PTT 1.LİG

Mehmet Özkan'dan oyuncusuna: Yaptığı büyük terbiyesizlik!

Altınordu'ya transfer olan Hüseyin Atakan Üner, eski takımı Denizlispor'a attığı golün sevincini yeşil-siyahlı taraftarların önünde yaşadı. Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada Denizlispor'dan özür dilerken, oyuncusunun 3 maç kadro dışı bırakıldığını duyurdu.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Spor Toto 1. Lig'in 4. haftasında Altınordu, sahasında Denizlispor'u 4-0 mağlup etti. Mücadeleye Altınordu forması giyen 19 yaşındaki Hüseyin Atakan Üner'in attığı gol sevinci damga vurdu. Genç oyuncunun eski takımı karşısındaki bu tavrı Denizlisporlu taraftarların büyük tepkisini çekti.

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan konuyla ilgili zehir zemberek bir açıklama yayınlayarak Hüseyin Atakan Üner'in önümüzdeki 3 maçta forma giyemeyeceğini duyurdu.

Özkan'ın kulübün internet sitesinde yer alan ve oldukça sert ifadelerin yer aldığı açıklaması şöyle;

  • "Ben misyonum gereği, A Takım maçlarımıza gitmiyorum ve izlemiyorum. İşim U8 ila U19 Yaş Genç Takımlarımız. Bu sabah ekibimiz vasıtasıyla bilgim oldu. Şeytanın işi yok, dünkü Denizlispor maçında ilk golümüzü atan Hüseyin Atakan yüzde 100 Denizlispor’dan yetişmiş bir futbolcu. Geçen sene şu anda süper ligde olan bir kulübe giderken yoldan çevirdiğimiz, 14 yaşından beri genç takım maçlarımızda bize oynarken gördüğümüz, bildiğimiz bir yetenek. Yetiştirme bedeli olarak 375 bin lira ödedik ve Denizlispor’a ikinci satış gelirimizden % 30 vermeyi yazılı olarak taahhüt ettik. Hüseyin Atakan’a oryantasyon eğitimi verdik, çaktırmadan yaptığımız sınavları geçti. Ama insanoğlunun yaptığı sınavlar ile “Hayat’ın İçinden” çıkan sınavlar aynı değil işte. Esas olan Hayat Sınavı’ndan geçmek.. Golü attıktan sonra yaptığı büyük terbiyesizlik ! Tecrübeli bir oyuncu yapsaydı, bugün biletini keserdim! Dün Hüseyin Atakan, Hayat Sınavı’ndan ikmale kaldı !
  • Altınordu Arması Yediemini sıfatıyla;
  • 1. Çocuklarımız Geleceğimiz
  • 2. İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu
  • 3. Türkiye’nin Altınordu’su
  • Ana Sloganlarımıza yara açan Hüseyin Atakan’ı 3 maç kadro dışı bırakıyorum.
  • Çevir kazı yanmasın yapmadığımızı ispat etmek için, yani İbret’i Alem için, yani Allah’ın dışında hiç kimseye müdanamız olmadığını herkesin anlaması için, bu 3 maça Hüseyin Atakan’ın yerine bir A Takım oyuncumuz ile değil, U18 takımımızın sol açığı Berkay Görmez ile sahaya çıkacağız.
  • Hüseyin Atakan şimdi sözüm sana; Postacı kapıyı iki defa çalarmış. Birinciyi çaldı, bilesin! İkincide ağzınla kuş tutsan nafile! Ben bu toprakları çok seviyorum arkadaş. İnsanları daha iyi yaşasınlar istiyorum. Denizlileri de çok seviyorum, Vanlıları da.. Ama bu “Popülizm” belasından nasıl kurtulacağız, işte bunu bilmiyorum!

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.