|

Arjantin'den İspanya'ya 'transfer'

İspanya, Villarreal takımında oynayan ve gelecek vaat eden 17 yaşındaki Arjantinli Matias Nahuel Leiva'yı, milli takımda oynayabilmesi için İspanyol vatandaşlığına geçirdi.

Aa
00:00 - 7/02/2014 vendredi
Güncelleme: 14:55 - 7/02/2014 vendredi
Yeni Şafak
Arjantin'den İspanya'ya 'transfer'
Arjantin'den İspanya'ya 'transfer'

Geçen yıl Brezilyalı Diego Costa'nın ilk önce vatandaşlığa geçirilmesinin ardından İspanya Milli Takımı bu kez de Arjantinli Matias Nahuel Leiva'yı vatandaşlık yoluyla transfer etti.

İspanyol spor gazetesi Marca'ya göre, 'Yeni Messi' olarak tanıtılan Nahuel'in şimdi Arjantin mi yoksa İspanya Milli Takım'ında mı oynayacağına karar vermesi gerekiyor. İspanya Futbol Federasyonu'nun Nahuel'i bir an önce ikna ederek, 21 yaş altı Milli Takım'ıyla resmi bir maçta oynatıp bu tartışmayı en kısa sürede sonlandırmak istediği ileri sürülüyor.

Bu arada İspanya'da yabancı sporcuların vatandaşlığa geçirilmesi son dönemlerde oldukça sık görülüyor. Daha önce Hollandalı yüzücü Amber Bakker, Almanya doğumlu Ermeni güreşçi Hrant Karapetyan ve Faslı atlet Dunai Mahassin Ennasri de olimpiyatlarda İspanya Milli Takımı'nın formasını giyebilmeleri için İspanyol vatandaşlığına geçirilmişlerdi.

il y a 10 ans