Ekonomi Tesla ilk şarj istasyonu kuracağı il belli oldu

Tesla ilk şarj istasyonu kuracağı il belli oldu

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticilerinden Tesla, Türkiye’deki ilk hızlı şarj istasyonlarını Bolu’da kurmaya başladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Tesla ilk şarj istasyonu kuracağı il belli oldu
Arşiv

Otoyol üzerindeki bir dinlenme tesisinde kurulumuna başlanan Hızlı Şarj Istasyonları vatandaşlar tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Paylaşılan görüntülerde, Tesla’nın araçları çok hızlı bir şekilde şarj edebilen ‘Supercharger’ istasyonlarının kurulmak üzere koliler içerisinde olduğu görüldü. Bolu’daki tesiste 8 hızlı şarj istasyonunun yan yana konumlandırıldığı öğrenilirken, istasyonların kısa süre içerisinde faaliyete başlayacağı tahmin ediliyor.

Türkiye'den elektrikli araçlar devrimi: Artık izin veriliyor
EKONOMİ
Türkiye'den elektrikli araçlar devrimi: Artık izin veriliyor

DOKUZ NOKTA İŞARETLENMİŞ DURUMDA

Hürriyet'in haberine göre; Tesla’nın dünyadaki tüm Supercharger’larını listelediği internet sitesinde ise şu anda Türkiye’de 9 nokta işaretlenmiş durumda. Bu istasyonların İstanbul, Bursa, Balıkesir, İzmir, Aydın, Antalya, Konya, Ankara ve Bolu’da kurulmasının planlandığı görülüyor. Şirketin dünyada 35 binden fazla hızlı şarj noktası bulunuyor ve bu noktalardan 250 kW’a kadar hızlı şarj imkânı sunuluyor. Böylece Tesla markalı elektrikli araçlar 15 dakika içerisinde 200 km menzil güç elde edebiliyor. Tesla’nın Almanya’daki üretim tesislerinin faaliyete başlamasının ardından Türkiye pazarına bu sene resmen giriş yapacağını duyurmuştu. Buna göre, dünya devinin tüm modellerini bu sene içerisinde satışa sunması bekleniyor.

Tesla'nın hızlı şarj istasyonlarını kuracak firma belli oldu
EKONOMİ
Tesla'nın hızlı şarj istasyonlarını kuracak firma belli oldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.