Spor PFDK derbinin faturasını açıkladı Sevk edilen futbolcuların cezaları belli oldu

PFDK derbinin faturasını açıkladı: Sevk edilen futbolcuların cezaları belli oldu

Trabzonspor-Fenerbahçe derbisinden sonra PFDK'ya sevk edilen futbolculardan Altay Bayındır ve Osayi-Samuel'in cezaları belli oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
PFDK derbinin faturasını açıkladı: Sevk edilen futbolcuların cezaları belli oldu
Altay Bayındır

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçeli Bright Osayi Samuel'e sosyal medya hesabındaki açıklamalarında yer alan müsabaka hakemlerine yönelik hakaretinden dolayı 3 maç ceza verdi. Kurul ayrıca, Altay Bayındır'ı da rakip takım taraftarlarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 maçla cezalandırdı.

Sarı lacivertlilerde Altay Bayındır, Alanyaspor maçında forma giyemeyecek. Osayi Samuel ise Alanyaspor, Konyaspor ve Kayserispor maçlarında sahada olamayacak.

PFDK'nın açıklaması şöyle;

  • -Altay Bayındır'ın 17.10.2021 tarihinde oynanan Süper Lig müsabakasında, rakip takım taraftarlarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT'nin 36/1-a ile 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT'nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 resmi müsabakadan men ve 13.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu) karar verilmiştir.
  • -Fenerbahçe sporcusu Osayi Samuel'in sosyal medya hesabındaki açıklamalarında yer alan müsabaka hakemlerine yönelik hakaretinden dolayı 3 resmi müsabakadan men ve 13.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu) karar verilmiştir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.