|

31. dönem POMEM sınav sonucu ve mülakat tarihi açıklandı mı? POMEM fiziki yeterlilik sınavı sonuç tarihi

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi iş birliğiyle lisans mezunu 6 bin erkek, bin 500 kadın olmak üzere 7500 polis alımı yapacak. 31. dönem POMEM sınav sonucu ve mülakat tarihi açıklandı mı? sorusu merak ediliyor. Geçen sen 30. dönem POMEM başvuruları 19 Mayıs'ta sona ermiş ve 18 Ağustos'ta mülakat tarihleri ve yerleri açıklanmıştı. Peki, 31. Dönem Polis Akademisi sınav sonucu ve mülakat tarihi ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

08:31 - 24/06/2024 Monday
Güncelleme: 08:46 - 24/06/2024 Monday
Yeni Şafak
POMEM
POMEM

Polis Akademisi POMEM tarafından bin 500'ü kadın polis olmak üzere toplamda 7 bin 500 polis alımı için 31. dönem başvuruları kapsamında POMEM'e başvuran polis adayları merak içerisinde fiziki yeterlilik ve sağlık kontrolü sonuçlarını bekliyor. Öte yandan POMEM 31. dönem sözlü mülakat yerlerinin ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. Peki, POMEM sözlü mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

31. DÖNEM POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

POMEM sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı. Konuyla ilgili açıklama geldiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz.

31. DÖNEM POMEM MÜLAKAT SINAVI NASIL OLACAK?

Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir.

Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

POMEM SINAV SONUCU SORGULAMA 2024

Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilir.

UYARI: Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

POLİS AKADEMİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olmak,

Lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

KPSS'de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2022 veya 2023 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

Şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8'inci maddesinin (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80'ini almış olmak, (Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocuklarından lisans mezunları için 2022 veya 2023 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1995 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak),

Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm'den kısa boylu olmamak, BMİ (beden kitle endeksi),

18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,#pomem
#pomem sonuçları
#polis akademisi
#pomem mükalat tarihi
#pomem sınav sonuçları
1 month ago