• Tarihe göre sırala

Disiplin sopalı talimatname

Cuntacı albayın evinde, TSK’yı ele geçirmek ve kendilerinden olmayanları devredışı bırakmak için uygulanan talimatname ele geçirildi. Talimatnamede, hedefe alınan personel için sopayla işlem yapılabileceği belirtiliyor.

Dosyası kabarık

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson yarın Türkiye’ye geliyor. Masadaki en önemli gündem maddeleri PKK/PYD, FETÖ ve Rakka operasyonu olacak. Tillerson’a PKK-Pentagon birlikteliğinden ötürü derin rahatsızlığını iletecek olan Ankara, örgütün Sincar’daki varlığına ilişkin net uyarılarda bulunacak.

Sodalı saldırıya 3 yıl 4 ay

Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü'nde açılan AK Parti Gençlik Kolları standına Kolektif üyelerinin soda şişeli saldırısı sırasında yaralanan Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Dilara Sina Tabak'ın hukuk mücadelesi sonuç verdi.

Kerkük Valisi kışkırtıyor

Referandum için ‘hayır’ cephesinde birleşen Avrupa ile eşzamanlı kışkırtma Kerkük’te ateşlendi. Kadim kenti PKK’lılara teslim eden KYB’li ırkçı vali Necmeddin Kerim, kamu kurumlarına Kürdistan bayrağı astırdı. Türkmen ve Arapların tepki gösterdiği uygulamayla kent barut fıçısına döndü.

İstihbarat geldi jetler vurdu

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Hakkari kırsalına düzenlenen hava harekatlarında, bölücü terör örgütüne ait aralarında silah mevzisi ve barınma alanlarının olduğu 12 hedef imha edildi.

Jandarma'dan sosyal medya atağı

Jandarma Genel Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanmasının ardından başlatılan uyum ve yeniden yapılanma çalışmaları devam ederken bir yandan da yeni birimler oluşturuluyor. Bu çalışmalar dahilinde yeni bir birim daha oluşturuldu.

Üç aylar yarın başlıyor

Müminlerin baharı “üç aylar” yarın başlıyor. Recep ayının cumaya bağlanan ilk perşembe akşamı olan 30 Mart’ta da Regaip Kandili idrak edilecek.

Biri ByLock’çu ikisi soru hırsızı

Norveç’in sahip çıktığı FETÖ’cü 5 subay hakkında soruşturma derinleşiyor. Askeri ataşe Kurmay Albay A.A.’nın ByLock kullanıcısı olduğu belirlendi. NATO bünyesinde görev yapan 2 şüphelinin eşinin de 2010 KPSS sorularının çalınmasıyla ilgili soruşturmanın şüphelisi olduğu tespit edildi.

Örgüt olarak görmüyormuş

Teröristbaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 73 sanığın yargılandığı FETÖ çatı davasında sanık Samanyolu TV'nin eski genel müdürü Hidayet Karaca savunma yaptı.

Direnişin fotoğrafı

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğince düzenlenen Yılın Basın Fotoğrafları 2017 yarışmasında ödüle layık görülenler açıklandı. Depo Photos adına çalışan foto muhabiri Gürdoğan, 15 Temmuz gecesi çektiği kare ile “Yılın Basın Fotoğrafı 2017” ödülünü aldı. Yarışmada, toplam 32 ödülden 9’u farklı dallardan, 9’u 15 Temmuz’la ilgili fotoğraflardan oldu.

İran kendine baksın

Ortadoğu’da son dönemdeki birçok katliam ve krizin arkasında olan İran, Erdoğan’ın “mezhep ve ırkçılık uyarılarına” cevap verirken trajikomik biçimde Türkiye’yi yayılmacı olmakla suçladı.

Evet rahat çıkar

Başbakan Yıldırım, halk oylamasının sonucundan emin olduğunu belirtti. Yıldırım, “Doğrusunu isterseniz ben, öyle kritik bir durum falan görmüyorum. Rahat bir şekilde evetle sonuçlanacağına inanıyorum” dedi. Başbakan, 16 Nisan’dan sonra yüzde 10 seçim barajının da indirilebileceğini, buna hazır olduklarını söyledi

O hain de yakalandı

Mardin Derik'te görevi başındayken PKK’lı teröristlerce şehit edilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’e yönelik bombalı saldırının planlayıcısı yakalandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şerefsiz, kravat giyinmiş, takım elbise giyinmiş” açıklaması yaptı.

Kamuya şehit ve gazi yakını ataması

Kamuya atama... 559 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası gerçekleştirildi.

16 milyar lira vergi cezası

Maliye Bakanlığı 2016 yılında mükelleflerin 32.6 milyar lira tutarındaki kazançlarını göstermediğini tespit etti. Söz konusu kaçırılan tutar için Bakanlık, 15.9 milyar lira değerinde mükelleflere ceza kesti.

FETÖ 26 eyalette hala aktif

ABD’de Türkiye adına FETÖ ilgili davaları takip eden Avukat Robert Amsterdam, örgütün ABD'de 26 eyalette faaliyetlerine devam ettiğini belirtti. FETÖ’nün ABD halkını yılda 100 milyon dolar dolandırdığına dikkat çeken Amsterdam, FETÖ’nün ABD’yi nasıl soyduğunu kitaplaştıracaklarını söyledi.

MPT-55’le ilk koruma

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın koruma ekibi, Türk mühendislerince tasarlanan Milli Piyade Tüfeği’ni (MPT-55) kullanmaya başladı. Yakında tüfeğin seri üretimine başlanması planlanıyor.

Suikast tarihini araştırmış

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş’ın internetten suikast tarihi olan 19 Aralık’ta dünyada hangi olayların olduğunu incelediği belirlendi. Altıntaş ayrıca “geleceğe mektup yollama” yöntemlerini araştırmış!

3 milyon mülteci Avrupa'ya gidecek

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İran’dan aldıkları bilgiye göre 3 milyon mültecinin Türkiye’ye doğru hareket ettiğini söyledi. Çoğunluğu Afgan ve Pakistanlılardan oluşan göçmenler, Türkiye üzerinden Avrupa’ya gitmeyi planlıyor.

İsviçre'ye Nota verdik

İsviçre Büyükelçisi Walter Haffner, Bern’de “Erdoğan’ı öldürün” afişi taşınan terör mitingi nedeniyle Dışişleri’ne çağrıldı. Müsteşar Yardımcısı Kaan Esener, Haffner’den suçluların tespit edilmesini ve cezalandırılmasını istedi.

Vesayetçi CHP’nin utanç belgesi

Sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına giren bir rapor bugün vesayetin kaldırılmasına 'hayır' diyen CHP'nin toplum ve devlet üzerindeki baskısını gözler önüne serdi. 1936 tarihli belgeye göre, Kışehir'in Kaman ilçesinde bir müezzin Türkçe yerine Arapça tekbir getirdi.

'Fuat Avni' yarın hakim karşısına çıkıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına yönelik, aralarında "fuatavni" hesabının kurucusu olduğu tespit edilen Said Sefa, Atilla Taş ve Hanım Büşra Erdal'ın da bulunduğu 29 sanığın yargılanmaları yarın başlıyor. 'Fuatavni' hesabının kullanıcısı Said Sefa için ''Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ''silahlı terör örgütü yönetmek'' s...

Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz ile Adana çevreleri, Burdur'un güney ve batısı, Antalya'nın batı kesimlerine sağanak uyarıları yapıldı.

FETÖ'den ByLock talimatı: Telefonlarınıza format atın

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin mahrem yapılanması ve örgüt üyesi Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli hakkındaki "mahrem imamlar" iddianamesine göre, FETÖ üyeleri tarafından 17 Aralık 2013'ten itibaren telefon dinlemeleriyle ilgili tedbir alınmaya başlandığı, görüşmelerin "Line, WhatsApp, Viber, Hi, Kakao Talk, CoverMe" ve benzeri programlar üzerinden yapılmasının istendiği belirlendi. Ayrıca örgüt üyelerine telefon ve bilgisayarlarından "ByLo...

Türkiye 'dünyanın unuttuğu' Somali'de!

Afrika'daki kıtlık ve su krizleri her geçen yıl etkisini artırırken, Türk yardım kuruluşlarının seferberlik halinde bölgeye ulaştırdığı yardımlar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Somali'ye giden Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, "Somalili yetkililer, 'dünyanın unuttuğu zaman bizi hatırladınız. Ne olur şimdi de sahip çıkın' dedi. Dünyanın yardım etmesi için Türkiye öncü olabilir" dedi.

Mahrem imamların KPSS telaşı

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki 'mahrem' yapılanmasına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı imzalı 157 sanıklı iddianameden çarpıcı detaylar çıkıyor.

Elçilik şüphesi

15 Temmuz’u teröristbaşı Fetullah Gülen adına yöneten Adil Öksüz hâlâ kayıp. Ona dair bir ize rastlanmaması Öksüz’ün, FETÖ hamisi bir ülkenin konsolosluk binasında tıpkı PKK’lı Deniz Yücel gibi ‘misafir edildiği’ şüphelerini artırdı.

Dualarla anıldı

BBP'nin Kurucu Genel Başkanı merhum Yazıcıoğlu, Taceddin Dergahı'ndaki mezarı başında anıldı.

Uyuşturucu kuryesi jandarma çıktı

Diyarbakır’da uyuşturucu çetesinin peşine düşen polis, zehir tacirlerinin İstanbul’a esrar sevkıyatı yapacağı bilgisine ulaştı. Şüphe çekmemek ve polis uygulamasına takılmamak için sevkıyatın Jandarma Uzman Çavuş H.Ç. ile yapılacağı tespit edildi. Uzman Çavuş tutuklandı.

2 il için elektrik kesintisi uyarısı

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. "Planlı Bakım ve İyileştirme Çalıştırmaları" dolayısıyla 28 Mart 2017 tarihinde Zonguldak ve Ankara illerinde elektrik kesintisi yaşanacak olan bölgeler ve kesinti saatlerine ilişkin listeyi yayımladı.

Muhsin Yazıcıoğlu kabri başında anıldı

BBP'nin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 8'inci yılında, kabri başında dualarla anıldı. Anma törenine, Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ve yakınlarının yanı sıra, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Alperen Ocakları mensupları, partililer ve sevenleri katıldı.

26 terörist etkisiz

Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadele kapsamında geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, yurt içinde ve Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensubu 26 teröristin etkisiz hale getirildiğini, Suriye'de ise Azaz-Cerablus arasında bulunan toplam 243 meskun mahal ve 2 bin 015 km'lik alanın kontrol altına alındığını bildirdi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.