Gündem Hadi Özışık Sedat Pekere dönüş garantisi verildiği yalan varsa videosu yayınlasın

Hadi Özışık: Sedat Peker'e dönüş garantisi verildiği yalan varsa videosu yayınlasın

Gazeteci Hadi Özışık, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'le telefon görüşmesine ve CHP'li Özel'in ortaya attığı iddialara ilişkin bir video yayımladı. "Üzerime vazife olmayacak konuda işgüzarlık yaptım. Sayın Süleyman Soylu’yu haberdar olmadığı konuda zor durumda bıraktım" diyen Özışık, "Peker kendisine garanti verildiğini söylüyor. Bu dönüş bileti hikayesini sana kim söyledi. Ben böyle bir ifade kullanmadım. Kim söylediyse açıkla. Varsa videosu yayınla" ifadelerini kullandı. CHP'li Özel'in iddialarına da değinen Özışık, "Bana gelen video bir gün önceden Özel'e gönderilmiş. Özgür Bey gece 3'de kasete nasıl ulaştın, nasıl sahip oldun?" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hadi Özışık: Sedat Pekere dönüş garantisi verildiği yalan varsa videosu yayınlasın
Hadi Özışık

Gazeteci Hadi Özışık, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'le görüntülü görüşmesine ve ortaya atılan iddialara bir video yayınıyla açıklık getirdi.

"Üzerime vazife değildi Sayın Soylu'yu zor durumda bıraktım"

"Üzerime vazife olmayacak konuda işgüzarlık yaptım. 30 yıllık dostum İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu haberdar olmadığı konuda zor durumda bıraktım" ifadesini kullanan Özışık, "Hakkında türlü iddialar olan ülkesini bırakıp kaçan biriyle irtibat halinde oldum. Bu konuda hatalıyım" dedi.

Hadi Özışık Sedat Peker'le görüşmesini anlattı: Sayın Soylu'yu haberdar olmadığı konuda zor durumda bıraktım
OYNAT 05:40
Hadi Özışık Sedat Peker'le görüşmesini anlattı: Sayın Soylu'yu haberdar olmadığı konuda zor durumda bıraktım
Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'le telefon görüşmesini anlattığı bir yayım yapan gazeteci Hadi Özışık, 'Üzerime vazife olmayacak konuda işgüzarlık yaptım. Sayın Süleyman Soylu'yu haberdar olmadığı konuda zor durumda bıraktım' dedi. Bakan Soylu'nun, kendisini Peker ile röportaj yapmak istediğini söylediğinde terslediğini ifade eden Özışık, 'Sayın Soylu'yu aradım. Peker ile röportaj yapmak istediğimi söyledim. Soylu bana HaberTürk'de açıkladığı gibi ne bir eksik ne de fazla 'işine bak' cevabını verdi. Bir daha Peker ismini geçirseydim Soylu benimle olan ilişkisini bitirirdi. Huyunu ve hassasiyetlerini biliyorum. Aradığımda o adamla irtibat halinde olduğunu bilmiyordum diyerek benimle irtibatını kopardı' dedi.


"Peker'in benimle görüşmek istediğini ilettiler"

Telefon görüşmesinin detaylarını aktaran Özışık, "Videodan sonra Sedat Peker ile görüşmem oldu. Face Time’dan arayan biri 'Peker sizinle görüşmek istiyor' dedi. 'Birilerinin İçişleri bakanını üzerine çekmeye çalıştığını söyledi. Bir röportaj yapsam dedim, Peker 'emrin olur abi' cevabını verdi bana.

'İrtibat halinde olduğunu bilmiyordum' deyip benimle irtibatını kopardı

Hakkında dosya olup olmadığını bilmiyoruz. Aynı gün içinde Sayın Soylu'yu aradım. Peker ile röportaj yapmak istediğimi söyledim. Soylu bana HaberTürk'de açıkladığı gibi ne bir eksik ne de fazla 'işine bak' cevabını verdi. Bir daha Peker ismini geçirseydim Soylu benimle olan ilişkisini bitirirdi. Huyunu ve hassasiyetlerini biliyorum. Aradığımda o adamla irtibat halinde olduğunu bilmiyordum diyerek benimle irtibatını kopardı soylu.

"Kendisine kim garanti verdi varsa böyle bir şey açıklasın"

Peker'in kendisine garanti verildiğine yönelik iddiasına da değinen Özışık, "Reşat Hacıfazlıoğlu'na 'bu adam bizim dönüş biletimizdi' dedi. Bu dönüş bileti hikayesini sana kim söyledi? Ben böyle bir ifade kullanmadım. Kim söylediyse açıkla. Olmayan şeyleri doğrulatmak adına gizlice kayıt aldı" ifadelerini kullandı.

CHP'li Özel bir gün önceden kayıtı nasıl biliyordu?

CHP'li Özgür Özel'in Özışık'ın Soylu ile Peker arasında irtibat kurduğu söylemiyle ilgili de konuşan Özışık, "Benim Peker'e yeni videolar yayınlama bakanımız senle ilgili şeyler söyleyecek' dediğimi iddia etti. Yayına bağlamadılar Özel'e cevap vermem içim. Yarım yamalak, açıklamalarımdan bahsettiler daha sonra da yayına katılmak istemediğimi söylediler, yalan.

Hadi Özışık Sedat Peker'le görüşmesini anlattı: CHP'li Özel o konuşmaları bir gün önceden nereden biliyordu?
OYNAT 03:08
Hadi Özışık Sedat Peker'le görüşmesini anlattı: CHP'li Özel o konuşmaları bir gün önceden nereden biliyordu?
Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'le telefon görüşmesini anlattığı bir yayım yapan gazeteci Hadi Özışık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve kendisi hakkında iddialarda bulunan CHP'li Özgür Özel'e bir gün önceden konuşmalara nasıl ulaştığını sordu. Özışık, 'Bana gelen video bir gün önceden Özel'e gönderilmiş. Ya da yakınlarından birine. Bir gün önceden meydan okuyor. Soylu'nun bana ilettiklerini Peker'e aktardığıma yönelik iddiaya dair bir şey varsa hemen yayınlasınlar. CHP'li Özel'i haklı çıkarsınlar eğer varsa. Böyle bir şey olmadı HTS kayıtlarına da baksınlar. Varsa yayınlasınlar. Özgür Bey benim gibi gece 3'de kasete nasıl ulaştın, nasıl sahip oldun?' dedi.

Bana gelen video bir gün önceden Özel'e gönderilmiş. Ya da yakınlarından birine. Bir gün önceden meydan okuyor. Soylu'nun bana ilettiklerini Peker'e aktardığıma yönelik iddiaya dair bir şey varsa hemen yayınlasınlar. CHP'li Özel'i haklı çıkarsınlar eğer varsa. Böyle bir şey olmadı HTS kayıtlarına da baksınlar. Varsa yayınlasınlar. Özgür Bey benim gibi gece 3'de kasete nasıl ulaştın, nasıl sahip oldun?" şeklinde konuştu.

Bakan Soylu'dan Özışık kardeşler hakkında suç duyurusu
GÜNDEM
Bakan Soylu'dan Özışık kardeşler hakkında suç duyurusu
Abone Ol Google News
Sultangazi'de 5 katlı binada yangın: 5'i çocuk 7 kişi itfaiye merdiveniyle kurtarıldı
Gündem

Sultangazi'de 5 katlı binada yangın: 5'i çocuk 7 kişi itfaiye merdiveniyle kurtarıldı

İstanbul'da kuvvetli yağış sonrası Sultangazi'de bir binanın zemin katında su tahliyesi yapıldığı sırada jeneratör yandı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek, binada mahsur kalan 5'i çocuk 7 kişiyi merdiven aracıyla kurtardı.
Milli gemiye özel amblem: İçinde birçok mesajı barındırıyor
Gündem

Milli gemiye özel amblem: İçinde birçok mesajı barındırıyor

Seri üretim hattından çıkan ilk milli güdümlü füze Atmaca'nın test atışının yapıldığı TCG Kınalıada için özel olarak hazırlanan amblem, içinde barındırdığı birçok mesajla dikkati çekiyor. Tarihte kurulan büyük Türk devletleri, amblemdeki 16 yıldızla temsil edilirken harita da geminin mavi vatandaki hak ve menfaatleri koruma iradesini simgeliyor. Göğe yükselen roket ucundaki yıldız ve çok katmanlı gökyüzü ile geminin Atmaca güdümlü mermisiyle kazandığı uzun menzilli angajman yeteneği anlatılırken yeni nesil milli savaş yönetim sistemi Advent'i ilk kullanan gemi olduğu da bulutların arasına gizlenen figürle sergileniyor.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan komşulara mesaj: Provokasyonlardan vazgeçin
Gündem

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan komşulara mesaj: Provokasyonlardan vazgeçin

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu'nun sona ermesi nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, AB, Yunanistan'a ve Ermenistan'a mesaj verdi. "Yunanistan'ın tahriklerden ve kışkırtıcı adımlardan, provokasyondan vazgeçmesi lazım" diyen Çavuşoğlu, Ermenistan'a da Azerbaycan'la iyi geçinme ve komşularının toprağına göz dikmeme çağrısı yaptı. AB'nin Türkiye'yi oyalamaması gerektiğini ifade eden Çavuşoğlu, "AB artık masaya dönmeli, somut adımlar atmalı. Türkiye'yi oyalamasınlar. İlişkilerimizi geliştirmek istiyoruz" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.