|

Ucuza alıp Galatasaray'a pahalı satacaklar!

Sarı-kırmızılı kulübün satın almak istediği Uruguaylı genç forvet oyuncusu Giorgian De Arrascaeta'nın transferinde ilginç olaylar yaşanmaya başladı. De Arrascaeta'nın kulübü, futbolcuyu Fernando Muslera'nın mejanerinin sahibi olduğu şirteke sattı.

Dha
00:00 - 9/04/2014 Çarşamba
Güncelleme: 12:44 - 9/04/2014 Çarşamba
Yeni Şafak
Ucuza alıp Galatasaray'a pahalı satacaklar!
Ucuza alıp Galatasaray'a pahalı satacaklar!

Uruguay'ın Defensor Sporting Kulübü Başkanı Daniel Jablonka, Giorgian De Arrascaeta'yı 3.5 milyon dolara Muslera'nın menejeri Daniel Fonseca'nın sahibi olduğu şirkete sattı. Muslera'nın da hissesi olduğu ileri sürülen şirketin De Arrascaeta'yı sezon sonunda Galatasaray'a transferini gerçekleştirerek iyi bir kazanç elde etmeye planladığı belirtildi.

'Haziran'da Galatasaray'a gidecek'

Sporting Başkanı Daniel Jablonka Uruguay'da yayınlanan 'El Observador' gazetesine verdiği röportajda, bu ilginç operasyonu doğruladı. Galatasaray'ın bu futbolcuyu transfer etmek istediğini bildiğini vurgulayan Jablonka, "Haziran ayına kadar bizde forma giyecek daha sonra büyük ihtimal ile Galatasaray'a gidecek" açıklaması yaptı.

Uruguay'da Defensor Sporting forması altında bu sezon oynadığı 29 maçta 8 gol atan ve 10 asist yapan 19 yaşındaki genç yıldız gösterdiği performansla Uruguay Milli Takımı'na kadar yükselmeyi başardı.

Galatasaray geçtiğimiz sezon Sporting Lizbon'dan transfer ettiği Bruma'da benzer bir olay yaşamış ve sözleşmesi yakın bir zamanda bitecek olan genç oyuncu için hem menajeri hem de Portekiz kulübüne 10 milyon euro transfer ücreti ödemek zorunda kalmıştı.

10 yıl önce