Yazarlar Müttefikleri Kemal, Şamda misafirleri de olur

Müttefikleri Kemal, Şam’da misafirleri de olur!

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

İdlib’te otuz dört askerimizin şehit olduğu gece, Mister Kılıçdaroğlu ekranda “Esad’ın askerleri, orada bizim askerlerimizi koruyor” diyordu!

Esad’ın Medyacısı Nidal Sabeh, Bay Kemal’e “Türk muhalefetinin liderine, yani müttefikimize binlerce selam olsun. Kendisini Şam’da misafir etmek istiyoruz” diye seslendi!

*

Ana Muhalefet Partisinin Başı, Ankara’ya karşı Şam Rejiminin safında ve “İdlib’te ne işimiz var?” korosunun şefi konumunda…

Şam’daki müttefiklerinden gelen işbu davete icabet ederse, hiç şaşırmayız.

2013’ün Mart’ında dört CHP milletvekilinden oluşan bir heyet Esad’ı ziyaret etmişti, zaten…

O heyette Şafak Pavey de vardı.

Pavey, üç ay sonra (6-9 Haziran) Londra’nın kuzeyindeki Watford’ta Grove adlı otelde yapılan Bilderberg toplantısına katılmıştı.

7 Haziran 2015 genel seçimlerinin ertesi günü havaalanında karşılaştığı Demirtaş’a “Birlikte iyi salladık” diyen Şafak Pavey’den bahsediyoruz!

PERİNÇEK, NE DEMİŞTİ?

Katil Esad’ın -Bay Kemal ile birlikte- içerideki iki önde gelen siyasi destekçisinden biri de Mister Perinçek’tir.

Vatan Partisi’nin Başı, 2018 genel seçimlerinin öncesinde “Cumhurbaşkanı seçilir seçilmez, ertesi gün Sayın Esad’a uçak yollayacağız ve kendisini Türkiye’ye davet edeceğiz” demişti. (18 Mayıs’ 18)

Mister Perinçek, 2015’in Mart ayında Şam’da Zalim Esad’ı ziyaret etmiş; Şam Şeytanı çok mutlu olmuştu.

Yanı başında Abdüllatif Şener de vardı.

Şimdilerde CHP Konya milletvekilidir.

Geçen yıl “Türkiye, Suriye’de terör örgütlerini destekliyor” dediğinde (1 Ekim 2019) Esad’ın ajansına manşet oldu!

*

CHP’ye “kaset operasyonuyla” Genel Başkan yapılan Kılıçdaroğlu; Nafiz Jan Paker’in on yedi sene boyunca yönettiği TESEV’in 183 numaralı kurucu üyesidir.

Tam da burada, “Nafiz Jan Paker’in eniştesi” Mehmet Barlas’ın Sabah’taki köşesinde “Türkiye, Suriye’de terör örgütlerine destek verdi” diye yazdığını hatırlayalım…

Bu cümlesi, firardaki A-Jan Dündar’la “Paralel koştuğunun” belgesidir!

Şu satırlar da Mister Barlas’a aittir:

“Bu coğrafyada; ne kutsal kitapların söylemlerinin, ne de sona ermiş imparatorlukların öykülerinin rehberliğinde bir yere varılabilir…”

(Sabah, 6 Aralık 2017)

SİNEK İKİLİSİ

Aziz vatanımızın yiğit askerleri İdlib’te Şubat ayının başından beri Kan İçici Esad’ın hedefinde; onlarca şehidimiz var.

Halen daha…

Perinçek, bu Esad’a karşı tek laf bile etmiyor. Aynen Kılıçdaroğlu gibi…

İkisi de bozuk plak gibi “Esad’la görüşülsün” demeye devam ediyorlar.

ASLINDA NEDİR?

Devlet Bahçeli’nin “Diplomasi sonuç vermez ise Türk Ordusu soluğu Şam’da almalı; zalim ve canavar Esad’ın kafasına çuvalı geçirmeli; kanlı ve kirli rejime son darbeyi indirmelidir” şeklindeki “adrese teslim” sözleri…

Esad’ın Dostu Perinçek’i çıldırtmış olmalıdır!

Ankara’yı Şam’la bir araya getirme çabaları berhava olduğuna göre; son dönemdeki maskeli, sahte, sinsi “iktidar destekçiliği” görüntüsünün işe yaramadığına hayıflanıyor olabilir!

Burada…

Nafiz Jan Paker’in sahte “iktidar destekçiliğine benzer bir durumdan” söz ediyoruz.

TESEV’in eski, günümüzün PODEM Başkanı “Truva” Paker, iktidarı “Batıcı hedefler, politikalar doğrultusunda etkilemek, yönlendirmek” amacı ve gayretiyle hareket ediyor.

Bunu “Sivil Toplum” maskesi altında yapıyor.

Mister Perinçek’in ise birkaç yıldır ‘iktidarla aynı kadraja girmesindeki’ asıl nedenin “Erdoğan’ı Esad’la aynı masada buluşturma” misyonu olduğu anlaşılıyor.

Onun gerekçesi/maskesi de “Erdoğan 2014’ten sonra değişti” repliğidir!

AYNI TIRAŞ

Nafiz Jan Paker, geçen hafta (29 Şubat 2020) Kompador Burjuvazinin Hizmetkârı Habertürk’te kendisine kıyak geçilen “özel” bir programla sahne aldı ve bir kere daha “derin misyonunu gizlemeye yarayan” pek konforlu hikâyeler anlattı.

*

“Soros, Türkiye’ye kendisi geldi, beni buldu” diyor! George Soros, neden bir başkasını değil de kendisini bulmuş? Cevabı yok!

CIA ile bağlantılı Soros, Açık Toplum haricinde yıllarca neden onun yönettiği TESEV’i fonlamış? Bunun da cevabı mafiş!

CIA’in kanatları altındaki NED’in, Jan Paker’in yönetimindeki TESEV’i fonlaması mevzubahis bile olmadı!

Bu minvaldeki sorularla karşılaşmadı, zaten:

“Tek Kale” maçta; “FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsü başarılı olsaydı, nerede sahne alacaktı?” yaman suali de “elbette” sorulmadı!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.