|

Angelino: Kupa kaldırmak istiyoruz

Galatasaray'ın yeni sol beki Angelino, Galatasaray'a gelmeyi çok istediğini en başından beri kulübüne ilettiğini, yeni sezon için iddalı olduklarını bütün kulvarlarda şampiyonluk istediklerini söyledi.

15:59 - 17/07/2023 Pazartesi
Güncelleme: 12:00 - 18/07/2023 Salı
AA
Angelino
Angelino

Galatasaray'ın Almanya'nın Leipzig takımından kadrosuna kattığı 26 yaşındaki savunma oyuncusu, Avusturya kampında açıklamalarda bulundu.


Angelino'nun açıklamaları şöyle:

Transferinde Erden Timur'un büyük payı var

"Kulüpler arasında anlaşmanın sağlaması uzun sürdü. Ben zaten baştan itibaren istekliydim. Erden beye ve kulübe çok teşekkür ediyorum. Erden Bey bu işin bir an önce hallolması için çok mücadele etti. Sahada onları en iyi şekilde temsil ederek karşılığını vereceğimi düşünüyorum"


Galatasaray'ı seçmesinde ailesinin de etkili olduğuna değindi,

"Oynamayı ve oynayabildiğim yerlerde olmayı seviyorum. Oynadığım her yer benim için farkı bir deneyimdi. Ailem için de burasının iyi olacağını düşünüyorum. Bu harika taraftarın önünde oynayacağım için çok mutluyum. Onlara da şimdiden çok teşekkür ediyorum"


'Adaptasyonun kısa sürede olmasını istiyorum'

"Adaptasyonun kısa sürede olmasını istiyorum. Kendimi kısa sürede sahada göstererek takımın önemli bir parçası olmak istiyorum. Süper Lig'de tanıdığım birçok oyuncu var. Derbileri biliyorum. Taraftar desteğinin ne kadar büyük olduğunu biliyorum. İzlediğim ve gördüğüm yıllarda burada çok iyi oyuncular oynuyordu. Bazıları benim arkadaşlarım. Onların anlattıklarından biliyorum. Hepsi Türkiye'de ne kadar büyük takımların olduğunu ve önemli bir lig olduğunu söyledi"


Takımda İspanyolca konuşan çok oyuncu var

"Burada çok iyi karşılandım. Kendi dilimi konuşan insanların olması önemli. Kaptan Muslera ilk günden beri beni kucakladı. Çok yardımcı oldu. Herkesle daha iyi iletişimin olacağını düşünüyorum"


'Oynayacağım günü iple çekiyorum'
"Taraftarlarımızın önünde oynayacağım günü iple çekiyorum. Stadyum ve oradaki atmosferle ilgili çok video izledim. Çılgınca bir atmosfer var. Oyuncu olarak oraya gidip bu renkleri temsil etmek inanılmaz bir deneyim olacak. Bu anı dört gözle bekliyorum. Taraftarlarımızı tanımak ve onlarla birlikte büyük başarılar imza atmak istiyorum. Hep beraber mücadele edelim ve sonunda kutlamalara katılalım"

'Kupa kaldırmak istiyoruz'

"Tekrar şampiyon olmak bizim için önemli. Kupa kaldırmak istiyoruz. Daha sonra Avrupa'da da olabildiğince ileriye gitmeye çalışmalıyız. Çok büyük oyuncularımız, yüksek bir takım kalitemiz var. Her gün mücadele edip en iyi şekilde oynamamız gerekiyor. Daha iyi yere gelmek için çalışmamız gerekiyor"


'Okan Buruk'un takımına karşı oynadım'

"Oynadığı dönemde Okan hocayı izleme şansı bulamadım ama antrenmanda beraber oynadık. Topu kontrol edişinden ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu görebiliyorum. Şampiyonlar Ligi'nde Başakşehir'e karşı oynamıştık. Benim için her şeyin iyi gittiği bir gün olmuştu"


Kendi futbol tarzıyla ilgili konuşan Angelino,

"Son yıllarda farklı şekillerde oynadım. Dört kişinin geriden oyun kurarak oynadığı oyunun önemli olduğunu düşünüyorum. Savunmadan çok biraz hücumda olduğum doğru. Son pasları atmak, ortalar… Güçlü olduğum yönün hücum olduğunu söyleyebilirim" diyerek sözlerini tamamladı.
#Galatasaray
#Angelino
#Transfer
#Süper Lig
10 ay önce