|

Benitez iki Trabzonsporludan çok çekiniyor

Napoli'nin Teknik Direktörü Rafael Benitez, Trabzonspor maçı öncesi Beşiktaş ve Galatasaray'dan teklif aldığını söyledi ve tarihi göndermede bulundu: Şampiyonlar Ligi tarihinin en farklı skoru bende. Benitez, Bordo-Mavililer'de bilhassa iki oyuncudan çok çekindiğini söyledi.

Yeni Şafak
14:36 - 18/02/2015 Çarşamba
Güncelleme: 12:41 - 18/02/2015 Çarşamba
DHA

Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Napoli'nin teknik direktörü Rafael Benitez, buradaki son antrenmanını DHA'ya açtı ve özel açıklamalarda bulundu. Trabzonspor karşısında zor bir maçın kendilerini beklediğini söyleyen Benitez, Fırtına ekibine bir hatırlatmada bulunmaktan da geri durmadı: "2007 yılında Liverpool'u çalıştırırken Beşiktaş karşısında Şampiyonlar Ligi tarihindeki en farklı skoru (8-0) elde etmiştik. Bu rekorun hala bende olduğu unutulmamalı."


Türkiye'nin kendisine hep şans getirdiğini söyleyen Benitez, mavi-bordolular karşısında da bu şansın sürmesini umarken, Şampiyonlar Ligi'ndeki farklı skor rekorunun da halen kendisinde olduğunu hatırlatmadan edemedi. Rakiplerinin güçlü olduğunu bildiğini söyleyen Benitez, "Trabzonspor sert bir takım. Türk kulüpleri gerçekten futbol oynamayı iyi biliyor. Bunun bizim için zor bir maç olacağını biliyoruz" dedi.


'Gökhan İnler'den bilgi aldım'

Karşılaşma öncesi Trabzonspor'un bazı maçlarını asistanlarıyla birlikte izlediğini belirten Benitez, "Türk asıllı İsviçreli oyuncum Gökhan İnler'den de bazı bilgiler aldım. Oyun taktiğimizi de buna göre kurduk" diye konuştu.

Trabzonspor'un teknik direktörünün kısa bir süre önce değişmesi ve bu takımda eksiklikler olmasının kendileri için avantaj olup olmayacağı sorulan İspanyol teknik adam, "Bakalım neler olacak. Rakibimizin Türkiye Kupası'ndan elendiğini biliyorum, ancak futbolcuları ne yapması gerektiğini iyi biliyor ve Napoli karşısında, Avrupa Ligi'nde ekstra bir motivasyona sahip olacaklarına eminim. Rakibimizde eksik oyuncular olması gerçekten yazık, ancak sezon boyunca biz de bu konuda çok şanssızlıklar yaşıyoruz" dedi.

Onu en çok düşündürenler...

Trabzonspor'da kendisini en çok düşündüren futbolcuların hangisi olduğu sorulan Benitez, "Oscar Cardozo'yu ve Carl Medjani'yi çok iyi tanıyorum. Gerçekten iyi oyuncular ve bize karşı da motivasyonlarının yüksek olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

'Süper Lig üst düzey'

Türkiye ligini takip ettiğini söyleyen Benitez, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi iyi tanıdığını ve 2004 yılında Valencia'yı çalıştırırken karşılaştıkları Gençlerbirliği'ni hatırladığını anlatırken, "Türkiye ligi gerçekten iyi bir lig. Üst seviyede oyuncular orada top koşturuyor. Ancak İngiliz, İspanyol ve İtalyan liglerinde olduğu gibi ne yazık ki yayın hakları çok satın alınmadığından dünya çapında pek tanınmayan bir lig. Oysa oldukça güçlü bir lig" diye sözlerini sürdürdü. Benitez'in bir türlü Gençlerbirliği'nin adını telaffuz edememesi dikkat çekti.  

'Pandev ve Dzemaili'ye üzülmüyorum'

Sezon başında Galatasaray'ın Napoli'den satın aldığı oyuncular Pandev ve Dzemaili hakkında da konuşan Benitez, "Onlar Napoli'den gitti diye üzülmüyorum. Çünkü onlar birer profesyonel ve gerçekten güçlü ve üst seviyede bir takımda yer alıyorlar" ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye göz kırptı

Benitez, Türkiye liginde çalışmak isteyip istemeyeceğine ilişkin ise, "Benim başka ülkeler ve takımlara gitmekle ilgili problemim yok. Bu, bulunduğun yerde işler nasıl gidiyor ve ailen nasıl onunla ilgili bir şey aynı zamanda. Ben asla 'asla' demiyorum. Her daim iş bekliyorum. Şimdi burada mutluyum, ama bakalım gelecekte ne olacak" diye konuştu. İş dışında Türkiye' ye gitmediğini dile getiren teknik adam, "Zaten yıl boyunca tüm dünyayı geziyoruz. Ailemle ülkemde sakin bir tatil geçirmeyi tercih ediyorum" dedi.
#Rafael Benitez
#Galarasaray
#Goran Pandev
#Beşiktaş
#Trabzonspor
#Avrupa Ligi
9 yıl önce
default-profile-img