Gündem Televizyondan sipariş ettiği ürün gelince şoke oldu

Zonguldak yerel haberleri: Televizyondan sipariş ettiği telefon maket çıktı

Televizyondan sipariş ettiği ürün gelince şoke oldu

Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali köyünde emekli maden işçisi bir televizyon kanalında satılan cep telefonunu sipariş etti. Emekli madenci, bir hafta sonra teslimatı yapılan kutudan maket telefon çıkınca dolandırıldığını anladı.

IHA
Sipariş ettiği telefon maket çıktı.
Sipariş ettiği telefon maket çıktı.

Kilimli'nin Türkali köyünde oturan 62 yaşındaki emekli maden işçisi Hayrettin Akar, bir televizyon kanalında satılan 135 TL değerindeki cep telefonunu sipariş etti. Bir hafta sonra kargosunu teslim alarak açan Akar, gördüğü manzara karşısında adeta şoka uğradı.

Kutudan sipariş ettiği telefon yerine maket telefon çıkınca dolandırıldığını anladı. Akar, daha sonra çareyi telefonu iade girişimlerine başladı. Ancak iade işlemleri yeniden teslimat adresine geldi.

Akar, "Daha önce bir televizyondan telefon aldım. Ancak o telefon doğru sipariş verdiğim telefon geldi. Daha sonra kendime bir telefon daha sipariş edeyim dedim. Televizyonda satılan telefonların ucuz olduğunu gördüm. 99 TL'ye satılan telefonu sipariş ettim. 16 Mart'ta sipariş ettiğim telefon 19 Mart'ta elime ulaştı. Kutuyu kargodan teslim aldıktan sonra kutuyu açtım. Ancak o telefon bu telefon değildi. Şoka uğradım. 135 TL masraf yaptım. Yani açıkçası dolandırıldım. Ben yandım başkaları yanmasın. Televizyondan telefon siparişi etmesinler. Telefonları bayilerden alsınlar. Herkes dikkatli olsun" şeklinde konuştu.

Tercüme cihazı sipariş etti, geleni görünce şoke oldu
GÜNDEM
Tercüme cihazı sipariş etti, geleni görünce şoke oldu

Cep telefonu bekliyordu: Hayatının şokunu yaşadı
GÜNDEM
Cep telefonu bekliyordu: Hayatının şokunu yaşadı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.