Gündem Yağmur ve kar yağışı sonrası İstanbul barajlarındaki doluluk oranı yüzde 30lara çıktı

Yağmur ve kar yağışı sonrası İstanbul barajlarındaki doluluk oranı yüzde 30'lara çıktı

İstanbul barajlarındaki doluluk oranı son günlerde etkili olan yağmur ve kar yağışının ardından yüzde 30 seviyesine çıktı. Kentte 3 gündür etkili olan kar yağışı 10 günlük su kazandırdı. Su seviyesinin karların erimesi ile daha da artması bekleniyor.

Haber Merkezi İHA
İstanbul
İstanbul

Son ayların kurak geçmesiyle susuzluk tehlikesi ile karşı kaşıya kalan İstanbul’da, etkili olan yağmur ve kar yağışı barajları doldurmaya devam ediyor.

İstanbul  barajlarından sevindiren haber: Doluluk oranları giderek artıyor
GÜNDEM
İstanbul barajlarından sevindiren haber: Doluluk oranları giderek artıyor

Son 10 yılın en düşük baraj doluluk oranlarını gören İstanbul'da görülen yağmur ve kar yağışları İSKİ’nin verilerine de yansıdı. Kentte son 3 gündür etkili olan kar yağışı 10 günlük su kazandırdı. Doluluk oranı ise aylar sonra yüzde 30 seviyesinin üzerine yeniden çıktı.

En fazla artış Istrancalar Barajı'nda

En fazla artış ise İstanbul’un önemli su kaynağı olan Istrancalar Barajında görüldü. 10 Ocak Pazar günü yüzde 32.46 olan doluluk oranı bugün itibariyle yüzde 84 seviyesine yükseldi. Alibeyköy barajı yüzde 42 seviyesine çıktı.

Yağmur barajlara yaradı: İstanbul barajları yüzde 25 doldu
GÜNDEM
Yağmur barajlara yaradı: İstanbul barajları yüzde 25 doldu
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.