• Tarihe göre sırala

8 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak kuzeyinde Avaşin-Basyan ve Zap bölgelerindeki bölücü terör örgütüne ait hedeflere hava harekatı düzenlendi. Savaş uçakları, mağara ve sığınakların bulunduğu 4 hedefi imha etti, ilk belirlemelere göre 8 teröristi etkisiz hale getirdi.

Halisdemir'i şehit eden cuntacılar hakim karşısına çıkıyor

Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen cuntacı general Terzi'yi vurarak FETÖ'nün darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Halisdemir'i şehit eden darbecilerin yargılanacağı davanın görülmesine 21 Şubat'ta başlanacak. 18 sanıktan 17'si hakkında "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ile TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" ve "nitelikli kasten öldürme" suçlarından dörder kez, sanık Mihrali Atmaca da 5 kez ağ...

Kasırga davası yarın başlayacak

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'nın alıkonulmasına ilişkin davanın ilk duruşması, yarın Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek. 26'sı tutuklu 27 askerin yargılanacağı davada savcı, sanıklar için üçer kez ağırlaştırılmış müebbet istedi.

Çamlıca Camisi'nin alemi törenle yerleştirildi

Çamlıca Camisinin 7,77 metre yüksekliğinde, 4,5 ton ağırlığındaki ana kubbe alemi törenle yerine yerleştirildi.

Alaeddin Kaya'nın yakınlarına 15'er yıla kadar hapis istemi

Zaman gazetesinin eski imtiyaz sahibi ve "FETÖ çatı davası" sanığı Kaya'nın eşi Zeynep Kaya, iki oğlu Cüneyt ve Zübeyir Kaya ile gelini Fatma Betül Kaya'nın da arasında bulunduğu 8 kişi hakkında 15'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kasırga'nın kaçırılmasıyla ilgili dava başlıyor

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga'nın alıkonulmasına ilişkin davanın ilk duruşması, 20 Şubatta Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacak.

Seçmen listeleri askıya çıkıyor

YSK'nın anayasa değişikliğinin 16 Nisan'da halkoyuna sunulmasına ilişkin hazırladığı seçim takvimine göre, seçmen listeleri bugün askıya çıkarılacak ve 26 Şubat'a kadar askıda kalacak.

Hava sıcaklıkları artacak

Yurdun batı kesimlerinden başlayarak sıcaklıklarda artış olması bekleniyor. Yarın ve yeni haftanın ilk iki günü batı ve orta kesimlerde yağış görülecek, ancak sıcaklıkta hissedilir derecede düşüş olmayacak. Doğu Anadolu bölgesinde de sıcaklıklar gündüz sıfırın üstüne çıkacak.

Ateşkes ihlalleri BM’ye bildirilecek

Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen Suriye konulu toplantıda Türkiye, Rusya ve İran, ateşkesin izlenmesi ve uygulanmasının sağlanması için üçlü bir görev gücü oluşturma kararı aldı.

FETÖ DEAŞ’ın programını da kullanmış

Örgüt içi haberleşmede ByLock, Eagle, Tango gibi kripto programları kullanan FETÖ’nün DAEŞ’in de kullandığı 'Surespot' isimli mesajlaşma programını da kullandığı ortaya çıktı.

Dış güvenlik görevi yine jandarmada

Bakan Bozdağ, cezaevlerinin dış güvenliğinin Adalet Bakanlığı tarafından sağlanmasından vazgeçildiğini açıkladı. Bozdağ, "Dış güvenliğin İçişleri dolasıyla jandarmada kalmasnda bir karara varıldı” dedi.

İç siyasete malzeme yapılıyor

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, din görevlilerine operasyonların Almanya’da yaklaşan seçimler için malzeme yapıldığını söyledi. Görmez, “Mesnetsiz isnatlarla din görevlilerinin iç siyasetlere malzeme yapılması asla kabul edilemez” dedi

Rakka için ÖSO modeli

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile ABD’li mevkidaşı Joseph Dunford, İncirlik’te, Rakka harekatının ayrıntılarını görüştü. Fırat Kalkanı Harekatı’nı mahalli unsurlardan oluşan Özgür Suriye Ordusu içinden yetiştirilen Özel Görev Kuvveti ile birlikte gerçekleştiren Türkiye, Rakka harekatı için de aynı usulü önerdi.

20 bin öğretmen alınacak

Milli Eğitim Bakanlığınca, 20 bin 127 sözleşmeli öğretmen atanmasına ilişkin kontenjan dağılımı ve atama takvimi açıklandı. Buna göre, adayların başvuruları 15-21 Mart arasında alınacak. Sınıf öğretmenliğine 3 bin 570, İngilizce için 2 bin 193 ve din kültürü ve ahlak bilgisi dersine 2 bin 143 öğretmen atanacak.

Ankara'daki DEAŞ operasyonunda 3 tutuklama

Başkentte, terör örgütü DEAŞ'a yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 3'ü tutuklandı.

Görmez'den Almanya'ya tepki

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Almanya'da Diyanet imamlarına yönelik operasyona tepki gösterdi."Hiçbir din görevlisinin görev tanımı dışında bir faaliyete yönelmesine asla müsaade edilmemiş, bu süre zarfında illegal olarak nitelendirilebilecek herhangi bir vakaya rastlanmamıştır" diyen Görmez, Almanya'da din hizmetleri yürüten DİTİB'in itibarsızlaştırılmak istendiğini dile getirdi.

Harekat devam edecek

Mili Savunma Bakanı Fikri Işık, “Şu anda El Bab tümüyle kuşatılmış durumda. El Bab operasyonundan sonra Türkiye’nin iki önceliği olacak. Bunlardan birisi Münbiç, diğer Rakka olacak” dedi.

2 plan hazır

ABD Genelkurmay Başkanı, Rakka operasyonu için bugün Ankara’ya geliyor. Türkiye'nin Rakka operasyonuna dair iki planı var. Birinci planda, Tel Abyad üzerinden harekata başlanacak. İkinci planda ise Cerablus hattı üzerinden Rakka’ya gidilecek.

Korku geçmişte kaldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Doğu ve Güneydoğu'da seçimin eski günlere göre daha güvenli bir atmosferde yapılacağına işaret etti.

Kendileri bilir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson ile Almanya'nın Bonn kentinde düzenlenen G20 Dışişleri Bakanları Heyetlerarası Toplantısı'ndan sonra görüşme gerçekleştirdi.

Pence ile Suriye’yi konuşacak

Başbakan Yıldırım, Münih’te düzenlenecek Güvenlik Konferansı’nda ABD Başkan Yardımcısı Pence ile görüşecek. İki liderin ana gündemi Suriye olacak.

Umre yaptı

Bahreyn, Suudi Arabistan ve Katar’dan oluşan Körfez turunu tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretinin son günü kutsal topraklarda umre yaptı. Mekke ve Medine’de Erdoğan’a büyük sevgi gösterisi vardı.

Hiçbir molla yakalanamadı

FETÖ çatı davasında ifade veren gazeteci Hüseyin Gülerce, örgütün “molla”larından hiç kimsenin yakalanamadığını söyledi. Gülerce “Mesela Adil Öksüz. Birinci molla ekibinden Ahmet Kurucan var. En esaslı bilgileri verecek kişiler yakalanmadı” dedi.

65'e 35 olur

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, partide hayır kampanyası başlatan ‘muhalif’lerin ciddiye alınmaması gerektiğini, arkasında ‘karanlık mahfiller bulunan’ ve ‘başka yerden emir alan’ bu kişilerin tabanda bir karşılığının olmadığını söyledi.

AK Parti ile ortak çalışmaya yeşil işık

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 16 Nisan Anayasa Referandumu kapsamında parti teşkilatlarına genelge gönderdi.

Aramalar hukuki temelden yoksun

Almanya'da görevli imamların evinde FETÖ'cülerin ihbarı üzerine başlatılan aramalar büyük tepki gördü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'daki temaslarını tamamlayarak özel uçak "TUR" ile saat 20.27'de Ankara'ya geldi.

Başkent'te DEAŞ operasyonu: 3 kişi tutuklandı

Başkentte, terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 3'ü tutuklandı.

TBMM'de 20 tasarı kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, çeşitli uluslararası anlaşma ve mutabakat metinlerinin onaylanmasına ilişkin 20 tasarı kabul edildi.

"İnsanların evlerine baskın kabul edilemez"

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Yeneroğlu, "Almanya'da DİTİB imamlarının evlerine yapılan baskınların kabul edilmesi mümkün değil" dedi.

Merkez Bankasının 12 eski çalışanı tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Merkez Bankası çalışanı 28 kişiden 12'si tutuklandı.

Şeref Malkoç: FETÖ şüphesiyle ihraç edilen 438 kişi başvuru yaptı

Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Şeref Malkoç, TBMM'ye sunduğu 2016 yılı faaliyet raporunu değerlendirdi. Malkoç, "FETÖ şüphesiyle idari kararla ihraç edilen ve bize başvuran 438 kişi var" dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.