|

Pençe- Kilit şehidi Ege Süleyman Görece memleketi Mersin'de toprağa verildi: Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu cenazede Kur’an-ı Kerim okudu

Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde görevini yaptığı sırada 21 Temmuz'da yaralanan Piyade Uzman Çavuş Ege Süleyman Görece, kaldırıldığı hastanede 20 gün sonra yaşam mücadelesini kaybederek şehit oldu. Şehit Görece için dün ikindi namazına müteakip Çullugörece Mahallesi meydanında tören düzenlendi. Törene siyasilerin de dahil olduğu çok sayıda kişi katılırken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu şehit cenazesinde Kur’an-ı Kerim okudu.

01:09 - 12/08/2023 Cumartesi
DHA
Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu şehit cenazesinde Kur’an-ı Kerim okudu.
Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu şehit cenazesinde Kur’an-ı Kerim okudu.

Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde 21 Temmuz'da yaralanıp, tedavi gördüğü hastanede 20 gün sonra şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ege Süleyman Görece (25), memleketi Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde toprağa verildi.Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde görevini yaptığı sırada 21 Temmuz'da yaralanan Piyade Uzman Çavuş Ege Süleyman Görece, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 5 yıl önce Silahlı Kuvvetlere katılan Görece, burada 20 gün sonra yaşam mücadelesini kaybederek şehit oldu. Şehit Görece'nin cenazesi işlemlerin ardından Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı kırsal Çullugörece Mahallesi'ne getirildi. Şehit Görece için dün ikindi namazına müteakip Çullugörece Mahallesi meydanında tören düzenlendi. Törene Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, CHP Manisa milletvekilleri Bekir Başevirgen ve Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı. Törende şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunu gören babası Sefer Görece (46), annesi Nilüfer Görece (46) ve kardeşleri Mehmet Görece (18) ile Yeşim Görece (20) gözyaşlarına hakim olamadı. Görece'nin ailesi ve yakınları tabuta sarılıp, gözyaşı döktü. Manisa İl Müftüsü Şükrü Kabukçu'nun kıldırdığı cenaze namazı ardından şehidin cenazesi mahalle mezarlığına defnedildi.


Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu Kur’an okudu


Pençe-Kilit Harekat bölgesinde bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu 21 Temmuz'da ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 20 gün sonra şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ege Süleyman Görece'nin cenaze törenine katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu; defin işleminin ardından Kur'an-ı Kerim okudu. Tuzcuoğlu şehide, Bakara suresinin, "Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyiniz; aksine onlar diridirler, fakat siz anlayamazsınız." mealli 154'üncü ayeti ile veda etti.


Daha sonra törene katılanlarla birlikte dua eden Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu, aileye başsağlığı dileğinde bulunduktan sonra kentten ayrıldı.#Şehit Cenazesi
#Ege Süleyman Görece
#Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı
#Refik Tuzcuoğlu
#Kur'an-ı Kerim
4 ay önce
default-profile-img