TeknolojiAgresif ve spor tasarımıyla 2018 BMW X2 gün yüzüne çıktı

2018 model yeni BMW X2 tanıtıldı! İşte yeni BMW X2'nin özellikleri ve fiyatı

Agresif ve spor tasarımıyla 2018 BMW X2 gün yüzüne çıktı

2018 model BMW X2 tanıtıldı. Agresif ve spor tasarımıyla dikkat çeken BMW X2, Alman otomotiv devinin yeni crossover modeli olacak. 2.0-litre benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunan X2, Mercedes GLA'nın en büyük rakibi olacak.

Haber MerkeziYeni Şafak
Yeni BMW X2'nin ABD'de 37 bin dolardan satışa sunulması bekleniyor.
Yeni BMW X2'nin ABD'de 37 bin dolardan satışa sunulması bekleniyor.

2018 model BMW X2 tanıtıldı. Alman otomotiv devlerinden BMW, 1999 yılında X5 ile SUV sınıfına giriş yapmıştı. Bir hayli beğenilen bu modelin ardından BMW, farklı boyutlardaki X1, X3, X4 ve X6’yı çıkardı. Şirket bu sayede farklı kesimlere de hitap etmeyi başardı. Gelgelelim BMW, bu zamana kadar en büyük rakibi Mercedes’in GLA modeline rakip bir araç üretmekten geri durdu. Fakat X2 ile bu tabuyu yıktı…

BMW X2, şirketin bu zamana kadar alıştığımız çizgileri taşıyor. Crossover sınıfında geliştirilen otomobil, hem spor hem de agresif bir tasarıma sahip. Ayrıca X4 ve X6’nın aksine yeni X2 oldukça alçak bir SUV. Bu araç X1’e göre 812 mm daha kısa ve 711 mm daha alçak.

2018 model yeni BMW X2’de LED far tasarımının her pakette standart olduğu ifade ediliyor. 11 renk seçeneği olan X2, fotoğraflarda görülen Galvanik Altın rengiyle ön plana çıkmayı başarıyor. X2’nin standart modeli 18-inç jantlarla geliyor fakat opsiyonel olarak 19-inç jantlar tercih edilebiliyor. Bu da aracın spor görünümünü artırıyor fakat konforu az da olsa düşürüyor.

Aracın ön tasarımına baktığımızda, sis farlarının ön farların hemen altında konumlandırılmasının X2’ye farklı bir hava kattığını söyleyebiliriz. M Sport paketli X2’de kapı altlarında, plakalık çerçevesinde, çamurluklarda ve arka difüzörde gümüş rengin harmanlandığını görüyoruz. Bu mat tasarım araca daha spor bir görünüm kazandırmış. Ayrıca depo kapağının üzerindeki BMW logosu hoş bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

BMW X2 standart olarak iDrive multimedya sistemiyle birlikte geliyor. Aracın başlangıç modelinde 6.5-inç büyüklüğünde multimedya ekranı bulunuyor. Fakat opsiyonel olarak navigasyonun da bulunduğu 8.8-inçlik ekran tercih edilebiliyor.

BMW X2 motor seçenekleri

  • sDrive20i – 2.0 litre benzinli motor, 190 beygir güç, 0-100/ 7.7 sn
  • xDrive20d – 2.0 litre dizel motor, 190 beygir güç, 0-100/6.7 sn
  • xDrive25d – 2.0 litre dizel motor, 228 beygir güç, 0-100/6.3 sn

2018’in bahar aylarında satışa çıkması beklenen yeni BMW X2’nin henüz satış fiyatı bilinmiyor. ABD’de yaklaşık 37 bin dolardan satışa çıkması öngörülen BMW X2’nin ülkemize nasıl bir fiyattan giriş yapacağı netlik kazanmış değil.

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Dünyadan Mehmetçiğimize ‘sefer ve zafer’ duası
Türkiye'nin güney sınırını korumak için başlattığı 'Zeytin Dalı Harekâtı'nda başarılı olması için dünyanın dört bir yanında dua ediliyor. Afrika'dan Balkanlara eller, Türk askerinin zaferi için semaya yükseliyor...

ÖSO'dan Kürt halkına emanname: Güvende olacaksınız!
Afrin'i terör örgütü PYD/PKK'dan arındırmak için başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında TSK'ya destek veren ÖSO, aldığı köylerde Kürt halkına 'güvendesiniz' mesajı verdi. ÖSO komutanı, halka seslendi, "Bir şeye ihtiyacınız olursa bana gelin, kimse size zarar vermeyecek" dedi.
Filistinli küçük Ziyad'dan liderlere 'Erdoğan' çağrısı
3 yaşındaki Filistinli YouTuber Ziyad, dünya liderlerine seslendi: “Kudüs'ü satmayan, Filistin'in yanında duran tek lider, Recep Tayyip Erdoğan. Devlet yöneticiliğini ondan öğrenin"
Afrikalı miniklerin 'Zeytin Dalı' duası
Afrikalı çocuklar ellerindeki Türk bayrağıyla Zeytin Dalı Operasyonu için Türkiye'ye dua etti.
Tanklarımız sloganlar eşliğinde Afrin'e ilerliyor
Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde Türk tankları, sınırın sıfır noktasına sevk edildi. Hatay sınırında vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Mehmetçikler tezahüratlar eşliğinde sınıra hareket etti. Mehmetçik de kendilerine sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.
Mete Yarar ile Afrin Operasyonunun şifreleri
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın anlatımıyla bütün cepheleriyle Afrin operasyonunun şifreleri...
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.