Ekonomi Kamunun üç katılım bankası için birleşme hazırlığı

Kamunun üç katılım bankası için birleşme hazırlığı

Kamunun üç katılım bankası olan Ziraat, Vakıf ve Emlak Katılım'ın tek çatı altında toplanması için hazırlıklara başlandığı öne sürüldü. Üç kamu katılım bankası 2020 sonu itibariyle katılım bankaları içinde aktif büyüklükte yüzde 30,5'lik bir oranı temsil ediyor. Üç banka birleşmeleri halinde 133.7 milyar TL aktif büyüklük ile katılım bankaları arasında en büyük ikinci banka olabilecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Ziraat, Vakıf ve Emlak Katılım tek çatı altında toplanıyor
Foto/arşiv

Kamunun üç katılım bankası olan Ziraat, Vakıf ve Emlak Katılımı tek çatı altında toplamak için hazırlıklar başladı.

Üç kamu katılım bankası 2020 sonu itibariyle katılım bankaları içinde aktif büyüklükte yüzde 30,5'lik bir oranı temsil ediyor.

Üç banka birleşmeleri halinde 133.7 milyar TL aktif büyüklük ile katılım bankaları arasında en büyük ikinci banka olabilecek.

Dünya gazetesinin haberine göre, üç bankanın üst yönetimi ve çalışanlarının tek bir bankaya evrilmesi sürecinin zor olacağını belirten kaynaklar, bu nedenle birleşme işleminin vakit alabileceğini ifade etti.

İkinci kez en itibarlı katılım bankası seçildi
EKONOMİ
İkinci kez en itibarlı katılım bankası seçildi

Ziraat Katılım Afrika’da büyüyecek
EKONOMİ
Ziraat Katılım Afrika’da büyüyecek

BES’te yeni dönem başlıyor
EKONOMİ
BES’te yeni dönem başlıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.