|

Samsunspor’a müjde! FIFA'nın verdiği 2 dönem transfer yasağı…

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Samsunspor, geçtiğimiz günlerde FIFA tarafından 2 dönem transfer yasağına çarptırılmıştı. Eski futbolcuları Arvydas Novikovas'a ödemelerin zamanında yapılmadığı gerekçesiyle transfer yasağı alan kırmızı-beyazlı kulüp CAS’a itiraz etmişti. FIFA, CAS'a yaptıkları itirazın reddedildiğini belirterek, 2 dönem transfer yasağının onandığını duyurdu. Peki, Samsunspor’un transfer yasağı kalktı mı? İşte detaylar.

09:43 - 16/01/2024 منگل
Güncelleme: 09:44 - 16/01/2024 منگل
Yeni Şafak
Trendyol Süper Lig ekiplerinden Samsunspor, geçtiğimiz günlerde FIFA tarafından 2 dönem transfer yasağına çarptırılmıştı.
Trendyol Süper Lig ekiplerinden Samsunspor, geçtiğimiz günlerde FIFA tarafından 2 dönem transfer yasağına çarptırılmıştı.
Trendyol Süper Lig ekiplerinden
, eski futbolcuları Arvydas Novikovas'a ödemelerin zamanında yapılmadığı gerekçesiyle iki dönem transfer yasağı almıştı. Konuya ilişkin dün sıcak bir gelişme yaşandı ve kulübün transfer yasağı durduruldu. Peki, Samsunspor’un transfer yasağı kalktı mı? İşte detaylar.

SAMSUNSPOR’UN TRANSFER YASAĞI KALKTI MI?

Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, FIFA nezdinde görülen Arvydas Novikovas davasında kulübün iki dönem transfer yasağı cezası aldığı ve alınan kararın hemen sonrasında avukatların, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) nezdinde başvuruda bulunduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, "Ancak ne yazık ki CAS, FIFA'nın haksız kararını iptal etmemiş, aksine bu haksız kararı onamıştı. Kulüp başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım'ın talimatıyla Türk ve İsviçreli avukatlarımız, CAS kararına karşı İsviçre Federal Mahkemesine geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir başvuruda bulundu ve CAS kararının iptalini talep etti. İsviçre Federal Mahkemesi, nihai kararını verene kadar FIFA'nın transfer yasağı kararını durdurdu. Söz konusu karar, FIFA tarafından kulübümüze ve TFF'ye bugün tebliğ edildi. Mevcut durumda, FIFA TMS sisteminde kulübümüzün aleyhine uygulanan herhangi bir transfer yasağı geçen cuma akşamı itibarıyla bulunmamaktadır." ifadelerine yer verildi.

Transfer yasağının durdurulmasıyla birlikte transfer çalışmalarının başladığının vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kulüp yönetimimiz mevcut kadromuzu koruyarak, bu transfer döneminde eksik yerlere gerekli takviyeleri hocamız Markus Gisdol'un talimatları ile yapmayı planlamaktadır. Futbolcularımız ve teknik heyet sahada, taraftarlarımız tribünde, hukukçularımız mahkemede, bizler ise yönetimde olmak üzere sezonun son dakikasına kadar mücadele edeceğiz. Bizlere güvenenlerin güvenini asla boşa çıkarmayacağız. Birlikte başaracağız."#Samsunspor
#Trendyol Süper Lig
#Yüksel YILDIRIM
4 ماہ واپس