|

Alex Ferguson 26 yıllık görevini bıraktı

M.United menajeri Alex Ferguson 1986'dan beri sürdürdüğü görevini sezon sonunda bırakacağını açıkladı. İngiliz futbol tarihinin en başarılı teknik direktörü olan 71 yaşındaki Alex Ferguson, Manchester United'la 13 Premier Lig şampiyonluğu yaşadı.

YENİSAFAK.COM.TR / SPOR - CİHAN
00:00 - 8/05/2013 Çarşamba
Güncelleme: 11:28 - 8/05/2013 Çarşamba
Yeni Şafak
Alex Ferguson 26 yıllık görevini bıraktı
Alex Ferguson 26 yıllık görevini bıraktı

Manchester United Menajeri Alex Ferguson, sezon sonunda emekli olacağını açıkladı. Manchester United'ın başında menajer olarak son kez West Brom karşısına çıkacak Ferguson, ardından Manchester United'ın yönetim kurulunda görev alacak.

ntvspor.net'in haberine göre dünya futbolunda bir dönem kapanıyor. 26 yıldır Manchester United'ı yöneten Sir Alex Ferguson, sezon sonunda emekli olacağını açıkladı. 71 yaşındaki Ferguson, United'ı olabilecek en güçlü konuma getirdiğini ve artık emeklilik vaktinin geldiğini söyledi. United'ın başında menajer olarak son olarak West Brom karşısına çıkacak Ferguson, ardından United'ın yönetim kurulunda görev alacak.

İngiltere futbol tarihinin en önemli figürlerinden Ferguson, United'ın başında geçirdiği 26 yılda toplam 49 kupa kazandı. 13. Premier Lig şampiyonluğunu bu sezon kazanan Ferguson'ın United ile 2 de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu bulunuyor.

İNGİLİZ BASINI YAZMIŞTI

İngiliz basını Manchester United Menajeri Alex Ferguson'ın her an emekliliğini açıklayabileceğini iddia etmişti. Önce sessiz kalan Manchester United yönetimi, bugün iddiaları doğruladı.

The Telegraph ve The Times, Manchester United'da oyuncuların haftasonunda oynayacakları lig maçı öncesi, önemli bir açıklamaya hazırlıklı olmaya çağrıldıklarını, 26 yıldır Manchester United'ın başında bulunan 71 yaşındaki Alex Ferguson'ın emeklilik kararı aldığını yazmıştı.

Gazeteler, kalça ameliyatı olması gereken Ferguson'ın operasyon için ligin bitimi yerine ağustos ayının sonuna gün almasını bir emeklilik sinyali olarak nitelendirmişti. United yönetiminin sessizliği, iddiaları güçlendirmişti.

11 yıl önce