Yazarlar Siyasi Şarkı Gamzedeyim, DEVA bulmam

Siyasi Şarkı: “Gamzedeyim, DEVA bulmam!”

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Siyasi ve askeri casusluk gerekçesiyle gözaltına alınan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan önceki gece tutuklandı.

CONİ’LERE ÇAY PARTİSİ

1998’de Kara Harp Okulu’ndan mezun olan Gürcan, eski bir Özel Kuvvetler mensubudur.

On yedi yıl boyunca vazife yaptığı TSK’dan Ocak 2015’de ayrıldı...

Subaylığının sekiz yıllık bölümü Güneydoğu Anadolu bölgesiyle birlikte Afganistan, Kazakistan Kırgızistan ve Irak’taki muhtelif görevlerde geçti.

*

Mister Gürcan, “tam teşekküllü” bir Amerikan Muhibbidir.

*

2003 yılında, Irak’ın Süleymaniye şehrinde askerlerimizin başına çuval geçirilmesi olayının ardından...

Amerikalı askerlere “Çay Partisi” vermişti!

Özel Kuvvetler’den uzaklaştırılmasının sebebi olarak işbu yaltakçılığı gösteriliyor.

*

Sonraki yıllarda, Amerikalılar Mister Gürcan’ın elinden tutmaya devam ediyor...

2008 ile 2010 yılları arasında Department of National Security Affairs’e bağlı ABD Deniz Kuvvetleri Enstitüsünde “Bölgesel Kürt Yönetimi ile Bağdat Merkezi Yönetimi Arasındaki Çevre-Merkez İlişkisi” adlı teziyle “Güvenlik Çalışmaları” alanında master derecesi aldı.

RAND’IMANLI ETKİ AJANLARI

CIA’e bağlı Rand Corporation’ın Ocak 2020 tarihinde yayınladığı “Türkiye’nin Milliyetçi Rotası” başlıklı raporu, yeni bir darbeden fal tutuyordu!

İşte bu raporda Metin Gürcan’ın görüşlerine onlarca atıf yapılmıştı.

Atıf yapılan diğer isimler arasında, Amberin Zaman ve Soner Çağaptay’ın yanı sıra FETÖ’nün kaçak etki ajanı “Embedded” Abdullah Bozkurt da vardı.

Rusya’nın Ankara’daki Elçisi Karlov’un FETÖ mensubu katiline “yardım ve yataklık yapan” CIA bağlantılı Paralel Bozkurt’tan bahsediyoruz.

YERLEŞTİRİLMİŞ ELEMAN

İlginç bir sualle devam edelim:

Mister Gürcan, FETÖ’den mahkûm olan, CIA bağlantılı Enver Altaylı’nın akrabası mıdır?

*

DEVA Partisi kurucularından Mister Gürcan hakkındaki muhtelif iddialardan biri de, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu ile çok yakın/çok özel ilişkileridir!

*

Gürcan’ın, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki malum eylemlerin “sahne arkasında yer alan isimlerden biri” olduğu da, öne sürülüyor.

GÖZLERİ TAMAMEN KAPALI

Temel Karamollaoğlu’nun tandemi Abdullah Gül’ün kurdurduğu DEVA Partisi’nin kurucu üyesi olan Metin Gürcan’ın derin serüveninden kesitler sunduk.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın gözleri; Mister Metin Gürcan hakkındaki vahim bağlantılara “tamamen kapalı” vaziyettedir.

BILDERBERG YILLARI

“Derin Örgüt” Bilderberg’in toplantılarına Türkiye’den en çok katılan isimlerden biri de Ali Babacan’dır.

2003’ten 2014’e kadar tam on kez katılmıştır!

Uzun seneler evvel, CIA tarafından kurulan Bilderberg’ten söz ediyoruz.

*

2008 yılında ABD’deki (Chantilly) toplantının katılımcıları arasında Ali Babacan ile birlikte Faik Öztrak da yer almıştı.

Günümüzün CHP Sözcüsü -IMF’ci- Mister Öztrak, Kemal Derwish’in Hazine Müsteşarıydı.

RÖVANŞA KARŞILIK RÖVANŞ

2007’de İstanbul’da yapılan Bilderberg’e dönemin “Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı” sıfatıyla katılan Ali Babacan ile birlikte Komprador Burjuvazi’nin Televizyoncusu Mehmet Ali Birand da oradaydı.

Mister Birand, Mayıs 2003’te CNN Türk’te yakın arkadaşı Cengiz Çandar ile birlikte “Birinci Bush’un Savunma Bakan Yardımcısı” Mendebur Paul Wolfowitz’i konuk etmişti.

O programda; Wolfowitz, 1 Mart 2003’te tezkerenin TBMM’de reddedilmesinden dolayı bozuk çalmış; “Türk Ordusu kendisinden beklenen liderliği gösteremedi” diye feveran etmişti.

*

Küstah Wolfowitz’in sahne aldığı programdan iki ay kadar sonra Süleymaniye’deki çuval olayı meydana gelmişti!

*

Çuval hadisesinin rövanşının alındığı ise pek bilinmez: Kurmay Albay Aziz Ergen, bir Amerikalı komutanı esir alıp kafasına çuval geçirerek Yanki cenahına aynen con vaynen karşılık vermiştir!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.