• Tarihe göre sırala

Yurt dışında da kaçamadılar

Güvenlik birimleri, terör suçunun yanı sıra asayiş suçlarına karıştığı tespit edilen şüphelilerin yakalanmasına ilişkin çalışmalarını yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da kararlılıkla sürdürüyor. Yılbaşından bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti tarafından arandığı INTERPOL'e bildirilen 38 şüpheli düzenlenen operasyonlarla yakalandı. Türkiye'ye teslim edilen şüphelilerin 22'si asayiş, 7'si kaçakçılık ve 9'u narkotik suçlarından aranan kişiler olduğu öğrenildi.

Adil Öksüz'ü serbest bırakan eski hâkimden Fetullah Gülen itirafı

FETÖ darbe girişiminin kilit isimlerinden Adil Öksüz'ü serbest bırakan eski hâkim Çetin Sönmez'in ifadesine ulaşıldı. FETÖ üyesi olduğunu kabul eden ve daha önce terörist başı Gülen'in toplantılarına katıldığını belirten Sönmez'in, Adil Öksüz'ü serbest bırakmasıyla ilgili ise, "Tutuklamaya ihtiyaç duymadım" dediği öğrenildi.

JÖH ve PÖH’ler Suriye yolcusu

Türkiye'nin doğu ve güneydoğusunda terör örgütü PKK'nın hendeklerini temizleyen, saha tecrübesi yüksek jandarma ve polisler Suriye'ye gönderiliyor.

81 ilde bin 485 kişi yakalandı

Türkiye genelinde polis, jandarma ve sahil güvenlik birimlerinin katılımıyla dün akşam yapılan "Huzur-Türkiye-6" uygulamasında, aranan bin 485 kişi yakalandı. Denetimlerde 115 araç, 68 tabanca, 51 av tüfeği, 2 bin 837 mermi, 32 kurusıkı tabanca, 24 bin 120 paket kaçak sigara ve 144 litre kaçak içki ele geçirildi.

Yıldırım grupbaşkanı oldu

AK Parti’nin grup başkanı kapalı grup toplantısında belli oldu. Başbakan Binali Yıldırım, 300 milletvekilinin oyu ile partisinin grup başkanı seçildi. Yıldırım, teşekkür konuşmasında, “Yeni atılım döneminde ilk günkü heyecanla inşallah Türkiye’ye, milletimize en güzel hizmetleri gerçekleştireceğiz” dedi

iHL’lere katılım 12 kat arttı

2003-2004 yılında 84 bin 898 olan İmam-Hatipli (İHL) öğrenci sayısı 2015-2016'da 1 milyon 80 bin 165’e çıktı. Okuyan öğrencilerin yüzde 40'ı mezun olduktan sonra din görevlisi olmayı düşünürken, yüzde 74'ü İHL'lerin hem dini eğitim veren hem de farklı meslek seçmek isteyenler için uygun bir okul olduğunu belirtti.

2019’da eğitim tam gün

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, 2019’da Türkiye’nin tamamında ikili eğitime son verileceğini ve tam gün eğitime geçileceğini belirterek, “Okullarımız, normal eğitim öğretim bittikten sonra derslik ihtiyacı olan, kurs açmak isteyen halk eğitim merkezlerimizin ortak kullanımına sunulacak” dedi.

Kur’an'la bağımızıgüçlü tutmalıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen “Uluslararası Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Finali”ne katıldı.

NATO’da Avusturya paniği

Türkiye’nin AB adaylığının dondurulması çağrısında bulunan Avusturya’nın NATO iş birliği programlarına katılımını bloke etmesi, birliği yeni arayaşlara yöneltti. NATO, Türkiye’nin blokajını devre dışı bırakacak önlemler almaya hazırlanıyor. Ancak, birliğin böyle bir karar alması oldukça güç.

300 gram pide 2 lira

Ramazanda uygulanacak pide fiyatı açıklandı. Türkiye Fırıncılar Federasyonu pidenin kilogram fiyatını yüzde 10 zamla azami 6 lira 60 kuruş olarak belirledi. Ankara’da 300 gram pidenin fiyatı 2 lira oldu. İstanbul'da ise 350 gramlık pide 2 lira 25 kuruştan satılacak. Diğer illerde de pide fiyatı tavan rakamını aşmayacak.

Resimlerindeaile çizdiler

Sokakta çalıştırılan Türk ve Suriyeli çocuklardan istedikleri resimleri çizmeleri istendi. Çocukların büyük bölümü anne-baba-çocuk, annesinin elinden tutan çocuk, mutlu ve kelebeklerin bulunduğu bir dünya çizdi.

Melih Gökçek'ten Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne operasyon açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu sabah düzenlenen ve belediyeyi de kapsayan ByLock operasyonuna ilişkin ilk kez konuştu. Gökçek, "Belediyemizde tek bir FETÖ’cü kalmayıncaya kadar mücadelemiz kararlılıkla sürecek" dedi.

Cuntacıdan mahkemede duygu sömürüsü: Astılar beni

Darbe girişimine katılan eski Kurmay Albay Bilal Akyüz, duruşmada duygu sömürüsü yapmaya kalkıştı. Darbeyi kimin organize ettiğini bilmediği öne süren Akyüz, iddianame için 'çoktan asıldım bile' yorumunda bulundu.

15 Temmuz'u planlayan darbeciler hakim karşısında

FETÖ'nün darbe girişiminde Genelkurmay Karargahı'nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 kişinin yargılandığı davanın üçüncü celsesi başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde ByLock operasyonu

Ankara'da FETÖ'ye yönelik soruşturmada, ByLock kullanıcısı olduğu belirtilen, 60'ı Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19'u ilçe belediyelerinde çalışan 79 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ayrıca, 30'u Kalkınma Bakanlığı, 30'u Milli Eğitim Bakanlığı eski personeli 60 kişi hakkında da ByLock'tan gözaltı kararı çıkarıldı. Şüphelilerin bir kısmının daha önce kurumlarından ihraç edildikleri öğrenildi.

Başyaver yazdı oynadı

FETÖ’nün darbe girişiminin beyin takımını oluşturan Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de aralarında bulunduğu 221 sanığın yargılandığı davada savunma yapan Cumhurbaşkanı eski Başyaveri Ali Yazıcı, adeta masal anlattı! 15 Temmuz gecesi defalarca görüştüğü kişileri tanımadığını öne süren Yazıcı’nın “10 aydır düşünüyorum ama darbe girişimini kimin yaptığına ilişkin bir sonuca varamadım” demesi dikkat çekti.

Daima hazırız

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın planlı en büyük tatbikatı Denizkurdu 2017 nefes kesti. 26 Mayıs’a kadar sürecek olan tatbikat kapsamında gece atışları yapıldı. Atışları takip eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar geceyi firkateynde geçirdi.

Ankara'da Bylock baskını

Ankara’da FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında “ByLock” kullandığı tespit edilen, kapatılan özel öğretim kurumlarının yöneticilerinin de bulunduğu 124 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Eş zamanlı baskınlarla örgütün üst yönetimiyle irtibatlı 59 kişi gözaltına alındı.

Zorla gelecek

28 Şubat davasında “mağdur tanık” sıfatıyla yer alan, dönemin DYP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller’in 18 Temmuz’daki duruşmaya zorla getirilerek dinlenmesine karar verildi.

Afrika küllerindenyeniden doğacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye’nin Afrika’ya yaklaşımının hep dostluk üzerine olduğunu belirterek, Afrika’nın küllerinden yeniden doğmasının destekçisi olduğunu söyledi

Büyük hedeflerdegençlere aktif rol

AK Parti yeni MKYK listesine giren genç isimlerden İsa Sinan Göktaş, “2023-2053-2071 hedeflerinde gençler olarak aktif rol alacak olmamız bizleri de ayrı bir onurlandırıyor” dedi. MKYK’nın 4’te 1’inin gençlik kolları teşkilatından yetişenlerden oluştuğunu ifade eden Göktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasetin gençleşmesi için çaba sarfettiğini ifade etti.

Şimdi projeleri hayata geçirme vakti

AK Parti’de ikinci Erdoğan döneminde planlaması yapılan ve 2023 yılına yönelik hedeflenen projelerin tamamı hayata geçirilecek. İşte savunmadan adalete, bilim sanayiden, kültür sanata, bölgesel kalkınmaya kadar startı verilecek dev projeler:

Gizli tanık Bulut'tan FETÖ itirafları

FETÖ elebaşı Gülen'in de aralarında yer aldığı 73 sanıklı FETÖ/PDY çatı davasında dinlenen gizli tanık Bulut, "şike kumpası", "himmet adı altında iş adamlarında haraç alınması", "Özel Harekat Daire Başkanı Oktay'ın şüpheli ölümü", "belediyelerin ele geçirilmesi için planlar" ile "örgüt üyelerinin deşifre olmamaları için kullandıkları yöntemleri" detaylarıyla anlattı.

Üç avukata FETÖ'den tutuklama

Ankara'da FETÖ'den gözaltına alınan 4 avukattan 3'ü tutuklanırken bir avukat adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Deniz Kuvvetleri'nin en büyük tatbikatı: Denizkurdu 2017

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının planlı en büyük tatbikatı Denizkurdu 2017'nin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ile yabancı askeri ataşelerin katıldığı seçkin gözlemci günü tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bildt'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi Yönetim Kurulu Eş Başkanı Bildt'i kabul etti.

FETÖ'cü Koza-İpek Holding operasyonunda 10 tutuklama

FETÖ'nün firari üst düzey yöneticilerinden Hamdi Akın İpek'in sahibi olduğu eski Koza-İpek Holding'e bağlı kuruluşlarda çalışan 25 kişiden 10'u tutuklandı.

'Çevreyi yok edenlere karşı savaş açtık'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, çevreyi kirletenlere, yok edenlere karşı büyük bir mücadele başladığını belirtti.

Cuntacıların hesap verdiği davada gergin anlar

Darbe girişiminde Genelkurmay'da yaşananlarla ilgili 221 sanığın yargılandığı davanın ikinci gününde şehit yakınlarıyla sanıklar arasında gergin anlar yaşandı. Duruşmaya ara verildi.

FETÖ ve PKK'ya yurt genelinde eş zamanlı operasyon

Türkiye genelinde FETÖ ve PKK'ya yönelik olarak farklı soruşturmalar kapsamında çok sayıda operasyon başlatıldı. Gözaltı sayısı 100'ü aştı, belirlenen adreslerde incelemeler sürüyor.

6 ilde 'ByLock' operasyonu: 124 gözaltı kararı

FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında 6 ilde "ByLock" kullandığı tespit edilen, aralarında KHK ile kapatılan özel öğretim kurumlarının yöneticilerinin de bulunduğu 124 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Kapatılan FETÖ okullarında yöneticilik yapmış 30 kişi gözaltına alınırken, bu kişilerin örgütün üst yönetimiyle irtibatlı olduğu belirlendi.

FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon: 144 gözaltı kararı var

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul merkezli birçok ilde, 144 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.