyoruz. Bu sosyal sorumluluk projelerinde de böyle" dedi.

HER YERDEYİZ

Miller Holding'in sosyal sorumluluk projeleriyle kuşaklar arasında bir bağ kurmayı amaçladığını söyleyen Mert Mildon, “Mesela 23 Nisan'ları çocuklarımızla kutluyoruz. Geleceğimizin en önemli değeri olan çocuklarımızın bayramlarını coşku içinde kutlamayı bir Miller Holding geleneği haline dönüştürdük" diye konuştu. Satranca da destek verdiklerini vurgulayan Mert Mildon, “Hem minikler için yapılan satranç şenliğini destekliyoruz, hem de Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası'nın ana sponsoruyuz. Genç satranççıların heyecanı bizi de heyecanlandırıyor" ifadelerini kullandı.
SPOR MİLLER HOLDİNG'İN ANA FAALİYETLERİNDEN

Sosyal sorumluluk projelerinde sporun da önemli bir yer tuttuğunu belirten Mert Mildon, “Bizim için bu etkinlikler sosyal sorumluluk projeleri olarak tanımlanmıyor, onlar da bizim ana faaliyetlerimizden. Mesela Atletizm Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan küçükler ve yıldızlar kulüpler bölgesel kros ligi yarışlarına Miller Holding olarak destek verdik" dedi.

ÇANAKKALE'Yİ İLKLERLE TANIŞTIRIYORUZ

Mert Mildon, “Çanakkale'de düzenlenen yelken yarışlarının sponsorunun da Miller Holding olduğunun altını çizdi. Yarışların Miller Holding'in kurucusu, babaları merhum Turhan Mildon adına düzenlendiğini vurgulayan Mert Mildon , “Miller Holding olarak Çanakkale' de ilkleri gerçekleştiriyoruz. Bu sosyal sorumluluk projelerinde de böyle. Yelken yarışları da bu kapsamda" dedi.


2014 yılından bu yana gerçekleşen Turhan Mildon Su Sporları Turnuvası' nda dünyanın birçok yerinden gelen sporculara ev sahipliği yaptıklarını söyleyen Mert Mildon, “ Bu turnuva sayesinde Çanakkale halkının özellikle gençlerin vizyonunu genişletiyoruz, spora ve sporcuya verdiğimiz önemi gösteriyoruz. Hem Çanakkale'nin bilinirliğini sağlıyoruz, hem de Miller Holding ismini sporla yan yana getiriyoruz. Sadece sosyal sorumluluk projelerinden biri değil, hayata dokunuyor" ifadelerini kullandı. Mert Mildon, geçen yıl gerçekleştirilen turnuvaya Türkiye'den 15 kulübün yanı sıra, Yunanistan'dan da bir kulübün katıldığını söyledi.

SANATIN YANINDAYIZ

Ekim ayında açtıkları Turhan Mildon Kültür Merkezi 'yle de sanatsal ve kültürel faaliyetlere verdikleri önemi gösterdiklerini belirten Mert Mildon, “Kepez Belediyesinin tahsis ettiği alana, sanatsal ve kültürel faaliyetler konusundaki eksiği kapatacak bir merkez inşa ettik" dedi.Miller Holding'in bölgeye armağanı olan kültür merkezinde bir kütüphanenin, resim atölyelerinin ve müzikal faaliyetler için donanımlı bir alanın bulunduğu vurgulayan Mert Mildon, “Bu merkezle Çanakkale' de sanata yeni bir boyut kazandırdık" dedi.

ÇANAKKALE'YE OLAN BORCUMUZU ÖDÜYORUZ

Miller Holding'in sosyal sorumluluk projeleri arasında Uluslararası Gelibolu Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali'ne katkı vermenin de bulunduğunu ifade eden Mert Mildon, “Bu sayede ben Mert Mildon olarak, Çanakkale'nin bir evladı olarak bu topraklara olan borcumun küçük bir bölümünü ödüyorum. Bu topraklardan doğan Miller Holding de bu topraklara olan borcunu ödüyor. Sosyal sorumluluk projelerine böyle bakıyoruz" diye konuştu. Şehitlere saygı bisiklet turu, Gelibolu Maratonu, Çan Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen off-road Türkiye şampiyonası gibi etkinliklerde de Miller Holding'in desteğinin bulunduğunu söyleyen Mert Mildon, “Şehitler diyarı olan, Türk insanının mucizesinin kısa bir özeti olan Çanakkale'mizin tanıtım filmine de katkı sunmaktan mutluluk duyduk. Buraların hikayesini Çanakkale'nin, Türkiye'nin bilmesi yeterli değil. Tüm dünya bilmeli" dedi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDE DE LİDERİZ

500'ü aşkın çalışma arkadaşı ve 300 milyon liralık ciroya sahip şirketleri ile Türkiye ekonomisine her gün katma değer sağlamaktan ve üretmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Mert Mildon, “Şirketlerimiz; otomotiv, akaryakıt, inşaat, gıda perakendesi, havacılık, denizcilik ve araç kiralama sektörlerinde faaliyet göstermekte ve her biri alanında lider konumundadır. Lider olma özelliğimizi sosyal sorumluluk projelerinde de sürdürüyoruz. Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon olarak, bunun hep böyle devam edeceğinin de sözünü veriyorum" ifadelerini kullandı.BU ÖZELLİĞİMİZ SÜRECEK

Türkiye'ye katkısı olacak her alana yatırım yapmaya, gelecek için projelerde yer almaya devam edeceklerinin altını çizen Mert Mildon, “Büyüyeceğiz. İlkelerimizle birlikte büyüyeceğiz" diye konuştu. Holdinglerinin temel taşlarının “değerler" olduğunu bildiklerini söyleyen Mert Mildon, “Biz de bu nedenle değerlerimize sahip çıkmayı önemsiyoruz, bunu gelecek kuşaklara da aktarmak istiyoruz" dedi.

ENERJİMİZİ EN ÜSTTE TUTUYORUZ

Üstlendikleri sosyal sorumluluk projelerinin hem bu değerlere katkı verdiğini, hem de enerjilerini en üst düzeye çıkardığını belirten Mert Mildon, “Biz hep öncü olmayı kendimize ilke edindik. Aslında kendi kendimizle yarışıyoruz. Hayatın her alanına yetişmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. Mert Mildon, kurdukları Miller Spor Kulübü ile yeni nesil sporcuları yetiştirmeye de devam ettiklerini ve böylece bugün ile gelecek arasındaki bağları sıkılaştırmaya devam ettiklerini de sözlerine ekledi. Mert Mildon, “Çünkü Miller Holding olmak bunu gerektirir. Miller Holding olarak gururla sosyal sorumluluk projelerimizi taşıyoruz" dedi.


Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.