|

Antalya'dan sonra bu kez Muğla'da sahile vurdu: Uzuvları kesilmiş! Ceset sayısı 9'a yükseldi

Türkiye'de, sahillere vuran cesetler büyük yankı uyandırdı. Bugüne kadar Antalya sahilinde 6 ceset bulunmuştu. Serik ilçesinde 500 metre aralıkla sahile vurmuş 2 ceset daha bulundu. Son olarak Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde uzuvları eksik bir kadın cesedi sahile vurdu. Böylelikle 6 günde kıyıya vuran ceset sayısı 9 oldu. Antalya Valiliği'nden dün yapılan açıklama, Lübnan'dan KKTC'ye hareket halinde olan bir gemiden haber alınmadığını ve bu gemideki şahısların cansız bedenlerinin akıntıyla kıyılarımıza sürüklendiği ihtimalinin değerlendirildiğini belirtilmişti.

13:43 - 22/01/2024 Pazartesi
Antalya sahillerinde karaya vuran cesetlerin, bir kaçak göçmen teknesinin batmasından kaynaklanmış olabileceği üzerinde duruluyor.
Antalya sahillerinde karaya vuran cesetlerin, bir kaçak göçmen teknesinin batmasından kaynaklanmış olabileceği üzerinde duruluyor.

Kadriye Mahallesi'nde otel çalışanlarının sahilde ceset olduğu ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Yapılan incelemede sahilde 500 metre aralıkla cinsiyetleri ve kimlikleri belirsiz, iskelet haline gelmiş 2 ceset bulundu.

Cesetler, otopsi ve kimlik tespiti için Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Bu kez Muğla'da

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde deuzuvları eksik bir kadın cesedi sahile vurdu. Edinilen bilgiye göre karadan ulaşımı olmayan Ekincik Koyu Gökyar Burnu mevkiinde balık avlayan bir kişi, karaya vurmuş şekilde bir kadın cesediyle karşılaştı. Yapılan ihbarın ardından bölgeye Sahil Güvenlik ekipleri gönderildi.

Uzuvları kesik halde

Bazı uzuvlarının eksik olduğu belirlenen kadın cesedi, Köyceğiz İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin koordinesinde Köyceğiz İlçe Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cesedin düzensiz bir göçmene ait olabileceği değerlendiriliyor. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

6 günde 9 ceset sahile vurdu

Manavgat ilçesinin Çenger Mahallesi'ndeki sahilde 17 Ocak'ta başı ve bir kolu, bir gün sonra da Alanya ilçesinin Konaklı Mahallesi sahilinde belden yukarısı olmayan çocuk cesedi bulunmuştu.

Önceki gün Manavgat'ın Çenger ve Denizkent mahallelerinde cinsiyeti belirlenemeyen 2 ceset, Serik ilçesinin Kadriye Mahallesi'nde de genç bir kadına ait olduğu tespit edilen ceset kıyıya vurmuştu.

Dün de Aksu ilçesinde sahile vurmuş bir ceset daha bulunmuştu.

Antalya Valiliğinden açıklama: Kıyafetler Suriye üretimi

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, kıyıya vuran 6 cansız bedenden birinin bir süre önce kaybolan M.Ş.E'ye ait olduğunun değerlendirildiği, 5 cansız bedene ait ayakkabı ve kıyafetlerin üretim yerinin Suriye olduğu bildirilmişti.

Açıklamada, 11 Aralık 2023'te Lübnan ile Suriye arasındaki sahil bölgesinden yaklaşık 90 kişiyi taşıyan teknenin Kıbrıs'a doğru hareket ettiği ve sonrasında bağlantının kesildiği belirtilerek, bahse konu cansız bedenlerin akıntı, rüzgar ve dalga sebebiyle Antalya kıyı hatlarına sürüklenebileceği ihtimalinin değerlendirildiği kaydedilmişti.#Antalya
#Serik
#Ceset
#Göçmen
4 ay önce