Diger O hakime8 yıl 9 ay hapis

O hakime 8 yıl 9 ay hapis

FETÖ'nün "hava kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasına yapılan itirazı reddeden eski hakim Çetin Sönmez, "silahlı terör örgütüne üyelik" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sönmez’in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
O hakime
8 yıl 9 ay hapis
FETÖ'cü Adil Öksüz'ü serbest bırakan hakime 8 yıl 9 ay hapis.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında gözaltına alınan örgütün "hava kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasına yapılan itirazı reddeden eski hakim Çetin Sönmez, "silahlı terör örgütüne üyelik" suçundan yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ankara 21. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuklu sanık Sönmez ile avukatı katıldı.

SUÇSUZMUŞ

Örgütle bir ilgisinin olmadığını ileri süren sanık Çetin Sönmez, son sözleri sorulması üzerine "Tahliye ve beraat istiyorum. Suçsuzum" dedi. Sanık avukatı da müvekkilinin terör örgütüyle ilgisinin bulunmadığını öne sürerek tahliye ve beraat istedi. Mahkeme heyetinin oy birliğiyle aldığı kararı açıklayan Alp, sanık Sönmez'in "Silahlı terör örgütüne üyelik" suçundan 8 yıl 9 ay hapisle cezalandırıldığını kaydetti. Kararla birlikte tutukluluğunun devamına hükmedilen Sönmez, cezaevine götürüldü.

Hüseyin Korkmaz
Hüseyin Korkmaz

ELEBAŞINI ZİYARET İTİRAFI

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), tarafından meslekten ihraç edilen Çetin Sönmez, FETÖ bağlantısını ortaya koyan önemli itiraflarda bulunmuştu. 1989 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandığını, maddi imkansızlıkları nedeniyle kısa süreliğine FETÖ'ye ait yurt ve evlerde kaldığını anlatan Sönmez, hakim olarak atandıktan sonra İstanbul'da örgüt elebaşısı Fetullah Gülen'i ziyaret ettiğini de belirtmişti. Ancak bu ziyarete kimlerle gittiğini hatırlayamadığını ileri süren Sönmez, geçmişte kaldığı örgüt evleri ve yaptığı ziyaretten dolayı suçlanamayacağını savunmuştu.

Delil bulamamış

FETÖ’nün TSK imamı olduğu değerlendirilen Adil Öksüz, darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından Akıncı Üssü yakınlarında yakalandı. Akıncı Üssü’ndeki darbe girişimini yöneten diğer imamlar Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç, Harun Biniş ve Hakan Çiçek Ankara Adliyesi’ne getirilirken Öksüz, Sincan Batı Adliyesi’ne çıkarıldı. Savcılık sorgusunun ardından tutuklanması istenen Öksüz, eski hakim Köksal Çetin tarafından serbest bırakıldı. Savcı, Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin karara itiraz etti. Ancak eski hakim Çetin Sönmez bu itirazı, “tutuklamaya yönelik delil olmadığı” iddiasıyla reddetti. Öksüz de bundan sonra kayıplara karıştı.

Gaziantep'te babası tarafından darbedilen bebeğin sağlık durumu iyiye gidiyor
Gündem

Gaziantep'te babası tarafından darbedilen bebeğin sağlık durumu iyiye gidiyor

Gaziantep'te babası tarafından darbedilen bebeğin sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı İsmail Demir, "Yapılan tetkik ve çekilen kontrol tomografilerinde kanamasında bir artış saptamadığımız için cerrahi bir müdahaleye şu aşamada gerek duymadım. Şu an bilinci açık durumda" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Eğitim Şurası'nda müjdeleri bir bir sıraladı: Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımını kaldırıyoruz
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Eğitim Şurası'nda müjdeleri bir bir sıraladı: Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımını kaldırıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 20. Milli Eğitim Şurası'nda öğrencilere güzel haberleri verdi. Erdoğan "Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu kısa sürede Meclis'imize sunacağız. Uzman öğretmenlerimiz bir derece alacaklar ve maaşlarında 1000 TL artış olacak. Yüksek Lisans yapmış öğretmenlerimiz sınavdan muaf tutulacaklar. 10 yıllık uzman öğretmenler sınavda başarılı olduktan sonra baş öğretmen olacaklardır. Ayrıca maaşlarında 2 bin TL artışa gideceğiz. Doktora yapan öğretmenlerimiz bu sınavdan muaf olacaklar. Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımını da ortadan kaldırıyoruz. Sözleşmeli öğretmenler aynı haklara sahip olacaklar" ifadelerini kullandı.
TFF ile Kulüpler Birliği toplantısı yapıldı
Spor

TFF ile Kulüpler Birliği toplantısı yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği Vakfı ve TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Derneği temsilcileri, Türk futbol hakemlik sisteminin yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında bir araya geldi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.