Ramazan Liselilerden günde 15 bin pidelik hayır
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2022 - İSTANBUL

Liselilerden günde 15 bin pidelik hayır

Hatay Şehit Serkan Talan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ailelerine ve ihtiyaç sahiplerine Ramazan boyunca 100 bin pide ulaştıracak

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Liselilerden günde 15 bin pidelik hayır
Hatay Şehit Serkan Talan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri.

Hatay Şehit Serkan Talan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ailelerine ve ihtiyaç sahiplerine Ramazan boyunca 100 bin pide ulaştıracak. Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesi” kapsamında bir ay önce okulda kurulan ekmek üretim tesisinde öğrenciler ekmek ve pide yapmayı öğreniyor.

Günlük ortalama 15 bin üretim kapasiteli tesiste çalışan öğrenciler, Ramazan süresince üretecekleri pidelerden bir bölümünü kendi ailelerine ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştıracak. Üretilen ekmeklerin geri kalan kısmı da taşımalı sistemle eğitim verilen okulların yemekhanelerine gönderilecek.

Türkiye’nin en ucuz Ramazan pidesini satacaklar
FOTOĞRAF 7
Title
Kahramanmaraş’ın Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, halk ekmek fabrikasında 1 liradan ekmek satışının sürdüğünü belirterek, “Türkiye’nin en ucuz Ramazan pidesini ve ekmeğini halkla buluşturuyoruz” dedi.
Title
Başkan Gürbüz, Ramazan ayı boyunca her gün geliri olmayan ihtiyaç sahibi ailelere de üretimin yarısının ücretsiz ekmek dağıtılacağını vurguladı.
Title
Elbistan Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, 11 ayın sultanı Ramazan öncesinde, başta ihtiyaç sahipleri olmak üzere vatandaşları ucuz ekmekle buluşturmak için tüm hazırlıklarını tamamladı.
Title
Fabrikanın kapasitesi, Ramazan ayı göz önünde bulundurularak yükseltildi.
Title
Fabrikadaki çalışmaları yerinde inceleyen Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, uzun süredir 1 liradan satılan halk ekmeğin fiyatında artışa gidilmeyeceğinin altını çizdi.
Title
Artan maliyetlere rağmen, vatandaşı desteklemek ve bütçesine katkı sunmak adına böyle bir karar aldıklarının altını çizen Başkan Gürbüz, “Hijyenik ortamda üreteceğimiz Ramazan pidesini 1 liraya vatandaşlarımızın sofrasına taşırken Türkiye’ye örnek olacak bir uygulamaya imza atıyoruz” dedi.
Türkiye’nin en ucuz ekmeğinin Elbistan’da olduğuna değinen Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, şöyle devam etti:
Title
“Elbistan Belediyesi olarak Ramazan hazırlıklarımızı tamamladık. İlçede tüketilen ekmeğin yüzde 10’unu karşılama kapasitesine sahibiz. Halk Ekmek Fabrikamızda Ramazan ayı boyunca pidenin fiyatı 1 lira olacak. Türkiye’nin en ucuz ekmeğini vermekten dolayı gurur duyuyoruz. Uzun zamandır ekmeğin fiyatında değişikliğe gitmeyerek sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getiriyoruz. Bu Ramazan ayında farklı bir uygulamaya daha gidiyoruz. Hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza günlük üretimin yarısını ücretsiz ekmek dağıtacağız. Bütçemizin büyük bir kısmını, vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu göstermek ve onlarla paylaşma anlamında çeşitli projelerde kullanacağız.\"
Türkiye’nin en ucuz Ramazan pidesini satacaklar
Ramazan ayının gelmesiyle sofraların vazgeçilmezi olan ramazan pidesinin fiyatı, ülkenin değişik bölgelerinde farklı ücretlerle vatandaşlara önüne çıkıyor. Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde ise Türkiye'nin en ucuz pidesi satılacak.

ÖĞRENCİLER MEMNUN

Okulun 11’inci sınıf öğrencilerinden Yunus Diboğulları okullarında açılan ekmek tesisinin kendisi için iyi bir fırsat olduğunu anlattı. Ekmek üretiminin tüm inceliklerini öğrendiğini belirten Diboğulları, “Ramazan ayında ihtiyaç sahibi aileler için pide yapıyoruz. Bu projede yer aldığım için çok mutluyum” diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.