|

Yahudi asıllı Amerikalı gençten Gazze’de yapılan zulme tepki: ABD soykırıma yataklık ediyor!

17:58 - 3/03/2024 Sunday
Güncelleme: 00:43 - 4/03/2024 Monday
AA

Yahudi asıllı Amerikalı genç, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin konuştu. ABD'nin soykırıma yataklık ettiğini vurgulayan genç kız, “ABD, soykırıma yataklık ediyor. Bunun ötesinde bir şey söylememe gerek yok. Bu dünya için daha büyük bir tehdit, daha büyük bir suç yoktur. Kentin bir Yahudi üyesi olarak bunu artık düzgün ya da diplomatik olarak söyleyemem. ABD, Filistinlileri katleden bombaları sağladı, keskin nişancıların çocukların kafasına sıktığı mermileri gönderdi. ABD, Alexandria kentinde ödenen vergiden yaklaşık 3 milyon doları insanları öldürmek için kullanılan hava araçları için verdi” diyerek ABD hükümetini eleştirdi.

Yahudi asıllı Amerikalı genç, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin konuştu. Birleşmiş Milletler’de ateşkes kararlarını 3 kez veto eden tek ülkenin ABD olduğunu vurgulayan genç kız, “ABD, soykırıma yataklık ediyor. Bunun ötesinde bir şey söylememe gerek yok. Bu dünya için daha büyük bir tehdit, daha büyük bir suç yoktur. Kentin bir Yahudi üyesi olarak bunu artık düzgün ya da diplomatik olarak söyleyemem. ABD, Filistinlileri katleden bombaları sağladı.ABD, keskin nişancıların çocukların kafasına sıktığı mermileri gönderdi. ABD, Alexandria kentinin ödediği vergiden yaklaşık 3 milyon doları insanları öldürmek için kullanılan hava araçları için verdi” dedi.


“Birleşmiş Milletler’de ateşkes kararlarını 3 kez veto eden tek ülke”

Ateşkes kararının getirilmediği sürece zulmün bitmeyeceğini söyleyen Amerikalı gennç, “ABD, şu ana kadar Birleşmiş Milletler’de ateşkes kararlarını 3 kez veto eden tek ülke oldu. Sizilerin de söylemeye devam ettiğiniz gibi bunları orada uygulayan İsrail ordusu olabilir ancak bu yalnızca hükümetlerimiz tarafından, bakıp gayretli desteğini görebileceğimiz nehrin hemen aşağısındaki hükümetimiz tarafından mümkün kılındı. Ateşkes kararını getirip geçirmediğiniz sürece korkaklığınız size miras kalacak. Yalnızca bu basit şeyi bile yapamazsanız ve bunun devam etmesine izin veren canavarlar olarak hatırlanacaksınız” ifadelerini kullandı.

#Yahudi Asıllı
#ABD
#Gazze
#İsrail
#Tepki
2 months ago