|
Spor

Xherdan Shaqiri: Çok zor bir maç olacak

2022 FIFA Dünya Kupası son 16 turu maçında 6 Aralık Salı günü Portekiz ile karşılaşacak İsviçre'de Xherdan Shaqiri, çeyrek finale yükselebilmeleri için özel bir performans göstermeleri gerektiğini söyledi.

15:22 . 4/12/2022 Pazar
AA
Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri

Shaqiri, İsviçre Milli Takımı'nın çalışmalarını sürdürdüğü Doha Üniversitesindeki antrenman tesislerinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Ronaldo'nun etrafında kaliteli oyuncular var"

Portekiz maçının öneminin bilincinde olduklarını belirten 31 yaşındaki hücum oyuncusu, "Portekiz ile birçok kez karşılaştık. Hem kazandık hem de kaybettik. İyi bir maç olacak. Her sonuca açık bir maç. Portekiz'in ne kadar iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Cristiano Ronaldo'nun etrafında kaliteli ve genç oyuncular var. Çok zor bir maç olacak. Portekiz'i yenebilmemiz için takım halinde çok iyi performans göstermeliyiz" ifadelerini kullandı.

  • "Çok iyi olmalıyız"
  • İki takımın da çeyrek final şansı olduğuna vurgu yapan Xherdan Shaqiri, "Çok dikkatli olmalıyız. Çok iyi oynamalıyız. Bu maçın favorisi onlar. Portekiz'e saha içinde problem çıkarmamız gerekiyor. İyi bir performans göstermeye çalışacağım" diye konuştu.

#2022 FIFA Dünya Kupası
#İsviçre
#Xherdan Shaqiri
2 months ago
default-profile-img
Xherdan Shaqiri: Çok zor bir maç olacak
7,7'lik deprem Suriye'de de yıkıma yol açtı: Ölü sayısı bin 250'ye ulaştı
Depremin yıktığı 10 ilde toplam can kaybı 5 bin 894'e yükseldi
"Afetzede Aktarım Treni" bugün sefere başlıyor
Suriye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 1.932’ye yükseldi
Şanlıurfa'da 1 yaşındaki çocuk enkazdan 53 saat sonra kurtarıldı