Dünya Pilot yanlış düğmeye bastı havalimanı karıştı

Pilot yanlış düğmeye bastı havalimanı karıştı

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bir pilotun verdiği eğitim esnasında "kaçırılma alarmı"na basması sonucu havalimanında büyük panik yaşandı. Askeri birliklerin sevk edildiği havalimanında yolcular tahliye edildi. Air Europa Havayolu şirketi yanlış alarm verildiğini açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Havalimanında yolcular büyük panik yaşadı.
Havalimanında yolcular büyük panik yaşadı.

Hollanda'da bir pilot verdiği eğitim sırasında yanlışlıkla "kaçırılma alarmı" gönderinde Schipol Havalanı birbirine karıştı.

Askeri birlikler havalanına gönderilken, yolcular güvenli bölgelere alındı.

Air Europa Havayolu şirketi, sosyal medya üzerinden, Amsterdam-Madrid uçuşunda yanlışlıkla uçak kaçırma prosedürü ile ilgili alarma basıldığını belirterek, "Yanlış alarm. Hiçbir şey olmadı. Tüm yolcular güvende ve en kısa zamanda uçuş için bekliyorlar. İçtenlikle özür diliyoruz." açıklamasında bulundu.

Kraliyet Asker Polisi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Schiphol Havalimanı'nda bir uçakla ilgili şüpheli bir durumla ilgili araştırma yapıldığını belirtmişti.

Açıklamada, tüm yolcuların ve kabin ekibinin uçaktan çıkarıldığı ve araştırmanın devam ettiği ifade edilmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.