|

Üniversite öğrencilerine vergisiz telefon ve bilgisayar satışı ne zaman? Kabine bugün toplanıyor

Öğrencilere vergisiz telefon son dakika haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti seçim beyannamesinde yer alan vergisiz telefon ve bilgisayar düzenlemesinin yapılacağını açıklamıştı. Son olarak Kabine Toplantısı'nda ele alınan konunun bu ay içinde netlik kazanması bekleniyor. Yüz binlerce öğrenci ise söz konusu indirimin kapsamını ve son gelişmeleri öğrenmek istiyor. Kabine toplantısı bugün yapılacak. Peki, vergisiz bilgisayar ve telefon satışı ne zaman başlayacak? İşte ayrıntılar...

09:59 - 26/09/2023 Salı
Güncelleme: 08:49 - 26/09/2023 Salı
Yeni Şafak
Vergisiz telefon satışı

Vergisiz telefon satışı

Öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar satışı çalışmasının ayrıntıları merak konusu olmaya devam ediyor. Üniversitelilerin ÖTV’siz ve KDV’siz cep telefonunu nasıl alacağını konusundaki ayrıntıları yakın zaman sonra belli olacak. İşte, vergisiz cep telefonu satışında son gelişmeler...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN VERGİSZ TELEFON SATIŞI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Eylül'de gerçekelştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Uzun süredir gündemde yer alan vergisiz cep telefonu ve bilgisayar satışına ilişkin olarak Erdoğan, bir sonraki Kabine Toplantısı'nda uygulamanın ayrıntılarını paylaşacağını dile getirdi.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı 26 Eylül Salı günü gerçekleşecek. Gündemde vergisiz telefon satışının da yer alacağı biliyor.

BAKAN ŞİMŞEK'TEN ÖTV'SİZ TELEFON VE BİLGİSAYAR SATIŞI AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kabine Toplantısı sonrasında basın mensuplarının konuya ilişkin sorularını yanıtladı.

Yükseköğrenimdeki gençlere bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanmasına ilişkin bir çalışma olup olmadığının sorulması üzerine Şimşek, bu konuda bir çalışma olduğunu ancak detay paylaşamayacağını söyledi.

Şimşek, konunun TBMM'nin yeni yasama yılına başlamasıyla gündeme gelip gelmeyeceğine ilişkin soruya da "Yasal düzenleme gerektiren konularda tabii ki Meclis'in açılması gerekir. İdari karar gerektirenler, idari kararla yapılır. Ne zamanlama ne içerik konusunda kesinleşmemiş konularda değerlendirme yapmayacağım." yanıtını verdi. Bakan Şimşek, çalışmanın tamamlanmadığı konularda değerlendirme yapmasının doğru olmayacağını vurguladı.

VERGİSİZ TELEFON SATIŞINDAN KİMLER YARARLANACAK?

Kampanyadan yüksekokul ve açık öğretimde okuyanlar dahil 7 milyon öğrenci yararlanacak.

VERGİSİZ TELEFON VE BİLGİSAYAR HANGİ MARKA VE MODELLERDE GEÇERLİ OLACAK?

Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar kampanyasının hangi marka ve modellerde geçerli olduğuna ilişkin resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Türkiye'de üretilen modeller içinde Vivo, Samsung ve General Mobile bulunuyor. Huawei ve Apple ise bu listede yer almıyor.#vergisiz telefon
#vergisiz bilgisayar
#ötvsiz telefon satışı
#cumhurbaşkanı
2 ay önce
default-profile-img