Gündem Tarihi cami tanınmaz halde CHPli Muğla Belediye Başkanı Osman Gürünün restorasyon paylaşımına tepki yağdı

Tarihi cami tanınmaz halde: CHP'li Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün’ün restorasyon paylaşımına tepki yağdı

Muğla'nın CHP'li Belediye Başkanı Osman Gürün, Datça ilçesinde bulunan Çeşmeköy Camii restorasyon görüntüsünü öncesi ve sonrası olarak sosyal medya hesabından paylaştı. Tarihi caminin beyaz renge boyandığı ve eski halinden eser kalmadığı görüldü. Başkan Gürün’ün paylaşımına çok sayıda tepki geldi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Tarihi cami tanınmaz halde: CHPli Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün’ün restorasyon paylaşımına tepki yağdı
CHP'li Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün’ün paylaşımı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tarihi Çeşmeköy Camii’ndeki restorasyon çalışmalarının sona erdiğini duyurdu.

Yaptığı paylaşımda caminin restorasyondan önceki ve sonraki haline de yer veren Gürün, “Neydi?/Ne Oldu? Datça-Cumalı Mahallesi Çeşmeköy Mevkii’nde bulunan tarihi Çeşmeköy Camii’nin restorasyon çalışmalarını tamamladık. Kültürel mirasımızı koruyup, gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

CHP'Lİ BAŞKANA RESTORASYON TEPKİSİ

Gürün'ün paylaştığı caminin yeni hali büyük tepki çekti. Sosyal medya kullanıcıları, beyaz renge boyanan ve eski halinden eser kalmayan tarihi yapının görüntüsüne isyan etti. İşte CHP'li başkana gelen tepkilerden bazıları:

CHP'li Başkan Zeydan Karalar'ın 'Çukurova'ya fark katacak' dediği proje kendi villasının yanında çıktı: Villanın değeri altı katına çıktı
GÜNDEM
CHP'li Başkan Zeydan Karalar'ın 'Çukurova'ya fark katacak' dediği proje kendi villasının yanında çıktı: Villanın değeri altı katına çıktı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.