Yazarlar CIA&FETÖnün Hacı Beyi Enver Altaylı

CIA&FETÖ’nün Hacı Bey’i: Enver Altaylı

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Savcılığın iddianamesinde, Enver Altaylı’nın CIA bağlantıları ayrıntılarıyla ortaya çıktı. CIA ajanları ile görüşmeleri ve onlarla “çektirdiği fotoğraflar” iddianamede yer aldı.

Mesela, Altaylı CIA’in eski şeflerinden Alan Fiers ile 53 kez telefonla görüşmüş...

Enver’in “Devletin güvenliği açısından çok hassas bilgileri yurtdışında CIA ile bağlantılı kişilere servis ettiğinden” de bahsediliyor.

Altaylı, “Türkiye’de askeri darbeye ortam hazırlamak amaçlı faaliyet yürütülmesine dair” raporlar hazırlamış ve FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden iki gün evvelinde Ankara’ya gelmiş!

2017’de FETÖ’ye yardımdan ve Casusluk gerekçesiyle tutuklanan Mister Altaylı; CIA’in Özbek asıllı ajanı Ruzi Nazar’ın (1917-2015) talebesidir.

Altaylı, Ruzi Nazar’ı “CIA’in Türk Casusu” adlı kitabında anlatmıştı. (Doğan Kitap, 2013)

Kitabın arka kapağında Mümtazer Türköne ile Taha Akyol’un Altaylı’ya övgü dolu satırları yer alıyor.

Altaylı, 12 Eylül 1980 öncesindeki Hergün gazetesinin sahibiydi; Taha Akyol da Yazı İşleri Müdürü idi.

DERİN FOTOĞRAF

Bu sütunda, yıllardır Enver Altaylı’nın derin bağlantılarına zum yapılıyor.

Yine, defalarca “15 Temmuz’dan birkaç gün önce Enver Altaylı ve Rahip Maskeli CIA ajanıAndrew Brunson ile gizlice bir araya gelen çok ünlü siyasetçi kim?” diye sorduğumuzu burada okudunuz.

Altaylı’yı, CIA’in Soğuk Savaş dönemindeki ünlü ajanlarından Duane Clarridge ile birlikte gösteren bir fotoğraf da iddianamede yer aldı ve dün bir gazetede yayınlandı.

Enver Altaylı, hayranlık beslediği Clarridge ile vefatından altı hafta kadar evvel çektirmiş bu fotoğrafı…

Şimdi, bakınız ne diyeceğim?

Acaba; Altaylı, Brunson ve şu pek meşhur siyasetçiyi de “kapalı kapıların ardında iken” gösteren bir fotoğraf var mıdır?

Tam da burada; bir başka yaman soru daha akla geliyor:

Şayet, ABD&FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da darbe teşebbüsü başarılı olsaydı; ünlü siyasetçi “Başbakan mı yapılacaktı?”

SICAK PATATES

Meral Akşener’in İP’leri Pensilvanya’nın Elindeki Partisinde Genel Başkan Yardımcılığı yapan, sonrasında apar topar İP’in İstanbul İl Başkanlığına getirilen Buğra Kavuncu, Enver Altaylı’nın yeğenidir.

Buğra Kavuncu’nun, Ekrem İmamoğlu’nun adaylığının açıklanmasından bir süre önce bu göreve getirilmesi bir tesadüf değildi: Nitekim Ekrem İmamoğlu’nun kampanyasında, “Canan Kaftancıoğlu’nun tandemi” olarak nasıl büyük bir gayret gösterdiğini gördük.

*

15 Temmuz’dan önce mütemadiyen “Ben Başbakan olacağım!” diye çok iddialı konuşan Meral Akşener, 15 Temmuz darbesinin berhava olmasıyla birlikte haftalarca suskun kalmıştı!

Sahi, neden acaba?

Buğra Kavuncu’nun dayısı Enver Altaylı ile alakalı mevzularda Meral Hanım’ın asla “topa girmediği” gözleniyor!

İP’in Genel Başkanı Hanımefendi’nin; “Hacı Bey” kod adlı Altaylı’nın belgelenen casusluğu ile onun CIA&FETÖ bağlantıları hakkında “ne düşündüğünü” bir türlü öğrenemedik!

HİPER AKTİF AJAN

İddianamede, CIA ile bağlantılı eski MİT’çi Enver Altaylı’nın CHP’nin Başı Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Rasim Bölücek ile telefon trafiği de yer alıyor.

-Cepten, fazla değil 1159 defa görüşmüşler!

Eh, 15 Temmuz’daki görüşmeleri de buna dâhil…

Hürriyet’in ulaştığı Mister Bölücek “Enver Abi hiperaktiftir. Beni günde 10 kez aramıştır” diyor!

FETULLAH’A MEKTUPLAR

Savcılığın iddianamesinde Enver Altaylı’nın Fetullah Gülen’e “Muhterem Efendim” hitabıyla yazdığı mektuplar da yer aldı!

FETÖ&CIA bağlantısının göbeğindeki Enver Altaylı, 2011’de Silivri Cezaevi’nde kuşkulu bir şekilde hayatını kaybeden Kâşif Kozinoğlu’nu hedef gösterdiği mektubunda; “MİT Müsteşarı olmak istiyor. Böyle bir şey, felaket olur! Allah, sizi ve cemaati korusun!” diye yazmış…

Altaylı, bir başka mektubunda (2008) ise, Locaefendisi’ne “İlker Başbuğ’un Genelkurmay Başkanı olmasına ilişkin” bilgi verirken “Yeni Genelkurmay Başkanı’nın zatı alinize, yapılan hizmetlere bakışı son derece menfidir” diyor!

2008-2010 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı yapan İlker Başbuğ; “Yargı kararları iki dudağının arasında olan” Pensilvanya’daki Terörist Başı Fetullah’ın talimatıyla 6 Ocak 2012’de tutuklandı ve seri iftiralarla tam 26 ay hapis yattı!

USLANMAZ MÜFTERİ

İlker Başbuğ hakkındaki dezenformasyon ve iftiraların pazarlayıcılarından biri olan CIA Elemanı -FETÖ’cü Kaçak- Emre Uslanmaz…

Twitter’da (19 Temmuz 2013) Akşener’e “Cumhurbaşkanlığı adaylığınızı açıklasanız daha pozitif olurdu” diye yazmıştı!

Bir sene kadar sonraki (10 Ağustos 2014) Cumhurbaşkanlığı seçiminde Akşener’i aday olarak görmek isteyen FETÖ; 2016’da bu defa Hanımefendi’yi “Başbakan” yapmak istemişti!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.