Gündem Postmodern haçlı seferi

Postmodern haçlı seferi

Afrin’in adım adım kontrol altına alındığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Operasyon son terörist etkisiz hale getirilene kadar sürecek” sözleriyle kararlılık mesajı verdi. Erdoğan, “Afrin’de tüm insanlığın düşmanı bir zihniyetle mücadele ediyoruz. Bunlar bölgemizin maruz kaldığı postmodern haçlı seferinin yeni işbirlikçileri” dedi

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Postmodern haçlı seferi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı ile Münbiç’ten başlayarak sınırın tamamen temizleneceği mesajı verdi

Beştepe’de düzenlenen “44. Muhtarlar Toplantısı”nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı ile Münbiç’ten başlayarak sınırın tamamen temizleneceği mesajı verdi: Afrin’i teröristlerden temizlemek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı başarıyla devam ediyor. TSK ile Özgür Suriye Ordusu unsurları adım adım Afrin’i kontrol altına alıyor. Terör örgütünün son mensubu da etkisiz hale getirilene kadar bu operasyon devam edecektir. Sınır güvenliğimiz elbette önemli. Ama biz Suriye’deki Arap, Türkmen ve Kürt kardeşlerimizin güvenliğini, huzurunu, refahını ve geleceğini en az kendimizinki kadar önemli görüyoruz. Bölgeyi, ister DEAŞ ister PKK veya onun uzantıları olsun, hiç fark etmez, tüm terör örgütlerinden arındırmayı boynumuzun borcu olarak görüyoruz.

KÖKÜNÜ KURUTACAĞIZ

Birileri fitne kazanını kaynattı, dört koldan saldırıyorlar. Bu operasyonu Afrin’deki Kürt kardeşlerimize karşı gibi göstermeye, bizi işgalle suçlamaya çalışıyorlar. Fırat Kalkanı’nda teröristlerden temizlenen alana 100 binden fazla kardeşimiz yerleşti. Afrin’de de aynısı olacak. Önce teröristlerin kökünü kurutacağız. Sonra da orayı yaşanabilir hale getireceğiz. Kimler için? Ülkemizde misafir ettiğimiz 3,5 milyon Suriyeli için.

BİR MADALYONUN İKİ YÜZÜ

DEAŞ bahanesiyle Afrin’i terör koridoruna dahil etmek isteyenler bugün DEAŞ’lılarla birlikte Türkiye’ye karşı savaşıyor. Bölücü örgüt, güya hapishanelerde tuttuğu DEAŞ’lıları bize karşı beraberce savaşmak üzere salıvermiş. Çünkü bunların birbirinden farkı yok. O da, o da terörist. DEAŞ, PYD, YPG tıpkı bir madalyonun iki yüzü gibi. Aynı senaryoda farklı roller üstlenmiş, aynı amaca hizmet eden terör örgütleridir. Her iki örgütün de ipini elinde tutanlar, işlerine geldiğinde birini, işlerine geldiğinde ötekini öne sürüyor.

DEAŞ’I REZERVDE TUTUYORLAR

Rakka’da kuşatılıp kolayca imha edilebilecek olan DEAŞ’lılar kamyonlarla çeşitli bölgelere dağıtıldı. Bunların bir kısmının da ülkemize yönelik eylemler için rezervde tutulduğunu gayet iyi biliyoruz. Bunlardan haberdarız. Afrin’e yaptığımız operasyon, aynı zamanda işte bu rezervin bir kısmını da ortadan kaldırmaya yöneliktir.

BUNLAR KATİL, HIRSIZ, IRZ DÜŞMANI

Kobani’den, Ayn el Arab’tan kaçarak, Türkiye’ye sığınan yüz binlerce kişi bölge DEAŞ’tan temizlenmesine rağmen canından, namusundan emin olamadığı için evlerine geri dönmedi. Belki görünüşte DEAŞ gitti ama oraya bir başka terör örgütü çöreklendi. Güya haklarını savunduğu insanlara dahi güven vermeyen bu örgütün gerçek yüzünü görmek, bilmek için daha başka neye ihtiyaç vardır? Bunlar barbar, katil, hırsız, ırz düşmanı. Bunlar bölgemizin maruz kaldığı postmodern haçlı seferinin yeni işbirlikçileri. Bölücü terör örgütü Suriye’de ele geçirdiği yerlerde hakimiyet kurmak için Arap’ından Kürt’üne ve Türkmeni’ne kadar on binlece kişiyi bizzat öldürdü veya beraber çalıştığı güçlere bombalatarak katlettirdiğini bilmeyen yok.

İnsanlığın düşmanı zihniyet

“Kendilerine karşı çıkan herkesi DEAŞ’lı gibi gösterip, yaşadıkları yerlerin koordinatlarını verdikleri güçlere öldürtenlerin Suriye için, bölgemiz için hayırlı bir niyetli olması mümkün mü?” diye soran Erdoğan, “Elinde on binlerce çocuğun, kadının, yaşlının, masumun kanı olan bu örgütü destekleyip Türkiye’yi ‘işgalci’ diye itham edenlerin bırakın Kürtçülüğünü, bırakın sosyalistliğini, insanlığından şüphe ederim. Aslında biz Afrin’de aynı zamanda tüm insanlığın düşmanı bir zihniyetle de mücadele ediyoruz. Bunu görecekler, bunun ispatı olacak. Ateş altındaki sivillerin tahliyesini engelleyen, kadınları, çocukları, yaşlıları canlı kalkan olarak kullanan bu zihniyet, çukur eylemlerinde ve Fırat Kalkanı Harekatımızda da karşımıza çıkmıştı. Dünyada insan hakları adına, özgürlükler adına, çocukları ve kadınları müdafaa adına çalışan ne kadar sivil toplum kuruluşu ne kadar devlet varsa hepsini de bu mücadelesinde Türkiye’yi desteklemeye davet ediyoruz” dedi.

  • Sen nasıl devletsin
  • Erdoğan, Almanya’nın Hannover-Langenhagen Havalimanı’nda, izinsiz gösteri yapan terör örgütü PYD/PKK yandaşlarının Türk yolculara saldırdığını anımsattı. Türkiye’ye dönecek yolcuların havalimanında dövüldüğünü aktaran Erdoğan, “Tekme tokat, ellerindeki sopalarla, çeşitli araçlarla dövmeye yöneliyorlar ve Alman polisi izliyor, seyrediyor. Böyle güvenlik olabilir mi? Bu senin en güvenli olduğun yer. Nereye kadar, nasıl olacak bu? Biz bu gördüklerimize sessiz mi kalalım? Oradaki yolcunun yol güvenliği yoksa sen nasıl devletsin, sormazlar mı? " dedi.

Özgürlüğün müjdecisi

Afrin’e yönelik operasyona neden Zeytin Dalı adının verildiğini de açıklayan Erdoğan, “Zeytin bizim inancımızda çok kutludur. Bu aynı zamanda özgürlüklerin müjdecisidir, özgürlüğün bir ifadesidir. Biz de bu zeytin dalı olarak bunu kullanırken dedik ki toparlayalım, kucaklayalım ve böyle bir özgürlük adımını atalım” dedi. Erdoğan, “Türkiye izlediği politika ile sadece kendi sınırlarını korumakla ve bin yıllık kardeşlerine gövdesini siper etmekle kalmıyor, aynı zamanda topyekun insanlığın onurunu da kurtarıyor. Biz Zeytin Dalı Operasyonu ile bölgemiz üzerinde farklı emelleri olan güçlerin, derenin taşıyla derenin kuşunu vurma oyununu bir kez daha bozmuş olduk. Münbiç’ten başlayarak sınırlarımız boyunca bu oyunu boza boza devam edecek, bölgemizi bu musibetten tamamen temizleyeceğiz” dedi. Her mücadelenin bir bedeli olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Zeytin Dalı operasyonunda ÖSO ve bizim şehitlerimizle beraber 7-8 şehidimiz varsa, 4 gün içerisinde karşı taraftan da 268 kişi etkisiz hale getirildi. Kararlı bir şekilde bu devam edecek. Ya çekip gidecekler ya çekip gidecekler. Bunun başka çaresi yok” diye konuştu.

Afrin’de 214 hedefi vurduk
GÜNDEM
Afrin’de 214 hedefi vurduk

ABD çıldırdı
GÜNDEM
ABD çıldırdı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.