Diğer Haberleri

A101 aktüel ürünler listesi 18 Ekim! Samsung UHD Curved TV A101’de

A101, 18 Ekim aktüel ürünler listesini yayınladı. Yayınladığı katalogda çifte TV kampanyasına imza atan A101, yaptığı indirim ile yine piyasayı alt üst etmeye geliyor. İşte A101’in 18 Ekim aktüel ürünler listesine eklediği tüm ürünler ve fiyatları…

Kilisede Bitcoin ürettiler

Rusya’da bir kilisenin elektriği ile Bitcoin madenciliği yapıldığı tespit edildi. Elektrik dağıtım şirketinin kilisede gerçekleşen aşırı elektrik tüketiminden şüphelenmesiyle ortaya çıkan olay, büyük tartışmalara neden oldu.

Savunma sanayi firmaları ürünlerini sergiledi

"Nusret-2018 Davet Tatbikatı" kapsamında savunma sanayi firmalarının ürünleri beğeniye sunuldu. Tatbikat kapsamında Alsancak Limanı'nda demirli bulunan "TCG Bayraktar" gemisinde gerçekleştirilen basın brifinginin ardından savunma sanayi firmaları ürettikleri ürünler Türkiye'nin ilk milli gemisinde sergilendi.

A101 18 Ekim aktüel ürünler listesi: A101'den çifte kampanya

A101, 18 Ekim aktüel ürünler listesini yayınladı. Yayınlanan katalogda Samsung 55 NU7300 55 inç UHD CURVED TV, Samsung Galaxy j250F Grand Prime Pro cep telefonu, Elton EL32DAB3037 32 inç uydu alıcılı LED TV dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. İşte A101’in 18 Ekim aktüel ürünler listesine eklediği tüm ürünler ve fiyatları…

Honda Asimo'ya aslında ne oldu?

Honda Motor tarafından tasarlanmış ve üretilmiş insansı robot Asimo, geçtiğimiz Haziran ayında emekliye ayrılmıştı. Şirket, Asimo’yu artık geliştirmeyeceğini duyurdu. Peki, son yıllarda robot teknolojileri üzerine bunca araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılırken Honda, Asimo’dan neden vazgeçti? Honda Asimo, Boston Dynamics’in uzun yıllardır üzerinde çalıştığı insansı robot Atlas’ın gerisinde mi kaldı? Asimo'ya aslında ne oldu? Sır perdesini araladık ve ileri teknolojilere sahip Japon otomoti...

Evden çalışmakdaha verimli

Serbest ‘freelance‘ çalışma sistemi yaygınlaşıyor. Ofise bağlı olmadan çalışmak kişilerin verimliliğini artırıyor. Türkiye’de 2023 yılında yaklaşık 8.5 milyon kişinin ofis dışında çalışacağı öngörülüyor.

Apple’ın mağaza açma isteğini reddetti

ABD’li teknoloji devi Apple’ın mağaza açma talebi reddedildi. Daha öncesinde de Avustralya’da olumsuz cevap ile karşı karşıya kalan firmaya şimdide İsveç’ten olumsuz cevap geldi.

KOBİ’ler için 8 adımdagüvenlik

Yapılan yeni bir araştırma, siber saldırıların yüzde 71’inin 100’den az çalışana sahip olan şirketleri hedef aldığını ortaya koyuyor. Komtera Teknoloji güvenlik uzmanları, KOBİ’ler için 8 öneriyi şöyle sıralıyor:

Akıllı eşyalar tasarrufun önünü açtı

Teknolojinin etkileri evde kullandığımız beyaz eşyalarda da görülmeye başladı. Akıllı cihaz teknolojisinden nasiplenen bu aletler kullanıcısına kullanım kolaylığı sağlarken büyük bir tasarrufunda önünü açıtı. Bizde sizler için evde kullandığınız akıllı beyaz eşyaların size ne gibi avantajlar sağladığını, ne tür tasarruf sağladığını haberimizde derledik.

Personel aramaya başladı: İki ilde mağaza açacak

Çinli teknoloji devi Huawei’den yeni bir Türkiye hamlesi daha geliyor. Henüz bir resmi açıklama yapılmamasına rağmen Huawei mağazaları için mağaza müdürü arayan firma, iki ilde mağaza açacağının sinyallerini verdi.

Bitcoin kaçakçısı yakayı ele verdi

Çin’de Bitcoin üretmek için ihtiyaç duyduğu elektriği tren hattından kaçak yollarla çeken bir adam 3.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Güncellemeye dikkat: Dosyalarınızı siliyor

Microsoft, Windows 10 için yayınladığı kritik güncellemenin sistem dosyalarını sildiği ve bilgisayara zarar verdiği gerekçesiyle geri çektiğini duyurdu. Hatalı yayınlanan güncellemeden birçok Windows kullanıcısı olumsuz etkilendi. Detaylar haberimizde.

Selfie 6 yılda 259 can aldı

Hindistan Tıp Bilimleri Entitüsü’nün yaptığı 'Sefie' araştırmasının sonucu, acı gerçekleri gözler önüne serdi. Selfie çekmek uğruna 6 yılda 259 kişinin hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Samsun Valisi Samsung'a çağrıda bulundu

Samsun Valisi Osman Kaymak, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’a Samsun’a yatırım yapması konusunda çağrıda bulundu. Dünya devi Samsun Valisi Osman Kaymak’ın talebini olumlu bulması halinde Samsun büyük bir yatırıma kavuşmuş olacak.

Duvarın arkasındaki kişi sayısını Wi-Fİ sinyali ile belirliyorlar

Kaliforniya Üniversitesi Santa Barbara’daki araştırmacılar Wi-Fi sinyallerini kullanarak duvarın arkasındaki kişilerin sayını belirleyecek bir teknoloji geliştirdi.

BİM yarı fiyatına RAZER ABYSSUS 2000 satışa sunacak

BİM, 28 Eylül aktüel ürünler listesi yayınlandı. Yayınlanan katalog ile yine piyasanın yarı fiyatına ürünler satışa sunmaya hazırlanıyor. 28 Eylül tarihli satışa sunacağı ürünler ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran marketler zinciri, yaptığı kampanya ile eylül ayını kapatmayı planlıyor. İşte BİM’in 28 Eylül aktüel ürünler listesine eklediği tüm ürünler ve fiyatları…

BİM yarı fiyatına RAZER ABYSSUS 2000 satışa sunacak

BİM, 28 Eylül aktüel ürünler listesi yayınlandı. Yayınlana kataloğa bakıldığında Razer Abyssus 2000 oyuncu mouse ve Goliathus Bundle mouse pad, park sensörü ve jabra bluetooth mono kulaklık BT2045 en dikkat çekici ürünler arasında yerini aldı. İşte BİM’in 28 Eylül aktüel ürünler listesine eklediği tüm ürünler ve fiyatları…

A101 ürünleri yarı fiyatına satacak!

A101, 27 Eylül 4 Ekim aktüel ürünler listesini yayınladı. Yayınlanan katalogda Toshıba 49 inç Full HD Smart LED TV, Samsung Galaxy J7 Duo akıllı cep telefonu, General Mobile Discovery Akıllı cep telefonu ve A4TECH kablosuz multimedya klavye-mause seti dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. İşte A101’in 27 Eylül 4 Ekim aktüel ürünler listesine eklediği tüm ürünler ve fiyatları…

TEKNOFEST'te sergilenen yerli ve milli ürünleri inceledik

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST tüm hızıyla devam ediyor. 23 Eylül'e kadar devam edecek festival, ikinci gününde de nefes kesen gösteriler bulunuyor. Yeni Şafak Teknoloji ekibi yerli ve milli teknolojileri yerinde inceledi. İnsansı robotlar, SİHA ve İHA’lar, Drone’lar ve uzay yolculuğumuzun ilk adımını atan roketler TEKNOFEST İstanbul’da sergileniyor.

Huawei Türkiye’de Apple’ı geride bıraktı

Çinli teknoloji devi Huawei, Türkiye pazarında da Apple’ı geride bırakmayı başardı. 5.5 inçlik modellerde şuan pazarda lider olan konumda olan firma, önümüzdeki dönemde liderlik koltuğuna oturmayı hedefliyor.

TEKNOFEST’te İnsansız Hava Araçları Yarışması nefes kesti

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’te düzenlenen TÜBİTAK 2018 Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması, festivale katılan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. 385 başvuru arasından seçilen 85 kişinin yarıştığı yarışmada insansız hava aracı pilotları hünerlerini sergiledi.

TEKNOFEST'in ikinci gününde de insan seli yaşanıyor

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, ikinci gününde de tüm hızıyla devam ediyor. Öğrencilerin, gençlerin ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği festivalin ikinci gününde de insan seli yaşanıyor.

İBB desteğiyle bisikletle TEKNOFEST’e gidecekler

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, ikinci gününde de tüm hızıyla devam ediyor. Festivale destek için İstanbul Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuyla "Avrupa Hareketlilik Haftası" kapsamında 500 bisikletçi Yeni Havalimanı’na bisikletle gidecek.

TEKNOFEST tüm hızıyla devam ediyor

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul 3. Havalimanı'nda 23 Eylül'e kadar devam edecek festival, ikinci gününde de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

TEKNOFEST katılımcılardan tam puan aldı

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin ilk günkü etkinlikleri tamamlandı. Yaklaşık 80 bin ziyaretçinin ön başvuru yaptığı festival alanı öğle saatlerinden önce doldu. Giriş bankoları önünde uzun kuyruklar oluşurken, festival alanında her yaştan ziyaretçinin varlığı dikkati çekti.

Selçuk Bayraktar: Kızım astronot olsun, oğlum uzaya gitsin

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İstanbul büyük bir coşkuyla başladı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar TEKNOFEST festivali ile ilgili TVNET’e açıklamalarda bulundu. Bayraktar, “Festivalimizin mottolarından bir tanesi ‘kızım astronot olsun, oğlum uzaya gitsin, dedelerin aklı havada olup dedelerin izinde olanların festivali. Nuri Demirağ’ların, Vecihi Hürkuş’ların, Lagari Hasan Çelebi’lerin festivali” diye konuştu.

MIT’den Turkcell çalışanlarına özel eğitim

Turkcell, dünyanın en ünlü bilim insanlarını yetiştiren Massachusetts Institute of Technology’nin uluslararası değerlendirme kriterlerine göre belirlediği en başarılı 25 mühendisine MIT laboratuvarlarında özel eğitim şansı sundu. MIT ve Turkcell Akademi işbirliğiyle hazırlanan “MIT-Turkcell IOT Bootcamp” eğitim programı sayesinde, Turkcell mühendisleri, gelecek teknolojilerin ana kaynağı olan IOT konusunda MIT’inin önde gelen profesörlerinden eğitim aldı.

TEKNOFEST ziyaretçi akını ile başladı

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İstanbul başladı. İstanbul 3. Havalimanı’nda başlayan TEKNOFEST’e sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar ve öğrenciler akın etti.

Selçuk Bayraktar: Türkiye uzayda ve havacılıkta hak ettiği yere gelecektir

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, "Türkiye, uzayda ve havacılıkta hak ettiği yere gelecektir. Milli İHA ve SİHA'larına altında da bu tutku yatıyor." dedi.

Türk Yıldızları'ndan Boğaz'da görsel şölen

Milli gururumuz Türk Yıldızları, TEKNOFEST İstanbul öncesi saat 14.40-15.00 saatleri arasında İstanbul Boğazı’nda uçuş gerçekleştirdi. 14.40’ta başlayan uçuş, İstanbul Boğaz’ında tüm izleyenlere görsel şölen yaşattı.

70 TL'ye kablosuz ağ genişletici satacak!

A101, 20 Eylül aktüel ürünler listesi yayınlandı. Yayınlanan kataloğa bakıldığında 1.199 TL ye satışa sunulan bakıldığında General Mobile GM 8 akıllı cep telefonu ve 69,95 TL’ye satışa sunulan MERCUSYS kablosuz ağ genişletici tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. İşte A101’in 20 Eylül aktüel ürünler listesinde yer tüm ürünler ve fiyatları…

Xiaomi’nin ilk resmi mağazasının açılış tarihi açıklandı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Türkiye’de açacağı ilk Mi Store’un açılış tarihini açıkladı. Açılışa özel Türkiye’de uyumlu tüm ürünlerini sarışa sunacak olan firmanın, açılışa özel kampanyalar düzenlemesi bekleniyor.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.