Gündem Erdoğan Sen bu asrın Nene Hatunusun dedim

​Erdoğan: Sen bu asrın Nene Hatunusun dedim

Erdoğan: Sen bu asrın Nene Hatunu'sun dedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan milletvekilleriyle yaptığı iftarın ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşması sırasında, İngiltere'de terör örgütü PKK yandaşlarının hedefi haline gelen kadını arayarak teşekkür ettiğini kaydetti. Erdoğan, "Bir kitapsız, imansız, o bayrağı almaya çalışırken o vermedi. Onu aradım ve konuştum. Sen bu asrın Nene Hatunu'sun dedim" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'de terör örgütü PKK yandaşlarının hedefi haline gelen kadını arayarak teşekkür ettiğini kaydetti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'de terör örgütü PKK yandaşlarının hedefi haline gelen kadını arayarak teşekkür ettiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkez'de partisinin milletvekillerine verilen iftar programında konuştu.

İngiltere’de terör örgütü üyelerine karşı mücadele veren kadını anlatan Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:

  • “Bugün çok duygulandım, o da malum Chatham House gittiğimiz gün orada PKK’lılar gösteri yapıyorlar, bu arada bizi sevenler de orada, onlar da onların karşısına dikiliyor. Bayrağı ile elinde oraya gelmiş kardeşlerimizden bir tane hanım kardeşimizin elinden bayrağı almak isteyen bir tane kitapsız, imansız çıktı ama o hanım kardeşimiz bayrağı ona kaptırmadı. Bayrağımızı İngiliz polisinin önünde çekti aldı. Bugün kendisini aradım, tebrik ettim. Sen bu asrın nene Hatunu’sun, Şerife Bacı’sısın dedim. Bu PKK’lılar dedikleriniz benim Şerife Bacıma, Nene Hatunuma söz geçiremiyor, o ahlaksız bir bayana o şekilde saldırdığı halde bayrağı ona teslim etmiyor. Olay bu kadar açık ve net. Bu işi evvel Allah başaracağız. Bu dönüm olarak adınızı tarihe altın harflerle yazdığınızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum”

Erdoğan'dan bayrağı PKK'lılara kaptırmayan kadın için:'Asrımızın Nene Hatun'u'
OYNAT 01:34
Erdoğan'dan bayrağı PKK'lılara kaptırmayan kadın için:'Asrımızın Nene Hatun'u'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iftar programında AK Partili milletvekillerine seslendi.Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında İngiltere'de PKK'lılara bayrağını vermeyen kadın hakkında konuştu. Erdoğan 'Bayrağıyla elinde oraya gelmiş olan hanım kardeşlerimizin elinden bayrağı almaya çalışan bir tane imansız kitapsız çıktı. Ama o hanım kardeşimiz bayrağı kaptırmadı ya. Kendisini telefonla aradım tebrik ettim.'Sen bu asrın Nenehatunu, Şerifa Bacısısın' dedim' ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

İngiltere'de PKK'lı teröristler Türk bayrağı taşıyan bir kadının elinden bayrağı almak istemişti fakat kadın ay yıldızlı bayrağı terör örgütü yandaşlarına kaptırmamıştı.


Türk bayrağını PKK'lılara vermeyen kadın
OYNAT 00:54
Türk bayrağını PKK'lılara vermeyen kadın
İngiltere'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı görebilmek isteyen Türk vatandaşları, Türk bayraklarıyla caddelere indi. Ülkede yaşayan terör örgütü yandaşları da protesto için bölgeye gitti. Bu sırada ellerinde Türk bayrağı olan herkese saldırmaya kalkışan PKK yandaşları, elinde Türk bayrağı olan bir kadının üzerine saldırdı. İşte teröristlere, bayrağımızı teslim etmeyen yiğit Türk kadını.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.