FUTBOL

Unutulmaz maçın unutulmaz hikayesi

Beşiktaşlıların unutamadığı Valerenga maçının unutulmaz hikayesinin kahramanları o günü anlattı...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Tarih 1998... Beşiktaş 1-0 kaybettiği maçın rövanşında İnönü'de Norveç ekibi Valerenga'yı konuk ediyor. İlk yarı Kara Kartal'ın 3-0 üstünlüğüyle sonuçlanmış, taraftarlar tur sevinciyle takımı lehine tezahürat ederken, henüz 72. dakikada skor tabelası 3-3'ü göstermiş ve siyah beyazlı takım kupaya trajik bir şekilde veda etmişti. Beşiktaşlıların unutamadığı bu maçın, bir hikayesi daha var...

Maç sonunda kaptan Şifo Memet'e seslenen bir taraftarın, "İlk yarı 3-0; ikinci yarıda oğluma uyu dedim. Ben şimdi oğluma ne diyeceğim?" sözleri hafızalara kazınmış, hatta maçın önüne geçmişti.


Yıllar sonra, olayın kahramanları baba Bahattin İnan, oğlu Tugay ve Mehmet Özdilek bir araya geldi. tvnet'in beğeniyle izlenen programı 4x4'ün yorumcusu Ergin Aslan'ın sorularını yanıtlayan baba-oğul, o akşamı anlattı.


Unutulmaz maçın unutulmaz hikayesi
Tvnet

Unutulmaz maçın unutulmaz hikayesi

Tarih 1988... Beşiktaş 1-0 kaybettiği maçın rövanşında İnönü'de konuğu Norveç ekibi Valerenga. İlk yarı Kara Kartal'ın 3-0 üstünlüğüyle sonuçlanmış, taraftarlar tur sevinciyle takımı lehine tezahürat ederken, henüz 72. dakikada skor tabelası 3-3'ü göstermiş ve siyah beyazlı takım kupaya trajik bir şekilde veda etmişti. Beşiktaşlıların unutamadığı bu maçın, bir hikayesi daha var... Maç sonunda kaptan Şifo Memet'e seslenen bir taraftarın, "İlk yarı 3-0; ikinci yarıda oğluma uyu dedim. Ben şimdi oğluma ne diyeceğim?" sözleri hafızalara kazınmış, hatta maçın önüne geçmişti.


Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.